kali linux

ZiFiЯ

Uzman üye
15 Kas 2021
1,110
875
Teşkilat
kali linux indirirken .ova dosyasınımı indireyim yoksa .iso dosyasınımı hangisini tercih edersiniz
öncelikle merhaba değerli üye kali linuxun .ova dosyasını indirdirsen bi zaman sonra hata alabilrsin ama .ıso dosyası öyle değil benm 4 aydan fazla süredir kali linuxun .ıso uzantılı dosyasını kullanıyorum .ova dosyası ile hata aldım ve ardından .ıso kullanmaya başladım ve .ıso uzantılı kali linux tavsiyemdir
iso dosyasını kalinin resmi sitesinde bulamayabilirsin ufak bir kapsamlı google taraması ile .ıso dosyasınıı nerden indiriceğini öğrenebilirsin iyi forumlar :)

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
kali linux indirirken .ova dosyasınımı indireyim yoksa .iso dosyasınımı hangisini tercih edersiniz
ova nın kurulumu daha kolay içe aktar dedikten sonra direk çalıştırabiliyorsun. iso da yeni bir sanal makine oluşturup isoyu dahil edip başlatman gerekiyor. Başlattıktan sonra tek tek hangi şeyleri istediğini soruyor. Yani hangi toolları kurulsun hangi eklentileri kurayım diyor. ova daha kolay bir şekilde direk içe aktarıp çalıştırabiliyorsun. Bence ova daha iyi bir seçim.

Pençe Ahmet

Yeni üye
9 Kas 2021
12
5
Ben ova. dosyasını tercih ederim
Ama istediğin dosyayı indirebilirsin
teşekkür ederim

öncelikle merhaba değerli üye kali linuxun .ova dosyasını indirdirsen bi zaman sonra hata alabilrsin ama .ıso dosyası öyle değil benm 4 aydan fazla süredir kali linuxun .ıso uzantılı dosyasını kullanıyorum .ova dosyası ile hata aldım ve ardından .ıso kullanmaya başladım ve .ıso uzantılı kali linux tavsiyemdir
iso dosyasını kalinin resmi sitesinde bulamayabilirsin ufak bir kapsamlı google taraması ile .ıso dosyasınıı nerden indiriceğini öğrenebilirsin iyi forumlar :)
çok teşekkür ederim o zaman iso dosyasını indiriyorum ;)

Nikon of Disast

Uzman üye
16 May 2020
1,640
1,171
.ova dosyaları direk açılır, ama sonradan kişiselleştirmen gerekir, eğer dilini, klavyesini, kullanıcısnı tekrar ayarlarım diyorsan, .ova'yı tercih etmeni öneririm, ama herşeyi sıfırdan kendin ayarlayacaksan, kullanıcıyı, dili, klavyeyi, o zaman ise .iso'yu öneririm. Eğer klavyeyi Türkçe yapmayı bilmiyorsan .ova'yı tercih etmeni tavsiye etmem. Ova'nın en büyük problemi, klavye ayarının İngilizce olması, iyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.