Çözüldü Kali Lİnux Vega Açılmıyor

EmreTheLamer

Yeni üye
21 Şub 2021
44
3
32 bit kali kullanıyorum ve vegayı açarken terminal'de bu hata ile karşılaşıyorum :

Kod:
┌──(hi㉿kali)-[~/Desktop/vega]
└─$ ./Vega 
Picked up _JAVA_OPTIONS: -Dawt.useSystemAAFontSettings=on -Dswing.aatext=true
OpenJDK Server VM warning: Ignoring option PermSize; support was removed in 8.0
OpenJDK Server VM warning: Ignoring option MaxPermSize; support was removed in 8.0
WARNING: An illegal reflective access operation has occurred
WARNING: Illegal reflective access by org.eclipse.osgi.internal.baseadaptor.BaseStorage (file:/home/hi/Desktop/vega/plugins/org.eclipse.osgi_3.8.0.v20120529-1548.jar) to method java.net.URLClassLoader.addURL(java.net.URL)
WARNING: Please consider reporting this to the maintainers of org.eclipse.osgi.internal.baseadaptor.BaseStorage
WARNING: Use --illegal-access=warn to enable warnings of further illegal reflective access operations
WARNING: All illegal access operations will be denied in a future release

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Moderatör tarafında düzenlendi:

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
2
105
tzdata-TR
https://subgraph.com/vega/

bu linkten indir .deb ile inerse sudo dpkg -i inenşeyinismi.deb

zip olarak inerse zipten çıkar ./ ile çalıştır

ve sana orda verdiği hata javadan kaynaklı openjdk güncelle

sudo apt-get install libwebkitgtk-1.0

şu paketide yükle

Cyberdown

Üye
21 Haz 2020
154
5
Merhaba,

------------------------------------------------------------------------------------
Youtube içerisinde aradığımda
------------------------------------------------------------------------------------
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=E5WePDXTdng[/ame]

** Bütün hataları içerisine almaktadır. **

Saygılarımla.
*Sağlıcakla Kalın.

EmreTheLamer

Yeni üye
21 Şub 2021
44
3
bende alternatif java sürümü gözükmüyor. aynı zamanda javac -verison çalışmıyor; java -version kullandığımda terminalde yazan şu :

┌──(hi㉿kali)-[~]
└─$ java -version
Picked up _JAVA_OPTIONS: -Dawt.useSystemAAFontSettings=on -Dswing.aatext=true
openjdk version "11.0.9" 2020-10-20
OpenJDK Runtime Environment (build 11.0.9+11-post-Debian-1)
OpenJDK Server VM (build 11.0.9+11-post-Debian-1, mixed mode, sharing)

diğer versiyonlara bakmaya çalıştığımda aldığım şey şu :

┌──(hi㉿kali)-[~]
└─$ sudo update-alternatives --config java
[sudo] password for hi:
There is only one alternative in link group java (providing /usr/bin/java): /usr/lib/jvm/java-11-openjdk-i386/bin/java
Nothing to configure.

Son düzenleme:

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
2
105
tzdata-TR
dostum 32 bit çözümü bilmiom ya 64 bit i çözdüm libwebkit in o sürümünü buldum sudo su komutuna geçip paketi yüklettirdim 32 bit yok

baksana en üste kaç pencere açık ama uğraştım çözdüm

32 bitlik paketi yok bence 64 bit e geç

xmajestar

Katılımcı Üye
13 Ocak 2021
624
2
105
tzdata-TR
64 bit kurduktan sonra sources list e bunu ekle

Kod:
deb http://ftp.de.debian.org/debian jessie main
ondan sonra apt update ve apt upgrade uygula sonra libwebkit yüklemesini yap sorun çözlcektir adam webkit paketini yükseltmemiş ondan kaynaklı kali linux libwebkit lerin hepsini yükseltti diye kendi deposunda 1.0 ı kaldırttı onun için ek depodan alcan veriğim linki /etc/apt/sources.list txt dosyasına yapıştır

Nasıl çözdün merak ettim. Anlatır mısın ?

64 bit isen yazdığının altındaki yorumdakini uygula

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.