kavgadan korkmak

queque

Yeni üye
25 May 2024
3
2
Haklı olduğun konuda karşında kim olursa olsun korkma, ama haksız olduğun konuda karşında hiç kimse olmasa bile kork.

AnonKid

Yeni üye
12 Kas 2022
12
1
Günümüz Türkiye'sinde gayet doğal. Biri geliyor, show yapıcam hayırdır mayıdır sözde "Erkeklik" yapıyor. Haberlerde çokça örnek var artık insanlar sinirlerini insanlardan, hayvanlardan çıkarıyor. Ayrıca bunların ceza aldığıda yok! Bende bu ülkeyi seviyorum, canımı veririm ama bunlar düzeltilmez ise gelecekte Türkiye kalmayacak kusura bakmayın.

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,647
1,007
Şimdi trafikte bile millet birbirine bağırıyor çağırıyor küfrediyor sonra ne oluyor iniyor biri araçtan ya sopa, ya bıçak, ya da silahla. En iyisi kimseye bulaşmamak, karşındakinin kim olduğunu ne yapabileceğini bilmiyorsun. Adamı uyarsan bile yanlış anlayıp çekip vurabiliyor. Ayrıca birisi bıçak çektiğinde korkman zaten normal bir şey. Bıçağa karşı yapabileceğin bir şey de yok şanslıysan hayatta kalırsın bunun için tabiiki korkmalısın. Akıllı adam korkar. Yeri geldiğinde de kaçar. Yok öyle bıçak çekti, silah çekti üstüne yürüyeyim hikaye onlar. Duyduğun endişelerde çok normal. Zorda kalmadığın kendini veya sevdiğin birini koruma durumunda kalmadığın hiçbir senaryoda kimseyle kavga etmemek en iyisi.

Hammurabi1

Üye
1 Haz 2023
183
16
Şimdi trafikte bile millet birbirine bağırıyor çağırıyor küfrediyor sonra ne oluyor iniyor biri araçtan ya sopa, ya bıçak, ya da silahla. En iyisi kimseye bulaşmamak, karşındakinin kim olduğunu ne yapabileceğini bilmiyorsun. Adamı uyarsan bile yanlış anlayıp çekip vurabiliyor. Ayrıca birisi bıçak çektiğinde korkman zaten normal bir şey. Bıçağa karşı yapabileceğin bir şey de yok şanslıysan hayatta kalırsın bunun için tabiiki korkmalısın. Akıllı adam korkar. Yeri geldiğinde de kaçar. Yok öyle bıçak çekti, silah çekti üstüne yürüyeyim hikaye onlar. Duyduğun endişelerde çok normal. Zorda kalmadığın kendini veya sevdiğin birini koruma durumunda kalmadığın hiçbir senaryoda kimseyle kavga etmemek en iyisi.
benim box hocam bilene bundan 13 sene önce bir kişiylen sokakta kavga ederken elemanlar 1 den 3 e yükselmiş sayıları adamı 3 defa bıçaklamışlar hocamız bize aldığı bıçak darbe izlerini göstermişti 3 tane yediğim bıçak beni direk devirdi demişti acısıda cabası silaha bıçağa karşı hiçbir şansın yok zaten bıçak silah çıkartırsa hayırdır lan derim üstüne giderim diyenler zaten kolpacı insanlar box hocamız bilene sokakta kavga etmeyin kimse emanetsiz gezmiyor kimse adil dövüşmüyor diye sürekli bizi uyarıyordu

bende işte bundan çok nefret ediyorum bari kavgaya gireceksin karşıdaki insana neden silah veya bıçak çekersin veya dayak yedin adam kendine yediremiyor ertesi güne herifi ya bıçaklıyor ya da kurşunluyor vallahi ben bu ülkede kavgaya girmem ailemin başına bir şey gelmediği sürece.

çünkü kimse gerçekten boş gezmiyor sokakta görüyorum millet kuru sıkıların çevirmeli hali olan ruhsatsız silahları kullanıyor bu ülkede başına çok kötü bir şey gelmediği sürece kavgadan uzak duracaksın hocam.

