Çözüldü Kali'den anlayan birisi bakabilir mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mcnctn18

Üye
17 Nis 2015
142
0
127.0.0.1
dizüstü bilgisayarima kali kuracağım. wifi ağlarını otomatik olarak görür mü yoksa kali destekleyen wireless almam gerek mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

mcnctn18

Üye
17 Nis 2015
142
0
127.0.0.1
Sanal makine olarak kuracaksanız bir wireless adapter ihtiyacınız olacaktır ancak, makineye boot edecekseniz ihtiyaç duymazsınız.

otomatik olarak görüyüyor diye bi dalga yok kardeşim sanaldan kullancaksan adaptör şart apa driver felan yükleyince görmeyedebilir laptoplarda sorun çıkaryor en sağlıklısı usb boot edip kullanmandır :)

usb üzerinden çalıştırmamı istiyosun?

garry0n

Uzman üye
30 Eki 2015
1,806
1
Nereye...
Bende minibook umda kali kullanıyorum direk (sanal olmadan) kullandığım için gerek duyulmayacağı söyleniyor fakat en iyi verimi almak için wirelles kullanmanı şiddetle tavsiye ederm ben kullanıyorum sinyal gücün artacağı için gayet faydası olacaktır he sen diyorsan ben wifi hack ıvır zıvır yapmayacağım sırf kali net e bağlı olsun yeter o zaman wirelles e gerek olmaz zaten oto. bağlanıyor (sanalda bile) ;)

mcnctn18

Üye
17 Nis 2015
142
0
127.0.0.1
Sanal makine olarak kuracaksanız bir wireless adapter ihtiyacınız olacaktır ancak, makineye boot edecekseniz ihtiyaç duymazsınız.

Bende minibook umda kali kullanıyorum direk (sanal olmadan) kullandığım için gerek duyulmayacağı söyleniyor fakat en iyi verimi almak için wirelles kullanmanı şiddetle tavsiye ederm ben kullanıyorum sinyal gücün artacağı için gayet faydası olacaktır he sen diyorsan ben wifi hack ıvır zıvır yapmayacağım sırf kali net e bağlı olsun yeter o zaman wirelles e gerek olmaz zaten oto. bağlanıyor (sanalda bile) ;)

wireless kullanmasam sıkıntı yaşar mıyım? flaş belleğimden boot etmeyi planlıyorum. yani her an yanımda olsun istiyorum. yaptığım işlemler kalır değil mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.