Kısa Sürede 10 Yazılım Dili Nasıl Öğrenebilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Merhaba Arkadaşlar Ben Tam 4 Senede 10 Tane Yazılım Dilini Profosyonel Bir
Şekilde Öğrenmek İstiyorum Öğrenmek İstediğim Programlama Dilleri
Aşağıda Var 9 Tane Yazdım 10. Programlama Dilini Sizin İstediklerinize
Göre Şekillendiriceğim.

Profosyonelce Öğrenmek İstediğim Yazılım Dilleri
============
= Python =
= C =
= C++ =
= C# =
= Html =
= Css =
= JavaScript =
= Php =
= Java =
============

Udemy Kursları Yotube Vb. Diğer Uygulamalardaki Kursların Hepsini Not Aldım Yani Günlük Yazılım İçin Bilgisayarda Sabahlara Kadar Durucam Profosyonel Olarak
Öğrenmek İçin Ona Göre Öneri Yapıp Mesaj Yazmanızı Bekliyorum Bu Arada Hangisine İlk Olarak Başlayım Hangisini En Son Öğreneyim Onunda Listesini Yaparsanız Sevinirim Bunun Dışında Gene Bana Önerdiğiniz Bunları Öğrendikten Sonra Hangilerini Öğreniyim Bunuda Yazarsanız Sevinirim
Ve Eğer Bunları Sabahlara Kadar Böyle Günün Çoğu Saatini Verip Öğrenecegimi Planlıyorum Eğer Profesyonelce Öğrenemessem Bunları Yapıp Kaç Yılda Öğrenirim
NOT = Dilleri Ve Hacking İşlemlerini Azda Olsa Biliyorum
(Profosyonel Olarak Öğrenmek İçin 4 Yıl)

xother4

Katılımcı Üye
10 Şub 2019
279
1
/home
Cevap: Kısa Sürede 10 Yazılım Dili Öğrenme !

tüm tuşlara basıp bölüm mü geçmeye çalışıyosun dostum :D .Bana kalırsa python c js html java seni sektörün zirvesine götürecektir.

Derhago1

Üye
29 Nis 2019
232
37

Python senin için gelecekte olabilir şiddetle tavsiye ederim

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0

tüm tuşlara basıp bölüm mü geçmeye çalışıyosun dostum :D .Bana kalırsa python c js html java seni sektörün zirvesine götürecektir.
Cevabın İçin Teşekkürler Dediğin Programlama Dillerini Bende Düşünüyorum En Kullanışlı Onlar.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Profesyonelce diyorsun ama sadece bir dile bile yıllarını verenler var. Sen C# öğrendiğinde bilmem kaç tane kütüphanesini de bileceksin ve hepsinin ayrı kullanımı var. 4 sene içinde sadece C#’ı bitiremezsin ki.
Şunu belirtmem lazım. Algoritma mantığın varsa 10 dilin kurallarını da çok kısa süre içerisinde öğrenebilirsin zaten çoğunun Syntax kuralları birbirine benziyor. Burada önemli olan işe yarar kütüphanelere hakim olman.
Ayrıca bir platform hedeflemeni tavsiye ederim. Web/Desktop/Mobil/Entegre Sistemler gibi...

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
Merhaba Arkadaşlar Ben Tam 4 Senede 10 Tane Yazılım Dilini Profosyonel Bir
Şekilde Öğrenmek İstiyorum Öğrenmek İstediğim Programlama Dilleri
Aşağıda Var 9 Tane Yazdım 10. Programlama Dilini Sizin İstediklerinize
Göre Şekillendiriceğim.

Profosyonelce Öğrenmek İstediğim Yazılım Dilleri
============
= Python =
= C =
= C++ =
= C# =
= Html =
= Css =
= JavaScript =
= Php =
= Java =
============

Udemy Kursları Yotube Vb. Diğer Uygulamalardaki Kursların Hepsini Not Aldım Yani Günlük Yazılım İçin Bilgisayarda Sabahlara Kadar Durucam Profosyonel Olarak
Öğrenmek İçin Ona Göre Öneri Yapıp Mesaj Yazmanızı Bekliyorum Bu Arada Hangisine İlk Olarak Başlayım Hangisini En Son Öğreneyim Onunda Listesini Yaparsanız Sevinirim Bunun Dışında Gene Bana Önerdiğiniz Bunları Öğrendikten Sonra Hangilerini Öğreniyim Bunuda Yazarsanız Sevinirim
Ve Eğer Bunları Sabahlara Kadar Böyle Günün Çoğu Saatini Verip Öğrenecegimi Planlıyorum Eğer Profesyonelce Öğrenemessem Bunları Yapıp Kaç Yılda Öğrenirim
NOT = Dilleri Ve Hacking İşlemlerini Azda Olsa Biliyorum
(Profosyonel Olarak Öğrenmek İçin 4 Yıl)