Kavga eden sokaklarda dövüşen, bıçak silah vs. taşıyan, fazla kişiyle birilerinin üstüne yürüyen.. Korkak ve zayıf olan taraftır. Gerçek güç sokakta adam dövmekle olmuyor. Bunu unutma.
işte hocam bu bizim toplumda fazla görülen bir olay mahallede ben kendi gözlerimle kaç tane arkadaşımın teke tek mevzuya çağırdığı kişilerden bıçak yediğini veya herife teke tek gel lan diyip herifte kabul edip adam tek başına gidip karşıdaki kişi 4 kişi gelip dövdüklerini gördüm

zaten benim gözümde en büyük güç evine ekmeğini götürmektir annene ve babana yardımcı olup para vermektir

Rebelkan

Uzman üye
12 Şub 2019
1,955
965
işte hocam bu bizim toplumda fazla görülen bir olay mahallede ben kendi gözlerimle kaç tane arkadaşımın teke tek mevzuya çağırdığı kişilerden bıçak yediğini veya herife teke tek gel lan diyip herifte kabul edip adam tek başına gidip karşıdaki kişi 4 kişi gelip dövdüklerini gördüm
En zor durumlarda bile kendine hakimsen, güçlüsün. Öfkene yenik düşüp kavga edersen zayıfsın. Kavgada galip gelsen bile en büyük düşmanına, yani duygularına yenik düşmüş olursun. Bu en kolayı olur, gayret gerektirmez. Kavga bedenen biter ama aslen bitmemiştir, o olumsuz duyguları tekrar tekrar uzuuun bir süre düşüncelerinde yaşarsın, iç dünyanı kirletirsin.

Dövdüğün adam hayatında geçicidir, ama duygularınla bir ömür boyu yaşamak zorundasın. Duygularına hakim ol, en büyük ve en zor olan kavgayı kazan. Bu kavgaya girersen cesursun demektir.
zaten benim gözümde en büyük güç evine ekmeğini götürmektir annene ve babana yardımcı olup para vermektir
Bu da çok güzel ve değerli bir düşünce elbette.

mediknet

Yeni üye
24 May 2024
20
7
biraz konu dışı olacak ama ben gerçekten kavga etmekten korkuyorum aslında korkmuyorum lise zamanlarımda değişik insanlar fazlaydı şimdi diyordum bu elemanı dövsem yarın veya ertesi gün evdeki silahı bıçağı veya mahalledeki arkadaşlarını toplayıp intikam almaya gelirmi diye korku vardı sokakta 3 defa mevzuya girdim 2 tane mevzusunda bıçak çektiler bana bende direk topuk yaptım
misal amerikadaki kavgalara bakıyorum çoğu teke tek yumruk yumruğa dövüşüyorlar bir de bireysel silahlanmanın en üst düzeyde olduğu bir ülke bir de bizim ülkedeki kavgalara bakıyorum silah bıçak sopa 1 kişiye 6 kişi dalma gibi videolar çok bir de bizim ülkede bireysel silahlanma yasak olduğu halde çoğu kavga videosunda herkes birbirini vuruyor

gerçekten bu kavga korkusu bendemi var yoksa sizde aynı benim gibimi düşünüyorsunuz şimdi bu elemanı dövsem ya silah çeker ya da intikam almak için ertesi güne adam toplar veya silahla bıçakla gelir hesabımı düşünüyormusunuz ?
Yazilimda iyisen onu yazılım bilginle korkut hocam ama zarar verme korkut ne demek istediğimi anladığını düşünüyorum :))

Clen1x_

Anka Team Junior
16 Kas 2023
64
22
OneDrive
GYM + MMA veya Muay Thai önerebilirim sokakta en işine yarıyacak spor dallarıdır. Korku içinde antrenmanda seni alıştırıyorlar özgüven kazanıyorsun spor yaparak.

Enistein

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,233
1,264
Amsterdam

Kavgayı kazanmanın en kolay yolu kavga etmemektir. Boşver, kavga da her iki taraf hasar alır.
İlla kavga çıkacaksa korkuyorum triplerine girersen dayak yersin.

Korkunu kontrol edemiyorsan, sakin ol ve kasıklara vur!

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
838
161
Liverpool UK
Kavgalar adil şartlarda olmayabilir. O yüzden uzak durmakta fayda var. Hayatınızın son gününü hatta belki de son anlarını yaşıyorsanız haklı olmanızın ne anlamı kalır ki?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.