Kali linux wireless adaptör sorunu

Anon6664

Yeni üye
20 Ağu 2022
46
14
Merhaba arkadaşlar ben 2 gün önce Bu wireless adaptör aldım PC de işe yarıyor fakat Kali linux girdimde görmüyor bu nu nasıl çözebilirim ne yapmam gerekiyor ?
Dostum, sanal makinede taktığın anda görmemesi normal. Gereken tüm ayarlamaları yaptığına emin ol. Adaptörün usb 2.0 yada 3.0 sürümlerinden hangisi için daha uygun olduğunu öğren, ayrıca ayarlardanda tanımla. Wireless adaptörünün modelini de verirsen sana nasıl yapıcağını daha rahat gösteririm

Cevap bekleniyor...

ES3F

Üye
15 Mar 2022
78
1
60
Merhabalar, cihazı Kali'yi açtıktan sonra taktığınızdan emin olun ve ayrı ayrı sürümleri deneyin illa ki bir tanesinde çalışacaktır. Bunun dışında USB kısmından cihazı tanımlayın ve Kali açıldıktan sonra kontrol edin bunlara rağmen çalışmıyorsa cihazın Kali işletim sistemine uyumlu olup olmadığına tekrar bir bakın derim. İyi günler dilerim :)

Rime2

Yeni üye
21 Haz 2022
37
4
Dostum, sanal makinede taktığın anda görmemesi normal. Gereken tüm ayarlamaları yaptığına emin ol. Adaptörün usb 2.0 yada 3.0 sürümlerinden hangisi için daha uygun olduğunu öğren, ayrıca ayarlardanda tanımla. Wireless adaptörünün modelini de verirsen sana nasıl yapıcağını daha rahat gösteririm

Cevap bekleniyor...
Merhaba her şeyi denedim usb 3.0 usb 2.0 usb 1.0 ama hiç biri olmadı usb 3.0 portuna taktım orda çalışıyor

Kingboss Dual Band Usb 3.0 Adaptör Kablosuz Wifi Alıcı Ac1200 Mbps 7412​

model bu şu vidyoya bakarak yaptım

normalde adaptör görüyor mavi ışık yanıp sönüyor ama kaliye girince mavi ışık yanmıyor

Rime2

Yeni üye
21 Haz 2022
37
4
Merhabalar, cihazı Kali'yi açtıktan sonra taktığınızdan emin olun ve ayrı ayrı sürümleri deneyin illa ki bir tanesinde çalışacaktır. Bunun dışında USB kısmından cihazı tanımlayın ve Kali açıldıktan sonra kontrol edin bunlara rağmen çalışmıyorsa cihazın Kali işletim sistemine uyumlu olup olmadığına tekrar bir bakın derim. İyi günler dilerim :)
Merhaba cihazım kaliye uygun olup olmadını nerden anlicam bir yardım edermisiniz benim aldığım adaptör

Kingboss Dual Band Usb 3.0 Adaptör Kablosuz Wifi Alıcı Ac1200 Mbps 7412​

bana bir vidyo önerebilirmisiniz yardımçı olcak önerdiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.