Kali Linux wi-fi adaptörümü görmüyor!

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
317
96
Her yerde
Öncelikle herkese merhabalar Kali linux için İnca marka "Luwa-150TX" model wireles wifi adaptörü aldım. USB 2.0 destekliyor. Normal windows 11'de çalışıyor lakin Sanal Kali Linux'da çalışmıyor. Ne yapmam gerek driverleri nasıl kuracağım. Adaptörün Arşiv driverı paketi var fakat nasıl kuracağımı bilmiyorum Manul veya OTOMATİK olarak nasıl kurabilirim. Zaten ChatGpt ile papaz oldum. Monitor mod destekliyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden herkes teşekkür ederim.

Son düzenleme:

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
1,460
Öncelikle herkese merhabalar Kali linux için İnca marka "Luwa-150TX" model wireles wifi adaptörü aldım. USB 2.0 destekliyor. Normal windows 11'de çalışıyor lakin Sanal Kali Linux'da çalışmıyor. Ne yapmam gerek driverleri nasıl kuracağım. Adaptörün Arşiv driverı paketi var fakat nasıl kuracağımı bilmiyorum Manul veya OTOMATİK olarak nasıl kurabilirim. Zaten ChatGpt ile papaz oldum. Monitor mod destekliyor. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden herkes teşekkür ederim.
Merhaba Sanal Makinesini yanlis kurma sansiniz varmidir eger dogru kurduysaniz VirutalBox aracindaki Ag ayarlarinizi atarmisiniz orda yardimci ola bilirim boyle gormeden cok fazla yardim edemem :)

K0meks

Üye
3 May 2019
51
16
virtualbox kullanıyorsan tak talıstır mantıgı görmüyorsa , virtualbox ayarlarında usb kısmına wifi adaptörünü tak ve ordan usb ekle büyük ihtimalle çalışır

0vrQ7.png

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
317
96
Her yerde
virtualbox kullanıyorsan tak talıstır mantıgı görmüyorsa , virtualbox ayarlarında usb kısmına wifi adaptörünü tak ve ordan usb ekle büyük ihtimalle çalışır

0vrQ7.png
[
Herşeyi doğru yaptığımı düşünüyorum. Kutusunda 2.0 desteklediğini belirtmiş.

xpashax

Katılımcı Üye
30 Nis 2023
317
96
Her yerde
Merhaba Sanal Makinesini yanlis kurma sansiniz varmidir eger dogru kurduysaniz VirutalBox aracindaki Ag ayarlarinizi atarmisiniz orda yardimci ola bilirim boyle gormeden cok fazla yardim edemem :)

Linux Driveri var fakat nasıl kuracağımı bilmiyorum. Belki de driver olmadığı için çalışmadı

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.