Karşı Tarafın Arasına Sızma /Senaryolu Anlatım #Enigma Kulübü

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bykurabiye

Kıdemli Üye
8 Eyl 2016
2,519
3
Arkadaşlar bu yazıları başka bir yerde de görebilirsiniz ancak bu yazıyı ben yazdım bundan emin olun :) .

Karşı tarafın arasına sızma ile ilgili bilgilendirici bir konu hazırlamak istedim.Şimdi karşı taraf derken karşı taraf dediğimiz nedir diye soracaksınız hemen söyleyeyim.Karşı taraf derken örneğin bir forum kurmuşsunuzdur,bir takım insanlar forumunuzda gruplaşıp birbirlerine destek oluyordur.Sizde karşı tarafın böyle bir şeyi yapmasını istemediğiniz için aralarına sızıp bilgi almak istiyorsunuz.Hemen başlayalım.
Senaryomuzuda hazırladıgıma göre başlayalım.

Öncelikle karşı tarafın nereden haberleştiklerini,iletişime geçtiklerini bilmelisiniz.Forumunuz üzerinden iletişime geçip geçmediklerini öğrenmek için özel mesaj takibi için pluginler bulunur.Onları kurup özel mesajları takip edebilirsiniz.Ama diyelim ki bu kişiler farklı yerlerden iletişime geçiyorlar.

Bu grubun içerisinde olduğunu düşündüğünüz kişilerle konuşmanız gerekir devrelerim.İşte bu durumda yan hesaplarınız devreye girecektir.Başka bir hesap açmalısınız.Bu hesabınızı bir süre geliştirin.Örneğin avatar ekleyin,böyle mesaj sayısı yüksek olsun vs.Yani karşı taraf o hesaptan şüphelenmesin.Sonra o grubun içerisinde olduğunu düşündüğünüz kişi ile iletişime geçmelisiniz bir şekilde.Örneğin bir konuda ondan yardım istemelisiniz.yardım isteyeceğiniz konuyu iyi seçmeniz gerekir.Karşı tarafın konularına ve yorumlarına bakarak ilgi alanının ne olduğunu tespit edin.O konu üzerinden ona bir kaç soru yöneltip bilgi alın.Sonrasında işte akşamları iyi akşamlar vs. diyin.Buraya kadar başarılı gelip,karşı tarafın şüphelenmemesini sağladıysanız güzel gidiyor demektir.Şimdi ise o gruba sızmak kaldı bir tek.Arada o grubun içerisinde olduğunuz kişi ile dertleşin vs.Herhangi bir derdinizi anlatın veya başka bir şey burası sizin yeteneğinize kalmış.Yani yavaş yavaş o kişi ile kanka olun.Sonrasında zaten elinde sonunda size güvenip,bu oluşuma davet eder.Siz bu oluşuma girdiğiniz an o oluşumun faaliyetlerini öğrenin.Kimlerin o grupta olduğunu öğrenin ve sonrasında o kişileri yasaklayın.

Bu senaryonun en zor kısmı o grubun içerisindeki kişinin size güvenip,bu gruba davet etmesidir.Karşı tarafın güvenini kazanmak için sizin ona güvendiğinizi belli etmeniz lazım.

Önemli Not : Bu yazı kötü bir amaçla yazılmamıştır.Sadece insanları bilgilendirmek istedim ve bu yazıyı paylaşıyorum.Lütfen bu yazıda ki şeyleri kötü amaçlar için kullanmayınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.