Yazılım | Programlama Kendi linux tabanlı işletim sistemini nasıl yapabilirim?

Yakar keser

Yeni üye
18 Ocak 2021
42
2
Merhaba arkadaşlar ben kendim linux tabanlı bir işletim sistemi nasıl yaparım merak etmiştim bunu yapmada bana yardımcı olacak kişiler var mı logo açılış animasyonu iconlar hepsi hazır sadece nasi yapacagimi bilmiyorum

*YAPAMASSIN DİYENLER YAZMASIN* :kızgın

Moderatör tarafında düzenlendi:
16 Ara 2020
127
4
Cevap: Kendi linux tabanlı işletim sistemini nası yapabilirim

İşletim Sistemi yapmak o kadar kolay değil para ekip zaman akıl sabır uzmanlık v.b yani unut gitsin fikrini ve
Tek başına yapamazsın ileri derece uzmanlık profesyonel bir ekip lazım bütçe lazım ve uzun bir süre :D

Yakar keser

Yeni üye
18 Ocak 2021
42
2

Reis o kadar hazırlık yaptım biri elimden tutsa artık kimse sırtımı yere getiremez sadece bu kod işini anlamadım

masonz

Uzman üye
12 Ocak 2021
1,283
222
Tek Başına Bir Teşkilat

Merhaba

Öncellikle işinizi uzun ve sabır isteyen bir şey olacak C İle sıfırdan bir işletim sistemi yazabilirsin
c dili güçlü bir dildir birçok şey yapılabilir.

ama şunu söylemek gerekir seni çok zorlar ama gene de temel olarak bir deneme yapabilirsin.

..........İYİ FORUMLAR..........

Napcaz

Katılımcı Üye
28 Nis 2019
767
768
Cudi

logo açılış animasyonları iconlar falan hepsi hazırsa tamam, usb nin içine hepsini atıcaksın sonra gece yatmadan önce yastığının altına usb yi koyup uykuya dalana kadar içinden nasıl bir işletim sistemi istiyorsan onu düşüneceksin sabah usb yi bilgisiyara tak F12 ile usb yi birincil sistem haline getir bunlar yeterli olucaktır. koddan anlamadan işletim sistemi yapmanın tek yolu bu başarılar..
(eğer aklına işletim sistemi dışında farklı bir şey getirirsen metot çalışmaz aman diyim)

AXPA

Kıdemli Üye
13 Ocak 2018
2,340
150
New World

Merhaba,

Linux İşletim Sistemini kurduktan sonra görsel ve ikon değişikliklerini kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha derin değişiklikler için öncelikle "Root" yetkisi alarak sistem klasörlerinde ikon ve görsel değişiklikler yaparak hatta açılış ve dosya sistemi görünümünü dahi değiştirebilirsiniz. Sıfırdan linux işletim sistemi yazmak isterseniz çeşitli açık kaynaklı versiyonları "GitHub" sitesinde bulabilirsiniz.

Bilginize,

909 Hacker

Yeni üye
11 Mar 2021
7
0

İşletim Sistemi yapmak o kadar kolay değil para ekip zaman akıl sabır uzmanlık v.b yani unut gitsin fikrini ve
Tek başına yapamazsın ileri derece uzmanlık profesyonel bir ekip lazım bütçe lazım ve uzun bir süre :D

Sen onlara bakma bu videoda anlatıyo: [ame]https://www.youtube.com/watch?v=qu9RnI9O3lY[/ame]

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.