Kara Antlaşma Nedir ? ( Şeytanla Antlaşma, Ruhunu Şeytana Satmak)

AybarsTigin

Yeni üye
22 May 2019
32
0
Kara%2BAntla%25C5%259Fma%2BNedir%2B%2B%2528%2B%25C5%259Eeytanla%2BAntla%25C5%259Fma%252C%2BRuhunu%2B%25C5%259Eeytana%2BSatmak%2529.png

Kara Antlaşma Nedir ? ( Şeytanla Antlaşma, Ruhunu Şeytana Satmak)

Bu tür anlaşmaların kanıtı İşaya 28/15'tir. Latince çevirisi şöyledir: "Mademki siz dediniz: Ölümle ahit kestik ve ölüler diyarı ile uyuştuk." Origen ve Augustine bu anlaşmalardan söz eder ve skolastik filozoflar söylenen ve uygulanan anlaşmaların arasındaki farkı verir. Söylenen anlaşma iblisi çağırmaktan oluşur; uygulanan anlaşma ise, ondan yardım beklemektir. Burada iblis, kötü ruh anlamındadır ve bunlardan sayıca çok vardı.

Cadı kültünün zirvede olduğu dönemde, siyahlar giymiş biri, aralarına katılmak isteyen kişiye konuk olur. o kişi şeytan, daha doğrusu şeytanın vekilidir. Bazen kurbanın yazılı bir anlaşmaya imza atmasını sağlar ve imza mutlaka imza atan kişinin kanıyla atılırdı. Bazen belgenin tümü kana boyanırdı.[6] Kurban yazı yazmayı bilmiyorsa, imza yerine geçen simge çemberdi, çünkü olağan haç yasaktı. Anlaşma bazen kavşaklarda yapılmalıydı. Anlaşmaya göre, şeytan kişiye istediği her şeyi verecek örneğin bilgi, varlık, başarı, zevk ve düşmanlardan intikam, kurban bunların karşılığında ise Katoliklikten vazgeçecek, Vaftizini reddedecek, Sonsuz Kurtuluş isteğini terk edecek ve öldüğünde ruhunu cehenneme teslim edecekti. Anlaşma yedi ile dokuz yıl için geçerliydi. Bazen bu süre dolduğunda kurban ölür, bazen de anlaşma yenilenirdi.

"Ruhunu Şeytana Satmak" deyimi ile aynıdır. Bu olay çok basit görünse de ebedi ve güçlü bir antlaşmadır. Şeytan büyü ustasının hizmetine girer ve her istediğini sorgusuz sualsiz yerine getirir. Bunun bir bedeli olacak tabi karşılığında büyü ustasının ruhu, bedenen ölünce şeytanın himaye ve emrine girer. Onun hizmetine geçer. Bu antlaşmadan bir çıkış yoktur yani bir sonu yoktur. Tek son ki şüphesiz yüce Rabbimizin bildiği kıyamet günüdür. Eğer büyü ustası, yaşadığı süre zarfında bu antlaşmadan cayarsa ki cayma hakkı yoktur, şeytan fiziki yaşamın sonlanmasını yani ölümü beklemek zorunda değildir ve Ruh`u istediği şekilde yönlendirebilir.

Ruhunu şeytana satarak ne kazancı olur insanın tartışılır tabi ama tercih meselesi diyerek satırlarımı sonlandırıyorum.

ALINTIDIR.

Kaynak : https://www.paranominal.xyz/2016/10/kara-antlasma-nedir-seytanla-antlasma.html

Dolyetyus

Özel Üye
21 Nis 2020
1,208
677
Delft
İyi Akşamlar;

Çevremde çok seçkin var ve bizzat kendim de bu konuya ilgiliyim. Satanizm'deki "Ayetler Kitabı" dahil kutsal sayılan hiçbir kaynakta Şeytan'a ruh satma diye bir şey yoktur.

Luciferianlık mezhebinde de olmadığını düşünüyorum. Gizliliğe önem veren bir mezhep olduğu onlar hakkında pek bir bilgi edinebilen yok. Fakat onun haricinde ne Spiritüel Satanizm'de, ne de LaVeyanlık mezhebinde böyle bir kabul edilen görüş vardır.

Church Of Satan'ın (Şeytan Kilisesi) kendi resmi internet sitesinden de bu ruh satma olayını okuyabilirsiniz. Link burada:
https://www.churchofsatan.com/faq-selling-souls/

Tekrardan iyi akşamlar dilerim ve kolay gelsin

satranc

Üye
25 Nis 2020
72
0
İyi Akşamlar;

Çevremde çok seçkin var ve bizzat kendim de bu konuya ilgiliyim. Satanizm'deki "Ayetler Kitabı" dahil kutsal sayılan hiçbir kaynakta Şeytan'a ruh satma diye bir şey yoktur.

Luciferianlık mezhebinde de olmadığını düşünüyorum. Gizliliğe önem veren bir mezhep olduğu onlar hakkında pek bir bilgi edinebilen yok. Fakat onun haricinde ne Spiritüel Satanizm'de, ne de LaVeyanlık mezhebinde böyle bir kabul edilen görüş vardır.

