Karşımdaki Kişi İnternet Üzerinden Beni Nasıl Buldu?

nilkayacan

Yeni üye
20 Eki 2023
11
2
Merhaba .Sadece twitter üzerinden bir kişi ile dm üzerinden konuşuyordum sadece adım kayıtlı olmasına ragmen soyadım yok ve telefon numarası da vermedigim halde beni instagramdan buldu ve daha neler buldugunu bilmiyorum. Pc me sızma yapmış olabilir mi ortadaki adam gibi ag dinlemiş olabilir mi. Neler yapmış olabilir. Farklı şehirlerdeyiz.

12 Eyl 2023
79
30
Merhaba .Sadece twitter üzerinden bir kişi ile dm üzerinden konuşuyordum sadece adım kayıtlı olmasına ragmen soyadım yok ve telefon numarası da vermedigim halde beni instagramdan buldu ve daha neler buldugunu bilmiyorum. Pc me sızma yapmış olabilir mi ortadaki adam gibi ag dinlemiş olabilir mi. Neler yapmış olabilir. Farklı şehirlerdeyiz.
Attığı bir linke tıklamış olabilirsiniz

V3YS0Z

Deneyimli Moderatör
3 Şub 2015
2,498
660
Türkiye Cumhuriyeti

Merhaba nilkayacan,

Öncelikle karşı tarafla herhangi bir dosya alış-verişi yapmadıysan veya gönderdiği linklerden indirme yapmadıysan bilgisayarına sızmış olma ihtimali yok.

Sorununa gelecek olursak internette yer alan profillerimiz, beğenilerimiz, etkileşim kurduğumuz kişiler bizim hakkımızda karşı tarafa sandığımızdan çok daha fazla bilgi verir.

Eğer tanıdığın biriyse sadece ismin, telefon numaranın son iki hanesi gibi bilgiler bile seni bulmak için yeterli olabilir.

İyi Forumlar...

mr3dx

Üye
3 Haz 2017
212
127
Sosyal mühendislik yapmış olabilir

nilkayacan

Yeni üye
20 Eki 2023
11
2
Attığı bir linke tıklamış olabilirsiniz
Hiç link atılmadı

Sosyal mühendislik yapmış olabilir
Ne gibi şeyler kullanmış olabilir .link atılmadı girmedim ama agıma mı baglandı çok süpelendim

Merhaba nilkayacan,

Öncelikle karşı tarafla herhangi bir dosya alış-verişi yapmadıysan veya gönderdiği linklerden indirme yapmadıysan bilgisayarına sızmış olma ihtimali yok.

Sorununa gelecek olursak internette yer alan profillerimiz, beğenilerimiz, etkileşim kurduğumuz kişiler bizim hakkımızda karşı tarafa sandığımızdan çok daha fazla bilgi verir.

Eğer tanıdığın biriyse sadece ismin, telefon numaranın son iki hanesi gibi bilgiler bile seni bulmak için yeterli olabilir.

İyi Forumlar...
Tanıdigim biri degildi . Telefon vermedim sadece twit dm uzerinden konusup beni bu kadar kolay bulması korkuttu. Link dosya paylaşmadım

V3YS0Z

Deneyimli Moderatör
3 Şub 2015
2,498
660
Türkiye Cumhuriyeti
Tanıdigim biri degildi . Telefon vermedim sadece twit dm uzerinden konusup beni bu kadar kolay bulması korkuttu. Link dosya paylaşmadım

Profilini görmediğim için bir şey söyleyemem ama dediğim gibi internet üzerinde gizli kalmak çok da basit bir olay değil.

Twitter hesabında kullandığın kullanıcı adını eğer daha önce başka bir yerde de kullandıysan biraz iz sürmek yeterli olacaktır.

Profilinde yer alan doğum tarihin, profil ve kapak fotoğrafın da siber istihbarat için önemli verilerdir.

https://www.turkhackteam.org/konular/osint-socmint-siber-istihbarat.2015478/

Bu konuya göz atmanı öneririm.

yuathay

Katılımcı Üye
7 Mar 2023
377
180
Gitti
takipleştiğiniz kişiler ile kişisel bilgilerinizi paylaştıysanız onların hesabını calip aranızdaki mesajları okuyup bulmuş olabilir
veya takip ettiginiz yakınlarınızın mesaj ve fotograflarını inceliyerek kişisel bilgi çıkartmış olabilir twitter'da başkasının hesapları gözüküyormu bilmiyorum ama gözüküyorsa bunu yapmış olabilir tanımadıgın birine gercek hesabını verme sahte bir hesap üzerinden konuş sen bilgi paylaşmasan bile takipleştigin kişiler aracılıgıyla bilgi toplayabilir
yada arkadaşlarından biri sana şaka yaptı sen dikkat et yinede

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.