Kaspersky Ve Rusya !!!

LnxCdr

Katılımcı Üye
2 Şub 2012
442
0
Everywhere
Herkese İyi günler. Bugün neredeyse her gün aklıma gelen bir şeyi sizinle paylaşacağım. Bu konu hakkında bazı araştırmalarımda oldu. Benim düşünceme göre Kaspersky , Rusya için Kullanıcıların bilgisayarına virüs tarzı birşey yerleştirip onları izliyor. Biliyorsunuz ki Kaspersky Rus Antivirüs devi ve neredeyse dünya da en çok kullanılan antivirüslerden biridir. Fakat Amerika da bu antivirüs pek kullanılmamakta.

Amerika'nın bu antivirüsü kullanmamsının sebebi rusların yapmış olmasıdır. Rusya ve Amerika arasındaki durumu anlatmama gerek yok. 3.Dünya Savaşı Çıkmak Üzereyken neden Rusya, Dünya çapında kullanılan programına bilgi toplamak amacıyla virüs koymasın ??

Bu konu üzerinde çok tartışılacka bir konu aslında. Sadece Kaspersky değil, diğer antivirüsler de de bunların olduğunu düşünüyorum tabi hepsinde değil. Rusya zaten şu son zamanlarda doğu ülkeleri ile sıkı bir görüşme içerisinde. Nato bloguna karşı kendi müttefiklerini yaratmak istiyor. Ajanlarıyla sık sık gündeme gelen rusya, neden bir programa virüslerini injected etmesin? Bence şu son zamanlarda Rusya ile ilgili çıkan haberlere bakarsak bu durum bana çok mantıklı geliyor. Sizce de öyle değil mi ?

Neyse makaleyi daha fazla uzatmak istemiyorum çünkü okuyanlar pek olmuyor :) Benim görüşüm böyle ya sizin ki ?

By LnxCdr

Makale bana aittir. Kaynak göstermedikçe alıntı yapılamaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ra's al Ghul

Yaşayan Forum Efsanesi
1 Mar 2007
7,966
2
glenn moors
şimdi şu da var, tamam içine koydular trojeni ama bunu yapabilecek sadece kaspersky değil, diğer antiler de yapar, diğer program üreticileri de yapabilir,sen de yapabilirsin, windows ta yapabilir, android de yapabilir herkes yapabilir,bunu kaspersky ve ruslarla sınırlamamak lazım.

not: resmi kaldırdım yazıları okumak güçleşiyordu baya kusura bakma.

LnxCdr

Katılımcı Üye
2 Şub 2012
442
0
Everywhere
şimdi şu da var, tamam içine koydular trojeni ama bunu yapabilecek sadece kaspersky değil, diğer antiler de yapar, diğer program üreticileri de yapabilir,sen de yapabilirsin, windows ta yapabilir, android de yapabilir herkes yapabilir,bunu kaspersky ve ruslarla sınırlamamak lazım.

not: resmi kaldırdım yazıları okumak güçleşiyordu baya kusura bakma.

Evet bunu diğer antivirüslerde yapabilir ki bunu konuda söyledim. Fakat Rusya dünyada büyük bir güç oluşturmak istiyor. Belki diğer ülkelere göre daha çok hırslı. Bu sebepten dolayı bu işi yapacak kişilerin Ruslar olduğunu düşünüyorum. Ama diğer antivirüslerde yapabilir.

Resim için doğru olanını yapmışsınız komutanıö

rapche89

Uzman üye
15 Tem 2009
1,220
0
Olmayaak Birşey Değil Fakat Milyonlarca Bilgisayarın Bilğilerini İncelemek Kolay Bir İşte Değil

0x00

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Ocak 2011
7,959
8
Yapamaz. Eğer böyle birşeye kalkışırsa rakibi olan diğer firmalar "backdoor içeriyor! yüklemeyin!" dediğinde dünyanın bir numaralı güvenlik firmasının tüm karizması yerle bir olur ve batar.

Güvenlik firmaları zaten birbirini izliyor. "Kim hangi teknolojiyi kullanıyor, virüs tespit sistemleri nasıl çalışıyor" bunların farkındalar. Tabi ki yazılımın bilgisayara kurulmasının ardından çalışan tüm servisleri de inceliyorlar. Zor iş yani :)

ßyWick

Uzman üye
13 Eyl 2012
1,960
2
26
Nereye
Herkese İyi günler. Bugün neredeyse her gün aklıma gelen bir şeyi sizinle paylaşacağım. Bu konu hakkında bazı araştırmalarımda oldu. Benim düşünceme göre Kaspersky , Rusya için Kullanıcıların bilgisayarına virüs tarzı birşey yerleştirip onları izliyor. Biliyorsunuz ki Kaspersky Rus Antivirüs devi ve neredeyse dünya da en çok kullanılan antivirüslerden biridir. Fakat Amerika da bu antivirüs pek kullanılmamakta.

Amerika'nın bu antivirüsü kullanmamsının sebebi rusların yapmış olmasıdır. Rusya ve Amerika arasındaki durumu anlatmama gerek yok. 3.Dünya Savaşı Çıkmak Üzereyken neden Rusya, Dünya çapında kullanılan programına bilgi toplamak amacıyla virüs koymasın ??

Bu konu üzerinde çok tartışılacka bir konu aslında. Sadece Kaspersky değil, diğer antivirüsler de de bunların olduğunu düşünüyorum tabi hepsinde değil. Rusya zaten şu son zamanlarda doğu ülkeleri ile sıkı bir görüşme içerisinde. Nato bloguna karşı kendi müttefiklerini yaratmak istiyor. Ajanlarıyla sık sık gündeme gelen rusya, neden bir programa virüslerini injected etmesin? Bence şu son zamanlarda Rusya ile ilgili çıkan haberlere bakarsak bu durum bana çok mantıklı geliyor. Sizce de öyle değil mi ?

Neyse makaleyi daha fazla uzatmak istemiyorum çünkü okuyanlar pek olmuyor :) Benim görüşüm böyle ya sizin ki ?

By LnxCdr

Makale bana aittir. Kaynak göstermedikçe alıntı yapılamaz.

peki hocam böyle birşey var ama sivil halktan ne öğrenebilirlerki benim girdiğim forum sitsi x kişinin girdiği oyun sitesi v.s v.s ne gibi işlerine yarar bunu devletin üst mercii lerine ait pc lerde uygulamalrı gerekli bence sivil halktan pek bi şey elde edemezler bu konuda

6 Tem 2013
68
0
herkes bir yarış içinde fakat birisi çıkıpta neden insanlık yararına çalışmıyor neden arkasında kötü amaç barındıran şeyler var ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.