Kimlik doğrulamalı internetler

DARKF0REST

Üye
15 Eki 2019
135
0
Arkadaşlar, bu starbucks gibi yerlerde internete girerken sizden modeme bağlanınca şifre ya da devlet kütüphanesi gibi yerlerde kimlik bilgisi gibi şeyler istiyorlar. O şekilde bağlanırken değilde tarayıcaya girince şifre isteyen bir sistem nasıl yapabilirim. Amacım oradaki sistemi anlamak yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Arkadaşlar, bu starbucks gibi yerlerde internete girerken sizden modeme bağlanınca şifre ya da devlet kütüphanesi gibi yerlerde kimlik bilgisi gibi şeyler istiyorlar. O şekilde bağlanırken değilde tarayıcaya girince şifre isteyen bir sistem nasıl yapabilirim. Amacım oradaki sistemi anlamak yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

ne istediğiniz tam anlaşılmıyor,daha detaylı anlatır mısınız? Anladığım kadarıyla cevap vereceğim. O tarz sistemlerde genelde "Misafir Girişi" tarzı bir giriş yeri olur sadece kodla giriş sağlanır. Bunu mu kast ediyorsunuz?

İyi forumlar dilerim

C 0 D E R

Katılımcı Üye
21 May 2020
429
48
SIFIR6
Bahsettiğin olay; 5651 sayılı kanun gereğince kamuya açık kurum ve kuruluşlarda kullanılıyor. Otobüste, cafe v.b yerlerde bunları görebiliriz. Nasıl yapacağın konusuna gelincede 5651 Loglama, Ghost script hotspot, şeklinde arama yaparsan bulursun.

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
248
İstanbul
Konuya ek olarak yukarıda ki arkadaşların açıklamaların ardına bunu da ekleyeyim,kafelerde ki internetleri kullanmanı hiç tavsiye etmem özellikle bu işler ile aşır neşir isen.

DARKF0REST

Üye
15 Eki 2019
135
0
Konuya ek olarak yukarıda ki arkadaşların açıklamaların ardına bunu da ekleyeyim,kafelerde ki internetleri kullanmanı hiç tavsiye etmem özellikle bu işler ile aşır neşir isen.

İllagelden ziyade aslında amacım kütüphanedeki İnternetin şifresini kırmakdı, ya da ucundan ağı dinlemekte olabilir ucundan :) Kimlik doğrulamanın bana sorun yaratacağını düşündüm ve bu bir hacking işleminden daha çok benim için anonimlik konusuna dönüştü çünkü bilgilerimi girmek istemedim. Bypass işlemi çok zor gibi görünüyor fakat sistemin nasıl işlediğini daha net anlarsam hiçbir şey elde etmemiş olsam bile bu sistem hakkında bilgi edinebileceğimi düşündüm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.