Kasa çalışıyor ekranda görüntü yok

ogun281

Üye
22 Haz 2013
79
0
Iyi gunler. Sikintim baslikta belirttigim gibi. Problemin nasil olustugunu acikliyim. Bilgisayar uzun suredir cok isiniyordu. Bende islemci macunu fala degistirim dedim. Islemci fanini soktum ve islemci ile fan arasinda bir demir plaka olsugunu gordum.
2bb75d6b4107845545fe8b8c7f99d728.jpg

5771d2a655b694e1222cd59ebda8e967.jpg

96bc920458b62e8b6c5a8d4fb79e41ed.jpg

Internette biraz arastirdim ve islemcimin 2. El satisini buldum. Fotografta islemci macunu islemcinin ustune direkt(plaka olmadan) surulmustu. Bende ayni islemi kendi islemcime yaptim. Daha sonra bilgisayari acmaya calistigimda anakart ustundeki hdd fan vs calisti ama klavyeye veya ekrana herhamgi bir horuntu gelmedi. Sorunu nasil cozebilirim.

Islemcim i5 460M
Anakar modelimi bilmiyorum ama ustunde chipseti yaziyor.
Chipset H55MS4

Lutfen yardimci olun nasil bir yol izlemeliyim

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

HDark

Katılımcı Üye
8 Nis 2016
254
0
Bilgisayarımda başıma gelen sıkıntılar kasa çalışıyor ama ekran yok

1. Ram oksitlenme yapmıştır ondan olabilir bunu bilmenin yolu teker teker denemen.
2. Ekran kartın sizlere ömür olmuş olabilir
3. Kasa, Ekran arası giden kabloyu yanlış takmış olabilirsin
4. Kasa, Ekran arası giden kablo gevşektir ya da sizlere ömür

Bunlar benim başıma gelen sorunlardı umarım yardımcı olabilmişimdir :)

ogun281

Üye
22 Haz 2013
79
0
Anakart ve islemciyi degistiricem kesin sorun ramlarde cikicak cok uyuz oldum buna ya.18 saattir falan bilgisayarsizim. Artik rpi vardi onu bagliyip onu kullanicam

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.