Sinan Dostum Merhaba şimdi 10 dili öğrenirsin ok ama mantığı öğrenmeden olmaz o yüzden direk algoritma ve akış şeması konularına yönlendiriyorum

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0

Python senin için gelecekte olabilir şiddetle tavsiye ederim
Aynen Zaten Kabataslak Bir Söylemde Bulunursam Diğer Programlama Dillerine 10 Gün Ayirsam Pythona 1 Ay Falan Ayiririm Diğer Dillerin 50 Satırına 10 Satır Yeter Python Için Ve Python Çok Önü Açık Bir Programlama Dili Cevabınız İçin Teşekkür Ederim.

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Profesyonelce diyorsun ama sadece bir dile bile yıllarını verenler var. Sen C# öğrendiğinde bilmem kaç tane kütüphanesini de bileceksin ve hepsinin ayrı kullanımı var. 4 sene içinde sadece C#’ı bitiremezsin ki.
Şunu belirtmem lazım. Algoritma mantığın varsa 10 dilin kurallarını da çok kısa süre içerisinde öğrenebilirsin zaten çoğunun Syntax kuralları birbirine benziyor. Burada önemli olan işe yarar kütüphanelere hakim olman.
Ayrıca bir platform hedeflemeni tavsiye ederim. Web/Desktop/Mobil/Entegre Sistemler gibi...
Aynen Kütüphaneler Zor Ama Ben İlk Olarak Mantığını Profesyonelce Öğrenmek İstiyorum Zaten Yazılım Mühendisi Gibi Kastedebiliriz Sanirsam Dili Profesyonelce Öğrenirsek Ama Her Yazılım Mühendisi Hack Bilmez Bu Yüzden Kutuphanelere Üniversite Zamanında Girmek İstiyorum Eğer 4 Senede Ogrenirsem 10 Dili Kısa Zamanda Öğrenirsem Hemen Başlarım Kütüphaneye Lisseyi Ful Dilleri Normal Öğrenerek Geçirme Taraftarıyım
Heryere Erişimimim Olmasını İstiyorum O Yüzden Kapsamlı Bir Hacker Olmak İstiyorum.

Son düzenleme:

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Sinan Dostum Merhaba şimdi 10 dili öğrenirsin ok ama mantığı öğrenmeden olmaz o yüzden direk algoritma ve akış şeması konularına yönlendiriyorum
Aynen En Çok Sorun Çıkartacak Algoritmadır Aklımızda Tutmamız Lazım Bu Yüzden Onlara Çok Zaman Ayırıcağım Cevabın İçin Teşekkürler.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Aynen Kütüphaneler Zor Ama Ben İlk Olarak Mantığını Profesyonelce Öğrenmek İstiyorum Zaten Yazılım Mühendisi Gibi Kastedebiliriz Sanirsam Dili Profesyonelce Öğrenirsek Ama Her Yazılım Mühendisi Hack Bilmez Bu Yüzden Kutuphanelere Üniversite Zamanında Girmek İstiyorum Eğer 4 Senede Ogrenirsem 10 Dili Kısa Zamanda Öğrenirsem Hemen Başlarım Kütüphaneye Lisseyi Ful Dilleri Normal Öğrenerek Geçirme Taraftarıyım
Heryere Erişimimim Olmasını İstiyorum O Yüzden Kapsamlı Bir Hacker Olmak İstiyorum.

Senin biraz kafan karışmış sanırım bu konuda. Önce algoritma ve programlama mantığı öğrenmelisin. Bunu hallettikten sonra dediğim gibi bir platform seç ve buraya tekrar yaz. “Ben algoritma ve programlama mantığını öğrendim, bu platformu seçiyorum. Bana bu platformda öğrenmemi tavsiye ettiğiniz bir dil söyleyin.” diye yazarsın. Sana o zaman tekrar yardımcı olalım. Sen 10 dil birden öğrenmeye kalkarsan her şeyden az az bilgin olur ve bir yere de varamazsın. Mesela Web Programlama üzerinden çalışmak istesen 4 yıl içinde HTML/CSS/JS/PHP/Mysql öğrenmeni tavsiye ederim ama hem o platform hem bu platform birden zorlamamalısın.
Göreceksin 4 yıl tek dil üzerinde çalışma yapmana rağmen hâlâ bilmediğin şeyler olacak.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Her Şeye Erişmek İstediğimden Bütün Dilleri Gözden Geçirmek Istiyorum Linkini İnceledim Çok Iyi Ve Çok Emek Verilmiş Bir Yazıya Benziyor Hepsini Okuyacağım Cevabın İçin Teşekkürler.

