Kali Linux wifi adaptörü sorunu

Sentinel1

Yeni üye
13 Ocak 2021
39
1
7
merhaba dostlar kali linux ile uyumlu wifi adaptörü aldım neyse çalıştırdım kalide hallettim ama monitor moda geçtikden sonra internet gidiyor ve internet gidince çevredeki ağlar izlenebilir mi?
Ve de netdiscover aracı çalışmıyor aynı ağdaki bağlı aygıtlar gözükmüyor yani şimdi hayatımda hiç kullanmadım ben bu wifi adaptörünü normal mi böyle internet gitmesi hep böyle mi işlem yapılıyor monitor moddayken ve ben manager modda her türlü işlem yapabiliemiyim dışarıdaki örnek veriyorum bir bilgisayara trojan atıp sızabilirmiyim henüz deneyemedim zamanım olmadı ama bilgi verirmisiniz.

S3SS1Z T3AM

Uzman üye
27 Nis 2019
1,424
10
710
HACKERİSTAN
Merhaba Sentinel1,
  • Öncelikle internet bağlantının olması gerekiyor.
  • Kali, Wifi adaptörümüzü henüz tanımadığı için internete kabloyla bağlanman gerekiyor.
  • Ethernet kablosunu modeme ve bilgisayarımıza taktıktan sonra sağ üst köşedeki bağlantı kısmına tıklıyoruz ve wired connection şeklinde bir kutucuk gördüysen internet halloldu demektir.
  • Terminale girip sırasıyla apt update ve apt full-upgrade -y komutlarımızı giriyoruz .
  • Yükleme bittiğinde linux'umuzu kapat/aç yapıyoruz
  • Wifi adaptörümüzü takıp Tekrardan terminale giriyoruz ve '' sudo su '' komutumuzu giriyoruz.
  • git clone GitHub - aircrack-ng/rtl8812au: RTL8812AU/21AU and RTL8814AU driver with monitor mode and frame injection komutumuzu girip indirmesini bekliyoruz.
  • Reboot komutu ile bilgisayarı yeniden başlatıyoruz
  • Kali yeniden açıldıktan sonra tekrar terminali açıp root olarak giriş yapıyoruz.
  • sudo su
  • apt-get install build-essential linux-headers-$(uname -r) uyarı çıkarda Y yaz enterle
  • cd rtl8812au komutu ile bu klasöre giriyoruz.
  • Ardından '' make'' komutumuzu giriyoruz
  • make install diyoruz.
  • Adaptörü Kali’ye tanıttık. Şimdi ethernet kablosunu bilgisayardan çıkarıyoruz. Sonrasında USB girişine önceden taktığımız wifi adaptörü çıkarıp tekrar takıyoruz. Kablosuz bağlantı geldi. Eğer bağlantı gelmezse bilgisayarı yeniden başlatın.
İyi Forumlar.

Sentinel1

Yeni üye
13 Ocak 2021
39
1
7
Merhaba Sentinel1,
  • Öncelikle internet bağlantının olması gerekiyor.
  • Kali, Wifi adaptörümüzü henüz tanımadığı için internete kabloyla bağlanman gerekiyor.
  • Ethernet kablosunu modeme ve bilgisayarımıza taktıktan sonra sağ üst köşedeki bağlantı kısmına tıklıyoruz ve wired connection şeklinde bir kutucuk gördüysen internet halloldu demektir.
  • Terminale girip sırasıyla apt update ve apt full-upgrade -y komutlarımızı giriyoruz .
  • Yükleme bittiğinde linux'umuzu kapat/aç yapıyoruz
  • Wifi adaptörümüzü takıp Tekrardan terminale giriyoruz ve '' sudo su '' komutumuzu giriyoruz.
  • git clone GitHub - aircrack-ng/rtl8812au: RTL8812AU/21AU and RTL8814AU driver with monitor mode and frame injection komutumuzu girip indirmesini bekliyoruz.
  • Reboot komutu ile bilgisayarı yeniden başlatıyoruz
  • Kali yeniden açıldıktan sonra tekrar terminali açıp root olarak giriş yapıyoruz.
  • sudo su
  • apt-get install build-essential linux-headers-$(uname -r) uyarı çıkarda Y yaz enterle
  • cd rtl8812au komutu ile bu klasöre giriyoruz.
  • Ardından '' make'' komutumuzu giriyoruz
  • make install diyoruz.
  • Adaptörü Kali’ye tanıttık. Şimdi ethernet kablosunu bilgisayardan çıkarıyoruz. Sonrasında USB girişine önceden taktığımız wifi adaptörü çıkarıp tekrar takıyoruz. Kablosuz bağlantı geldi. Eğer bağlantı gelmezse bilgisayarı yeniden başlatın.
İyi Forumlar.
deniycem teşekkürler

böyle bir komut yok diyor

apt-get install build-essential linux-headers-$(uname -r) bu yokmuş

dosyaya girsem bile make komutu olmuyor

yaw kardeşim internet tamamen gitdi ağ yönetimi etkin değil diyor ua öf napıcsm şimdi olmado bu da o xaman iade edicem