Church Of Satan'ın (Şeytan Kilisesi) kendi resmi internet sitesinden de bu ruh satma olayını okuyabilirsiniz. Link burada:

reis tavsiye ettiğin dc grubu varmı ben bir tanesine bir sene kadar üyeydim atıldım

Dolyetyus

Özel Üye
21 Nis 2020
1,208
677
Delft
reis tavsiye ettiğin dc grubu varmı ben bir tanesine bir sene kadar üyeydim atıldım

Selamlar, ne yazık ki discord ve telegram gruplarında doğru neredeyse hiçbir şey bulamazsın. Ya milleti trolleyen insanlar ya da gerçekten akıl sağlığı bozulmuş kişiler var. Satanizmde olmayan bilgiler veriyorlar, insanlara inancı yanlış tanıtıyorlar. Ortada " Ben Lucifer'in kızıyım" diye dolaşandan tut "Ben Satan'ım" diye dolaşana kadar var. Çoğunluğunun yaş kitlesi 13-14 ve bu din ile kendilerini farklı göstermeye çalışıyorlar.

Benim önerim bazı instagram sayfaları veyahut da bazı belli forumlar. Bunların dışındakiler ne yazık ki çocukların elinde oyuncağa dönüşmüş durumda.

İyi akşamlar

SoloPrest

Katılımcı Üye
9 Tem 2015
304
1
Nowhere
İyi Akşamlar;

Yabancı hiçbir satanist ayetler kitabının varlığını dahi bilmez çünkü sadece türkiye içinde bir gezintisi var

ENFP

Üye
15 Mar 2018
124
0
Evet artık kedi demi kessek ne yapsak burası THT lütfen bilişim konuları açınız

Dolyetyus

Özel Üye
21 Nis 2020
1,208
677
Delft
Yabancı hiçbir satanist ayetler kitabının varlığını dahi bilmez çünkü sadece türkiye içinde bir gezintisi var

Bakın işte bu konuda haklısınız. Satanizm aşırı bağımsız ve değişken bir inanç. Bu yüzden çok kitabı var ve yüzeysel olarak zamanla değişiyor. Fakat kökleri sağlam olduğu için hala varlığını sürdürüyor.

AybarsTigin

Yeni üye
22 May 2019
32
0
İyi Akşamlar;

konu içeriğide varsayım olarak hazırlanmış kesin var denilmemiştir. her yazılan yazı var olduğu anlamına gelmiyor :) bilgi amaçlı yazılan bir yazı. kaynaktaki sitede bahsettiğin konularla alakalı içerikler var :

Örnek :

İsa Kitabı ve İçeriği - Şeytanın Dikte Ettirdiği Kitaplar PDF İndir
Satanizm Gerçekler Kitabı ve İçeriği Nedir ?
Lucifer'ın Şeytan Olmadığına İnanan Luciferianism Nedir ?

gibi site bir çok efsane ve gerçek hakkında araştırmalar yapıyor :)

21 Nis 2020
141
0
Kendimde bir pagan olarak söylüyorum ki Demonlarla anlaşmayı daha önce duydum ekolü demonoloji olan bir abiylede uzun süre beraber çalışmalar yaptık, demonlarla anlaşma mümkün fakat filmlerdeki gibi anlaşma yok yani ruhunuzu vermezsiniz yada ne bilm isteğini yaptıktan sonra süper kahraman olmazsınız. 'Ateş'e Benzer Demonoloji Dışardan Güzel Görünür İçerisine Girdinmi Yanarsın.' Derdi abim bana çok hak veriyorum şimdi ona.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,392
2,009
Dinlenmede.
Şimdk ben şacma komik vs gibi şeyler yazmiyacam.

Belli ana başliklara göz attim ve hiç bir yerde (insanin 2 ruhlu) oldugu kanitina varamadim ve bahsedilmemiş.

Belli bir kötük hizmetine karsilik hizmeti talep eden insan oglunun ölümünden sonraki ruh yolculugu tamamen iblisin kapi adresi oldugundan bahsediliyor ancak.
Dinimizde ruhlarin melekler tarafindan sorgulandigi ayni zaman ruh yolculugu kisaca soyliyecek olursam ( Cennet * Cehennem ) kapisinda son buluyorken.
Iblise teslim edilecek olan ruh her iki kapidab muhaf mi ? Yani cehennem desek degil cennet hic degil.

Mevzu bence araştirilmali ve tez vakitte kanitli bir yer bulunmadiqi takdirde unutulmali ve şehir efsanesi diye adlandirilmali.

Musluman olarak dogacaksin.
Islam dinine inanip iblisin varligina inanacaksin ama ölünce tamamen ruh olayindan muhaf olup ruh teslim tercihi gibi hak kullanacaksin.

Bilmiyorum ama sirf okudum yazmamazlik olmasin diye yazdim.
Cokta kafaya takmayin boyle seyleri.

Cumalar bizimdir geri kalani sizin olsun

21 Nis 2020
141
0
Evet artık kedi demi kessek ne yapsak burası THT lütfen bilişim konuları açınız
Burası Topic bölümü bilişim konusu istiyorsanız diğer bölümlere göz atabilirsiniz ayrıca satanistler kedi kesmiyor efenim bu eski yıllarda satanistler ve kiliseler arasındaki olaylarda kiliselerin bu algıları oluşturması.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.