Kali Linux’a Wi-Fi adaptör bağlama problemi

Elchalo

Yeni üye
26 May 2024
8
2
gününüz hayrolsun arkadaşlar.iki gündür Kali Linux’a Alfa 802.11n adlı bir Wi-Fi adaptör bağlamaya çalışıyorum fakat kablosuz ağları görüntüleyemiyorum.Önerebileceğiniz herhangi bir çözüme açığım..

1 Ağu 2008
59
21
Turkei
Aşağıdaki adreste eski bir forum ama benzer sorun benzer marka. İnceleyebilirsin. Kolay gelsin

Bir de bu forumda benzer sorunları yaşayanlar ve çözüm bulanlar yazmış. Umarım işine yarar.

gününüz hayrolsun arkadaşlar.iki gündür Kali Linux’a Alfa 802.11n adlı bir Wi-Fi adaptör bağlamaya çalışıyorum fakat kablosuz ağları görüntüleyemiyorum.Önerebileceğiniz herhangi bir çözüme açığım..
Maddeler halinde çözümler;
Öncelikle, Wi-Fi adaptörünüzün doğru bir şekilde bağlı olup olmadığını kontrol edin;
Bash:
lsusb

Alfa adaptörünüz için gerekli sürücülerin yüklü olduğundan emin olun. Çoğu Alfa adaptörü için Realtek yonga setleri kullanılır ve bu sürücülerin yüklenmesi gerekebilir;
Bash:
sudo apt update
Bash:
sudo apt install realtek-rtl88xxau-dkms

Sürücüler yüklendikten sonra, Network Manager'ı yeniden başlatmayı deneyin:
Bash:
sudo systemctl restart NetworkManager

Adaptörün doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için şu komutları kullanabilirsiniz:
Bash:
ifconfig

Elchalo

Yeni üye
26 May 2024
8
2
Aşağıdaki adreste eski bir forum ama benzer sorun benzer marka. İnceleyebilirsin. Kolay gelsin

Bir de bu forumda benzer sorunları yaşayanlar ve çözüm bulanlar yazmış. Umarım işine yarar.

Çok teşekkür ediyorum deneyeceğim

Maddeler halinde çözümler;
Öncelikle, Wi-Fi adaptörünüzün doğru bir şekilde bağlı olup olmadığını kontrol edin;
Bash:
lsusb

Alfa adaptörünüz için gerekli sürücülerin yüklü olduğundan emin olun. Çoğu Alfa adaptörü için Realtek yonga setleri kullanılır ve bu sürücülerin yüklenmesi gerekebilir;
Bash:
sudo apt update
Bash:
sudo apt install realtek-rtl88xxau-dkms

Sürücüler yüklendikten sonra, Network Manager'ı yeniden başlatmayı deneyin:
Bash:
sudo systemctl restart NetworkManager

Adaptörün doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için şu komutları kullanabilirsiniz:
Bash:
ifconfig
Hocam çok teşekkür ediyorum deneyeceğim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.