karşı pc ye emir verme ve boyun eğdirme

By_ Scremente

Uzman üye
8 Nis 2012
1,559
1
72
shutdown -i:Uzaktan Kapat'1 aç
shutdown -l:Oturumu Kapat.
shutdown -s:Bilgisayar1 kpat.
shutdown -r:Bilgisayar1 kapat ve y€niden ßaslat
shutdown -m //bilgisayarad1:Yeniden ba_latmak/ç1kmak için uzak bilg.
shutdown -t xx:kapatmak için bilgisayar1 xx saniyeye ayarla
shutdown -c:Kapatma yorumu en çok<127 karakter>
shutdown -f:Çal1_an uygulamalar1 direkman kapatmaya zorlar
shutdown -d:Kapatma için neden kodu

evet arkadaşlar bunları verdik ama şimdi ne olucak.
başlat-çalıştır-cmd yazın.sonra bu komutlardan birini yazdıktan
sonra yanına arkadaşınızın ıp'sini yazın.sonra yazdığınız komuta
göre işlem görsün ve bunu yapabilmek için ağ bağlantısı olması qerekir
ip yazamayı unutmayın

BaySakin

Kıdemli Üye
13 Tem 2012
3,395
1
bizim bilgisayarla o bilgisayarın birbirine bağlı mı olması lazım

Bir şekilde bir pc yi ele geçirmelisin sonra cmd den komut verirsin. yoksa herkezin ip si ortada ben önüme gelenin ipsini alıp pc kapa aç vs işi olamaz tabikide:) o kadar basit değil bu işler

Weardlegend

Katılımcı Üye
6 Ocak 2013
768
1
33
İstanbul
Bir şekilde bir pc yi ele geçirmelisin sonra cmd den komut verirsin. yoksa herkezin ip si ortada ben önüme gelenin ipsini alıp pc kapa aç vs işi olamaz tabikide:) o kadar basit değil bu işler

iyi demişsin kardeşimde. pcsini nasıl ele geçircez? ip adresleri var benim elimde daha nasıl ele geçireyim pcyi :D

execnone

Katılımcı Üye
19 Tem 2022
352
5
172
Hayır Onu demedim.O açığa uygun exploiti nasıl bulacağız veya yazacağım.Ya gerç, yazmak için payload generatöre erişmek lazım ben erişemiyorum ki ona.
Orası işin teknik kısmı. Siber güvenlik bilgin ne derecede bilmiyorum ancak en azından kafanda bir şablon oluşması için şunu söyleyeyim. Metasploit Framework isimli bir araç var. İçerisinde tonla exploit barındırır. Kullanması basittir. Ancak bazı koşullarda isteğini karşılamayabilir. Eğer aradığın exploit'i metasploitte bulamazsan "searchsploit" isimli bir araç daha var. Muhtemelen çoğu durumda işini görecektir. Ancak diyelim o da işe yaramadı son çare internetten araştıracaksın. GitHub ve exploitdb.com gibi kaynaklarda illaki aradığını bulursun. Bulamazsan zaten henüz bir exploit geliştirilmemiştir. Bu durumda arkadaşın bahsettiği gibi kendin yazman gerekir ki ham bir iştir. Yazılım bilginin ve tersine mühendislik yeteneğinin üst düzey olması gerekir. Asla ulaşamadığım bir mevkidir :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.