Kali/Linux Wifi(wpa2) Kırma

Sypx

Üye
4 Haz 2015
128
0
Merhaba arkadaslar bu gün ki konumda size Kali üzerinden wpa2 şifrelerinin nasıl kırılacagını adım adım anlatacagım.

Öncelikle belirtmeliyim ki bunu yapmak için wifi adaptörüne ihtiyacınız olabilir. Coğu leptop ethernet kartı desteklememektedir. Adaptörle ilgili bilgi almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz...

1) Wifi adaptörümüzü taktıktan sonra terminalimize "ifconfig" yazıyoruz. Alttaki gibi "wlan0" gelmiş olması gerekmektedir.

b5NO68.png

2) Bir sonraki işlemde wifi adaptörümüzü monitor mod'a almamız gerekmektedir. Bunun için terminalimize öncelikle

--> airmon-ng check kill

yazıyoruz ve bağlantılarımızı koparıyoruz.Ardından

--> airmon-ng start wlan0

yazıyoruz ve gördügünüz gibi monitör mod'ta calısmaya baslıyor.

GYLqGr.png

Tekrar "ifconfig" yazdığımız zaman karşımıza böyle bir terminalin geldiğini göreceksiniz.

5dWAX5.png

3) Yeni bir terminal açıp

--> airodump-ng mon0 komutunu yazıyoruz.

MEqzQk.png

Karşımıza çevremizde bulunan networkların Channel ve Bssid'leri geliyor.

l7no5B.png

Burada bizim için önemli olan kısımlar C (Channel) ve BS(BSSID)'dir.

4) Channel ve Bssid bilgilerini elde ettikten sonra

--> airodump-ng mon0 -c <Channel> --bssid <Bssid(Mac Adresi> -w <Cap dosyalarının gitmesini istedigimiz yer>

Yani

--> airodump-ng mon0 -c 1 --bssid 00:1C:7B:FB:6B:2A -w /root/Desktop/sypx

g5mNm2.png

komutlarını yazıyoruz ve çalıştırıyoruz.. Daha sonra data toplama işlemi başlamakta..

5) Burda önemli bir noktadan bahsetmek istiyorum. Kırmızı kareye aldığım bölümde [WPA : handshake] yazısı çıkana kadar data toplamaya devam edin. Eğer o yazı cıkmadan kapatırsanız şifreyi cracklemenize izin vermez.

kkq3ZD.png

6) En son işlemimizde elde ettiğimiz cap dosyalarını cracklemektir. Bunun içinde saglam wordlistlere ihtiyacınız vardır.

--> aircrack-ng <cap dosyası> -w <şifre listesi>
--> aircrack-ng /root/Desktop/sypx-01.cap -w /root/Desktop/User.txt

pgdqjr.png

Sağlam şifre listeleri ve sabırla bütün wifileri kırabilirsiniz.

Paylaşımların hepsi sadece eğitim amaçlıdır kötü amaçlar için kullanmamanız dileğiyle..

ardaiynem

Katılımcı Üye
23 Tem 2012
716
1
Ya bu no such device error veriyor airodump kısmında wifi adaptörü yok o yüzdenmi ve bana iyi ama ucuz bi wifi adaptörü önerirmisiniz eğer sorun o yüzdense

gunay06

Yeni üye
14 Tem 2015
3
0
kardeş ben ilk defa hack sitesine giriyorum anlamam fazla oda internetim kapandı wifi hacklemem lazım cmdden yaptım olmadı indirme linki filanda yok ne yapcaz

LakhoPss

Uzman üye
31 Ara 2014
1,512
0
root@kali:~#
Ellerine sağlık dostum oldukça açık ve yararlı bir dille anlatmışsın yazılarının devamını merakla bekliyorum..

derissa5561

Yeni üye
14 Nis 2014
20
0
Merhaba arkadaslar bu gün ki konumda size Kali üzerinden wpa2 şifrelerinin nasıl kırılacagını adım adım anlatacagım.

Öncelikle belirtmeliyim ki bunu yapmak için wifi adaptörüne ihtiyacınız olabilir. Coğu leptop ethernet kartı desteklememektedir. Adaptörle ilgili bilgi almak isterseniz bana ulaşabilirsiniz...

1) Wifi adaptörümüzü taktıktan sonra terminalimize "ifconfig" yazıyoruz. Alttaki gibi "wlan0" gelmiş olması gerekmektedir.

b5NO68.png

2) Bir sonraki işlemde wifi adaptörümüzü monitor mod'a almamız gerekmektedir. Bunun için terminalimize öncelikle

--> airmon-ng check kill

yazıyoruz ve bağlantılarımızı koparıyoruz.Ardından

--> airmon-ng start wlan0

yazıyoruz ve gördügünüz gibi monitör mod'ta calısmaya baslıyor.

GYLqGr.png

Tekrar "ifconfig" yazdığımız zaman karşımıza böyle bir terminalin geldiğini göreceksiniz.

5dWAX5.png

3) Yeni bir terminal açıp

--> airodump-ng mon0 komutunu yazıyoruz.

MEqzQk.png

Karşımıza çevremizde bulunan networkların Channel ve Bssid'leri geliyor.

l7no5B.png

Burada bizim için önemli olan kısımlar C (Channel) ve BS(BSSID)'dir.

4) Channel ve Bssid bilgilerini elde ettikten sonra

--> airodump-ng mon0 -c <Channel> --bssid <Bssid(Mac Adresi> -w <Cap dosyalarının gitmesini istedigimiz yer>

Yani

--> airodump-ng mon0 -c 1 --bssid 00:1C:7B:FB:6B:2A -w /root/Desktop/sypx

g5mNm2.png

komutlarını yazıyoruz ve çalıştırıyoruz.. Daha sonra data toplama işlemi başlamakta..

5) Burda önemli bir noktadan bahsetmek istiyorum. Kırmızı kareye aldığım bölümde [WPA : handshake] yazısı çıkana kadar data toplamaya devam edin. Eğer o yazı cıkmadan kapatırsanız şifreyi cracklemenize izin vermez.

kkq3ZD.png

6) En son işlemimizde elde ettiğimiz cap dosyalarını cracklemektir. Bunun içinde saglam wordlistlere ihtiyacınız vardır.

--> aircrack-ng <cap dosyası> -w <şifre listesi>
--> aircrack-ng /root/Desktop/sypx-01.cap -w /root/Desktop/User.txt

pgdqjr.png

Sağlam şifre listeleri ve sabırla bütün wifileri kırabilirsiniz.

Paylaşımların hepsi sadece eğitim amaçlıdır kötü amaçlar için kullanmamanız dileğiyle..

Worldlist olmadan wpa2 kırmanın başka bir yolu yok mudur ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.