GNU/Linux kali linux'da netdiscover çalıştırmak

Tonyukuk0

Yeni üye
20 Nis 2020
7
0
Selamün aleyküm
Ben kali linux'u VMware'da kullanıyorum "netdiscover" çalıştırmıştım kendi wi-fi'mi taramak için kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı dedi ve bilgisayar yeniden başladı bir kaç kez kendi ağıma tarayabildim ama sonra tekrar aynı şey oldu ve bu hata sadece kali linux'da netdiscover çalıştırırken oldu yani ilk kez başıma geldi.Bunun için ne yapmam gerekir

Diğer bir sorum da;
Sanal makinem kendi kendine kali linux'u silip duruyor 4 kez yeniden yükledim artık sanal makine kullanmak da istemiyorum
Usb'ye kali linux'u yüklemem iyi olur mu? Orada da böyle hata verir mi?
Yoksa sanal makine üzerinden devam edip virtualbox'a kali linux kurayım mı? siz hangisini tavsiye edersiniz?
Bilgisayarım 32 bit ve 4 gb ram var

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zorb4

Üye
9 Mar 2019
65
0
NewYork
Cevap: Yardım

İlk sorunun yanıtını veremıcem anlamadım cunku lakin 2. sorunun cevabı evet kali linux u bir usb ye boot edip kurman daha saglıklı olur herseyden once 4 gb ram var sistemini 64 bit e cıkarmanı tavsiye ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.