Kelimezber - Android Uygulamam

20 Nis 2015
52
0
Herkese merhabalar :)

Yakın zamanda Google Play'de uygulamamı yayımladım. Sizlere uygulamamı tanıtmak istiyorum. Adı Kelimezber, bu uygulama sizlere ingilizcede öğrenmek istediğiniz kelimelerden kendi sözlüğünüzü oluşturmanızı ve kelimelerinizi pratik yapmak için yardımcı oluyor. Ayrıca kelimelerinize olan hakimiyetinizi ayarlar kısmındaki 'kelime skorlarım' seçeneğini aktif hale getirmeniz halinde 100 üzerinden görebiliyorsunuz. Ve bahsetmediğim birkaç detay daha var.

Bu android konusundaki ilk uygulamam sayılır. Uygulamamın eksiklerini kapatmak ve böyle olsa daha iyi olur dediğiniz öneri ve fikirleriniz benim için çok önemli. Destek verirseniz çok sevinirim :) Teşekkürler

Uygulamanın linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ardakdere.kelimezber

Ayrıca android uygulama geliştirme konusunda veya uygulamamın nasıl yapıldığı konusunda sorularınız olursa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
25
Kocaeli
Genelde bu tür paylaşımlarda ilk olarak linke girince ayrıntılı olarak izinlere bakarım, ki makul olan bikaç tanesini kullanmışsın. Bazı malware'lar gibi alakasız rehber arama konum kamera vs. yok ki iyi bi işaret. Temize benziyor. Kullanımı da kolay ve arayüzü kötü değil. Uygulamada sorunum yok da uygulama amacı bana ters. Ben şahsen kelime ile alakalı böyle çalışmalara girmemenizi tavsiye ederim. İngilizce çalışırken kelime olarak günde şu kadar ezberliyim kafasından kurtulun derim. Onun dışında uygulamanla veya senle alakalı herhangi bir sorun yok bence. Çalışman çok güzel, emeğine sağlık. :)

20 Nis 2015
52
0
Değerli fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim 🙏🏼 Önerinizi de dikkate alıyorum. Uygulamaya ekleyeceğim şeylerin internete bağımlı olmasını istemediğimden kelimelerin örnek cümlelerde kullanımı gibi işlevler ekleyemiyorum. Ama pür kelime ezberleme uygulaması olmaması adına çalışmalar yapacağım.

20 Nis 2015
52
0
Tekrardan Merhabalar,

Uygulamamda bazı güncellemeler yayımladım. Bunlardan bazıları:

- Kelimelerinizi gün içinde hatırlatmak üzere Bildirim Özelliği,

- Yazarak pratik yapabileceğiniz yeni egzersiz kısmı,

- Bildirimlerde gözükmesini istediğiniz ismi belirleyebileceğiniz ayar,

Ve birkaç ayar daha ekledim.
Ayarlar kısmında bulunan

Uygulamama bir göz atıp görüşlerinizi, önerilerinizi benimle paylaşabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca ilk mesajımda bahsettiğim gibi android konusunda elimden geldiğince sorularınızı cevaplayabilirim.

Uygulamanın linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ardakdere.kelimezber

Uygulama içinden birkaç görüntü:

Uygulama üzerinde ekleyeceğiniz kelimeler bu şekilde görünecektir.

Pratik kısmından:

Kod:

Son düzenleme:

Mr_Ceza86

Üye
13 Ağu 2010
61
0
Öncelikle hayırlı olsun uygulamanız. Acaba uygulamayı hangi dil ile geliştirdiniz? bundan önce o dili biliyormuydunuz yoksa uygulama geliştirme videosu izleyerek mi yaptınız acaba?

20 Nis 2015
52
0
Öncelikle hayırlı olsun uygulamanız. Acaba uygulamayı hangi dil ile geliştirdiniz? bundan önce o dili biliyormuydunuz yoksa uygulama geliştirme videosu izleyerek mi yaptınız acaba?
Sağ olun.
Uygulamayı java diliyle Android Studio üzerinde geliştirdim. Uygulamayı yapmaya henüz başlamadan, doğrusu yapma kararını bile daha vermeden önce java dilinin temellerine az çok hakimdim fakat java yı android tarafında kullanmak masaüstü tarafında kullanmaktan çok farklı. Fonksiyonlar olsun, dizayn tarafı olsun. Kısacası dilin temeline hakim olsam bile android platformu için ekstra bir çaba gerektiğini farkettim.

Paralı platformlardan kurs almadan önce gerçekten hevesli olup olmadığımı anlamak adına youtube 'dan 10 15 videoluk bir android studio playlisti bitirdim. Sonrasında da udemy den ilk 2 sıradaki kursları satın aldım. Hala aktif olarak izliyorum.

Mr_Ceza86

Üye
13 Ağu 2010
61
0
Sağ olun.
Uygulamayı java diliyle Android Studio üzerinde geliştirdim. Uygulamayı yapmaya henüz başlamadan, doğrusu yapma kararını bile daha vermeden önce java dilinin temellerine az çok hakimdim fakat java yı android tarafında kullanmak masaüstü tarafında kullanmaktan çok farklı. Fonksiyonlar olsun, dizayn tarafı olsun. Kısacası dilin temeline hakim olsam bile android platformu için ekstra bir çaba gerektiğini farkettim.

Paralı platformlardan kurs almadan önce gerçekten hevesli olup olmadığımı anlamak adına youtube 'dan 10 15 videoluk bir android studio playlisti bitirdim. Sonrasında da udemy den ilk 2 sıradaki kursları satın aldım. Hala aktif olarak izliyorum.

hangi kursları aldınız acaba?

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
Genelde bu tür paylaşımlarda ilk olarak linke girince ayrıntılı olarak izinlere bakarım, ki makul olan bikaç tanesini kullanmışsın. Bazı malware'lar gibi alakasız rehber arama konum kamera vs. yok ki iyi bi işaret. Temize benziyor. Kullanımı da kolay ve arayüzü kötü değil. Uygulamada sorunum yok da uygulama amacı bana ters. Ben şahsen kelime ile alakalı böyle çalışmalara girmemenizi tavsiye ederim. İngilizce çalışırken kelime olarak günde şu kadar ezberliyim kafasından kurtulun derim. Onun dışında uygulamanla veya senle alakalı herhangi bir sorun yok bence. Çalışman çok güzel, emeğine sağlık. :)

ee kelime olarak çalışmayacaklarsa nasıl çalışacaklar havada bırakmasaydın keşke güzel gidiyordun :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.