Kali linux wifi sorunu

R31S

Yeni üye
30 Ocak 2015
45
0
Merhabalar kişisel bilgisayarıma kali linux yukledim dual bootla windows 10 un yanına ancak şöyle bir sorunum var bilgisayarı kali linuxla başlatınca wifi aramıyor wifiler tamamen boş olarak görünüyor ama ifconfig yaptığımda wlan0 görünüyor fakat once windowsu açıp sonra yeniden başlatıp kaliyi açtığımda wifi ler sorunsuzca görünüyor bunun sebebi ve çözümü ne olabilir ?
Yardım ederseniz sevinirim.Şimdiden teşekkürler:tabicanim

R31S

Yeni üye
30 Ocak 2015
45
0
Dostum bir sürü sürümü var hatırlarsan iyi olur :) Bayağı uğraştım çünkü bi çözüm bulamadım farklı sürümlerini de kurdum sendeki hata da aynı şekilde miydi ?

MrYargic

Yeni üye
30 Kas 2018
2
0
localhost
Dostum bir sürü sürümü var hatırlarsan iyi olur :) Bayağı uğraştım çünkü bi çözüm bulamadım farklı sürümlerini de kurdum sendeki hata da aynı şekilde miydi ?

Evet aynı sorun vardı wifi kısmı boştu. Önce internetten izlediğim videolarda ki sürümleri denedim daha sonra en eski ve en yenilerden denedim bir şekilde çözmüştüm. Çook uzun zaman oldu. ;)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.