Kali lınuxda masaüstüne dosya gelmiyor

24 Eki 2015
84
0
beler vmware ye kali lınux kurdum iyi calısıyor fakat dosya indirme yapınca direk dosyalarımdaki desktop dosyasına geliyor masaüstüne kopyalama ve dosya atamıyorum acil yardım

Konce

Üye
11 Ağu 2018
233
1
Edirne
Kali linux'u yeni kurduysan yani 2018.4 ise ;Evet o sorun bende de var . Ama sorun değil direk o özelliği kaldırmışlar sanırsam, masaüstüne normal klasör bile açılmıyor yeni sürümünü hiç beğenmedim.

24 Eki 2015
84
0
Desktop Icons
Desktop Icons Enhanced
Yukarıdaki eklentileri eklersen eksisi gibi kullanabilirsin.
Bu arada masaüstüne dosya konulmaması hata değil. O özellik uzun zaman önce kaldırıldı. Yine Kullanıcı klasörlerinin arasında Desktop klasörü var.
Yapamazsan eğer bana burdan yorum olarak yaz. Yardımcı olmaya çalışırım. oOartemisOo

biraz yeniyim kalide pek anlamadım yardımcı olursanız cok mutlu olurum

ksc10

Katılımcı Üye
29 Ocak 2016
414
2
Burdan
biraz yeniyim kalide pek anlamadım yardımcı olursanız cok mutlu olurum
Öncelikle hangi tarayıcıyı kullanıyorsan onun eklenti sitesinden tarayıcıya gnome shell eklentisini yüklemen gerekiyor.
Örnek arama:
Gnome Shell Extension for Firefox falan yazın.
Eklentiyi yüklediğiniz zaman, GNOME Shell extension Sitesinden Masaüstünüze yeni özellikler ekleyebiliyorsunuz. Yani eklentiler.
Üstteki yorumumda verdiğim linkler işinize yarayacak eklenti linkler oluyor. Bi sorun ile karşılaştığınızda yine yorum yazın. Çekinmenize gerek yok @oOartemisOo

Sizinde işinize yarayabilir======> @Byhacker4040

Yine de linkleri buraya da yazayım. Yukarı çıkmaya uğraşmayın.
Desktop Icons
Desktop Icons Enhanced

Son düzenleme:
24 Eki 2015
84
0

Öncelikle hangi tarayıcıyı kullanıyorsan onun eklenti sitesinden tarayıcıya gnome shell eklentisini yüklemen gerekiyor.
Örnek arama:
Gnome Shell Extension for Firefox falan yazın.
Eklentiyi yüklediğiniz zaman, GNOME Shell extension Sitesinden Masaüstünüze yeni özellikler ekleyebiliyorsunuz. Yani eklentiler.
Üstteki yorumumda verdiğim linkler işinize yarayacak eklenti linkler oluyor. Bi sorun ile karşılaştığınızda yine yorum yazın. Çekinmenize gerek yok @oOartemisOo

Sizinde işinize yarayabilir======> @Byhacker4040

Yine de linkleri buraya da yazayım. Yukarı çıkmaya uğraşmayın.
Desktop Icons
Desktop Icons Enhanced

cok tesekkur ederim hocam halettim saolasın

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.