GNU/Linux Kali linux usb

klevrix

Yeni üye
25 Eyl 2022
7
1
Hepinize merhabalar efendim, ilk öncelikle başlık yeterince açıklayıcı olmadığının farkındayım ama nasıl bir başlık koymam gerektiğini bulamadım kusura bakmayın. Benim sorun yaşadığım nokta, kali linux'u usb ye kurdum ve hiçbir sorun olmadan işlemlerimi tamamlayabildim ve heyecanlı heyecanlı gezerken bir hata gözüme batması çok uzun sürmedi. Sorun İnternet bağlantımın olmamasıydı. Yeri gelmişken söyliyeyim ben " wifi usb " ile bağlanmaktayım kablo çekebilme imkanım mesafeden dolayı maalesef yok ve bu yüzden kali linuxta şuanda bağlantı sağlayamamaktayım. " wifi usb " mi tanımlamam mı gerekli ? eğer gerekliyse nasıl yapabilirim detaylı bir şekilde anlatabilirseniz çok sevinirim. Bunu nasıl yapıcağımla ilgili bir araştırma yaptığımda ise düzgün bir kaynak bulamadım yardım ederseniz eğer çok memnun olurum şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim hayırlı günler dilerim. (Farkettiyseniz fazla detay veremedim bunun sebebi böyle işlere daha yeni girmiş olmam umarım aradığım çözümü bulabilirim.)

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
1,460
Hepinize merhabalar efendim, ilk öncelikle başlık yeterince açıklayıcı olmadığının farkındayım ama nasıl bir başlık koymam gerektiğini bulamadım kusura bakmayın. Benim sorun yaşadığım nokta, kali linux'u usb ye kurdum ve hiçbir sorun olmadan işlemlerimi tamamlayabildim ve heyecanlı heyecanlı gezerken bir hata gözüme batması çok uzun sürmedi. Sorun İnternet bağlantımın olmamasıydı. Yeri gelmişken söyliyeyim ben " wifi usb " ile bağlanmaktayım kablo çekebilme imkanım mesafeden dolayı maalesef yok ve bu yüzden kali linuxta şuanda bağlantı sağlayamamaktayım. " wifi usb " mi tanımlamam mı gerekli ? eğer gerekliyse nasıl yapabilirim detaylı bir şekilde anlatabilirseniz çok sevinirim. Bunu nasıl yapıcağımla ilgili bir araştırma yaptığımda ise düzgün bir kaynak bulamadım yardım ederseniz eğer çok memnun olurum şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim hayırlı günler dilerim. (Farkettiyseniz fazla detay veremedim bunun sebebi böyle işlere daha yeni girmiş olmam umarım aradığım çözümü bulabilirim.)
wifi adaptorunuz varmi ? cunki bu sorun benimde basima geldi cozumu ise gercekden bulunmuyor bazen yanlisda kura bilirsiniz ama tek cozumu wifi adaptordur

01Kevin01

Katılımcı Üye
4 May 2022
428
224
Merhabalar;

Kod:
ifconfig

kodunu terminale yazın.Eğer adaptör tanımlamaz ise sorun büyüktür.
WiFi Ağları Tarayın:(Ağlar görünmüyorsa bir sıkıntılar olabilir...)
Kod:
iwlist scanning

Adaptör modelinizi belirleyip linux/debain için sürücü updateini güncellemelisiniz.Eğer yukarıdaki adımları takip ettiğiniz halde sorun yaşarsanız, adaptörünüzün sürücüleri ile ilgili sorunlar yaşanabilir veya belirli bir model için özelleşmiş adımlar gerekebilir. Bu durumda, adaptörünüzün üreticisinin veya Kali Linux topluluğunun destek forumlarını kontrol ederek daha fazla yardım alabilirsiniz.

Yada sanal makineye kali linux kurabilirsiniz...

klevrix

Yeni üye
25 Eyl 2022
7
1
wifi adaptorunuz varmi ? cunki bu sorun benimde basima geldi cozumu ise gercekden bulunmuyor bazen yanlisda kura bilirsiniz ama tek cozumu wifi adaptordur
Evet efendim wifi adaptörüm var "wifi usb" dediğim kısımda onu kastetmiştim.

Merhabalar;

Kod:
ifconfig

kodunu terminale yazın.Eğer adaptör tanımlamaz ise sorun büyüktür.
WiFi Ağları Tarayın:(Ağlar görünmüyorsa bir sıkıntılar olabilir...)
Kod:
iwlist scanning

Adaptör modelinizi belirleyip linux/debain için sürücü updateini güncellemelisiniz.Eğer yukarıdaki adımları takip ettiğiniz halde sorun yaşarsanız, adaptörünüzün sürücüleri ile ilgili sorunlar yaşanabilir veya belirli bir model için özelleşmiş adımlar gerekebilir. Bu durumda, adaptörünüzün üreticisinin veya Kali Linux topluluğunun destek forumlarını kontrol ederek daha fazla yardım alabilirsiniz.

Yada sanal makineye kali linux kurabilirsiniz...
Vermiş olduğunuz cevap için çok teşekkür ederim. Bahsettiğiniz yöntemleri denedim ama fakat çözüm bulamadım, virtualbox a kurmayı düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.