Kendime Ait CMD nasıl Yapabilirim ?

scoobyy

Katılımcı Üye
24 Eki 2015
665
0
Scriptler aynı program gibidirler onlarında dili vardır fakat çalıştırmak için yazılıma ihtiyaçları vardır ve pentesterlar için en uygun tiplemedir.örneğin python bir script dilidir ama yapabileceklerinizin sınırı yoktur.

ByVeWo

Yeni üye
6 Ocak 2016
3
0
Scriptler aynı program gibidirler onlarında dili vardır fakat çalıştırmak için yazılıma ihtiyaçları vardır ve pentesterlar için en uygun tiplemedir.örneğin python bir script dilidir ama yapabileceklerinizin sınırı yoktur.

Kardesim bende sana katiliyorum ve ayrica scriptler sc js uzantilari olduklari icin ozel bir ek veya java runtime ile calistirilabilir :) ( hatam varsa duzeltirsin
):RpS_bored:

WM06

Uzman üye
31 Ara 2015
1,134
0
CMD Yapmak demesi basit ama işletim sistemi ile ilgili bilgin olması gerekmektedir bunun için gerekenler(Eğer ki yapacaksan): Python, Delphi, Pascal, Fortran, C++, C+, C# veya DLL Kodlayacaksın. Ama hiç bir kütüphane kullanmadan, metodları kendin bulman gerekmektedir.

IExecuTion

Katılımcı Üye
12 Ara 2015
492
0
C++ ile kodlana bilir bu. Ama çok iyi bilmen gerek tek bir karakter hatası bile tüm programı devredışı bırakır. Yani sen iyisimi git programlama dillerini öğren. Öğrenince zaten kendin yardım istemeden direkt kodlarsın. Tabi uğraşırsan daha iyelirini bile yaparsın. Mesela bir arkadaşım HTML den bile anlamıyorken programlama derslerine gitmiş. Tabi o derslerle yeterli kalmayıp internettede pek çok araştırma yapmış vede bunu artık bir heves haline getirmişti. Daha sonra çok güzel kodlamalar yapmıştı. Yani sana derslerine git illa demiyorum (ama gidebilirsen daha iyi olur) genede internette artık çoğu konu var bunlarla ilgili youtubede dersleri falan var :) Git biraz araştır derim zaten. Ben fazla programlamadan anlamam bende yeni C++ programlamaya başladım ama bana göre bu C++ yada C#. Eğer yanlışım varsa acemiyim daha bilen arkadaşlar düzeltsin :)

TrTorium

Uzman üye
29 Ağu 2015
1,455
0
uid=0(root)
Konsol Programlama Diye Araştır Zor Bir Şey Olduğunu Sanmıyorum, Ha Dersen DDOS İçin Zaten Onu Sormuyorsun Sanırsam ? Bir Konsol Penceresi Oluşturup İstediğini Yazmak İstiyorsun Sanırım O Ekrana ;
Yani Bir Dil'de Örneğin C#'da Konsol Programlama Veya console programming diye araştırman lazım
Gibi Gibi;

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=PloZJCVjXAo[/ame]

30 Ağu 2015
79
0
manisa

@echo off
break off
title Kendi nick yada adınızı yazın Buraya
color 0a
cls
ver
cls
echo İSMİNİZİ VEYA CMD YE KOYACAĞINIZ AD
... :cmd
set /p cmd=Komut:

%cmd%
echo.
goto cmd
bunu bat dosyasına çevir

başka çare yok kolay yldan

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.