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kodomarso

Uzman üye
3 Tem 2020
1,041
22
797
Macintosh
merhaba dostlar kali linux ile uyumlu wifi adaptörü aldım neyse çalıştırdım kalide hallettim ama monitor moda geçtikden sonra internet gidiyor ve internet gidince çevredeki ağlar izlenebilir mi?
Ve de netdiscover aracı çalışmıyor aynı ağdaki bağlı aygıtlar gözükmüyor yani şimdi hayatımda hiç kullanmadım ben bu wifi adaptörünü normal mi böyle internet gitmesi hep böyle mi işlem yapılıyor monitor moddayken ve ben manager modda her türlü işlem yapabiliemiyim dışarıdaki örnek veriyorum bir bilgisayara trojan atıp sızabilirmiyim henüz deneyemedim zamanım olmadı ama bilgi verirmisiniz.
Merhaba değerli üyemiz, monitör moda geçince internetin gitmesi normal çünkü orada ağları dinlemeye geçiyor ve bu şekilde çevredeki ağları izleyebiliyorsunuz. Ağları izlemek sadece monitör modla olmaz orada da aircrack-ng aracını kullanmanız gerekmekte.

MemoryTiger

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
446
3
248
21
Kali Linux
Selamlarrr Dostum
Hala İade Etmediysen Yardımcı Olabilirim

Öncelikle İnternet Bağlantısını Kesin
Bir Terminal Açın Ve Kodu Girin

Bu kod monitör modunu destekleyen wifi kartlarınızı gösterecektir. Eğer Birşey Yoksa Wifi Kartınız Bu Modu Desteklemiyordur.
İnterface diye bir yer olucak oranın altındaki sizin monitor kartınızın adıdır. orada ne yazıyorsa onu girin

bende wlan0
airmon-ng start wlan0
(monitor mode enabled) yazısını görürseniz olmuş demektir.
Airdump çevrenizdeki wifileri görmenize yarayacak ve wifilerle alakalı bilgileri görmeye başlıyacaksınız .

Başka bir sorun ile karşılaşırsan unutma sadece bir bilet uzağındayız. ^.^

Sağlıcakla kal ♥

Sentinel1

Yeni üye
13 Ocak 2021
39
1
7
Merhaba değerli üyemiz, monitör moda geçince internetin gitmesi normal çünkü orada ağları dinlemeye geçiyor ve bu şekilde çevredeki ağları izleyebiliyorsunuz. Ağları izlemek sadece monitör modla olmaz orada da aircrack-ng aracını kullanmanız gerekmekte.
Merhaba evet bende araştırıp iyice buldum, adaptör bozuldu zannediyordum ama öyle değilmiş peki ağları izleme nasıl olur

Selamlarrr Dostum
Hala İade Etmediysen Yardımcı Olabilirim

Öncelikle İnternet Bağlantısını Kesin
Bir Terminal Açın Ve Kodu Girin

Bu kod monitör modunu destekleyen wifi kartlarınızı gösterecektir. Eğer Birşey Yoksa Wifi Kartınız Bu Modu Desteklemiyordur.
İnterface diye bir yer olucak oranın altındaki sizin monitor kartınızın adıdır. orada ne yazıyorsa onu girin

bende wlan0

(monitor mode enabled) yazısını görürseniz olmuş demektir.

Airdump çevrenizdeki wifileri görmenize yarayacak ve wifilerle alakalı bilgileri görmeye başlıyacaksınız .

Başka bir sorun ile karşılaşırsan unutma sadece bir bilet uzağındayız. ^.^

Sağlıcakla kal ♥
Peki netdiscover komutu ile kendi ağımdakileri göremiyorum sebebi nedir?

Kodomarso

Uzman üye
3 Tem 2020
1,041
22
797
Macintosh
Merhaba evet bende araştırıp iyice buldum, adaptör bozuldu zannediyordum ama öyle değilmiş peki ağları izleme nasıl olur
Ağları izlemek için şu komutları girin
airmon-ng start adaptörünün arayüzünü yaz
airodump-ng adaptöradı
Bu komutları yazınca karşınıza çekim alanınıza giren tüm wi-fi'ları görebileceksiniz. Diğer işlemleri yapmak için de daha detaylı olarak şu konuya bakabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.