Senin yaptığın amaç olamaz, saçmalık. Tüm dilleri güzel şekilde öğrenmene gerek yok, diğer dillerin kodlarını okuyabilecek şekilde öğrenirsen yeterli.

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
herkes ne zaman sorsam python öneriyor, bilgisayar hocama sordum ilk olarak c# dar başla diyor.
Aga Ayıp Etmek Gibi Olmasın Ama Okulda Ben Bilgisayar Öğretmeninden Daha Bilgiliyim Diyebilirim Hoca Olsalarda Hala Kurslara Gönderiliyordu Ve Sadece Ardunio Yazabiliyorlar Onlarıda Kitapalardan Bakıyolar Bilgisayar Hocaları Hack Ve Yazılım Bilmezler Yani Ama Algoritma Bilgileri Vardır Code.Org Dosya Uzantıları Ardunio Başka Bildikleri Bilgisayar Format Falan O Tarz Bilgiler Zaten Onlarda Her Sınıfa 10 Yıl Önceki Konuyu Anlattığı İçin Onlarda Ezber Kapitalizminin Kurbanı Yeni Bilgiler Anlatmıyorlar Çoğu Projeyi Hava Atmak İçin Söylemiyorum Ama Okadar Kursa Rağmen Yazamadığı Kodu Biz Öğrenciler Olarak Ardunio Kodlarını Buluyorduk İnternetten
Bizimki Bilgisayara Deneme Olarak Attığımız Keyloggeri Hocayı Denemek İçin Bulduk Ve Kaldırmasını Söyledik Bilmem Demişti Öyle Düşün Yani Onuda Biz Kaldırdık Yani Çok Şey Bildiklerini Söylemem Mümkün Değil Ve Ilk Başlanılan Dil Python Olmali Hem Kullanışlı Ve Kolaylığı Hemde Etkisi Büyüktür Ve Kolaydır.

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Aga Ayıp Etmek Gibi Olmasın Ama Okulda Ben Bilgisayar Öğretmeninden Daha Bilgiliyim Diyebilirim Hoca Olsalarda Hala Kurslara Gönderiliyordu Ve Sadece Ardunio Yazabiliyorlar Onlarıda Kitapalardan Bakıyolar Bilgisayar Hocaları Hack Ve Yazılım Bilmezler Yani Ama Algoritma Bilgileri Vardır Code.Org Dosya Uzantıları Ardunio Başka Bildikleri Bilgisayar Format Falan O Tarz Bilgiler Zaten Onlarda Her Sınıfa 10 Yıl Önceki Konuyu Anlattığı İçin Onlarda Ezber Kapitalizminin Kurbanı Yeni Bilgiler Anlatmıyorlar Çoğu Projeyi Hava Atmak İçin Söylemiyorum Ama Okadar Kursa Rağmen Yazamadığı Kodu Biz Öğrenciler Olarak Ardunio Kodlarını Buluyorduk İnternetten
Bizimki Bilgisayara Deneme Olarak Attığımız Keyloggeri Hocayı Denemek İçin Bulduk Ve Kaldırmasını Söyledik Bilmem Demişti Öyle Düşün Yani Onuda Biz Kaldırdık Yani Çok Şey Bildiklerini Söylemem Mümkün Değil Ve Ilk Başlanılan Dil Python Olmali Hem Kullanışlı Ve Kolaylığı Hemde Etkisi Büyüktür Ve Kolaydır.

En azından Arduino yazabiliyorlar

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Gerçek Bir Hacker Kaç Dil Bilmeli Profosyonel Olması Için Bu Gerekir Ama Bildiğim Kadarıyla

Ben bir hackerın programlama dili bilmesi gerektiğini düşünmüyorum. Hackerlık geniş bi' kavram...

İşlerin mantığını anlamak yeterlidir bence...
Ama programlama dili de bilirse güzel olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.