Kali linux Yardım

hbimdat

Yeni üye
8 Kas 2015
22
0
Aydın
CEH derslerine çalışıyorum ve orda söylendiği üzere "Offensive Security Kali Linux Virtual Images"ı indirdim fakat kuramadm yada üzerinde herhangibir işlem yapamadım . İndirdiğim dosyaların türü "VMDK,VMX,VMXFVMSD ve NVRAM" . Yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

Cyber-Sploit

Katılımcı Üye
13 Eyl 2008
278
1
Aydın
sanırım sorun senin intel vitualization Technology (vt-x) ve amd-v Biosda, bunada Konu açacağım...

Şimdi elinde bir 64 Bit İşletim var ama sana VM Proğramında sadece 32 bit gösteriyor, ne demek? daha çok güç lazım, var aslında ama farklı çalışıyor, bunu çözmek için BİOSa girilmesi lazım ve orda bi yerde intel vitualization Technology (vt-x) ve amd-v bulunması, bunu enabled yaparsan, tekrar kur o Linux'u, ozaman çalışır, ama ek olarak Live-CD olarak Ayarlardan kurman lazım, yoksa kursan bile hangi İSO çalışacak? öyle olmasa, kur VM Ware, aç bütün İşletim Sistemlerini, bi tane Windows 800Mb ise, toplam olarak en az 20GB çıkar, İSO şart...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.