Kısa Sürede 10 Yazılım Dili Nasıl Öğrenebilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Senin biraz kafan karışmış sanırım bu konuda. Önce algoritma ve programlama mantığı öğrenmelisin. Bunu hallettikten sonra dediğim gibi bir platform seç ve buraya tekrar yaz. “Ben algoritma ve programlama mantığını öğrendim, bu platformu seçiyorum. Bana bu platformda öğrenmemi tavsiye ettiğiniz bir dil söyleyin.” diye yazarsın. Sana o zaman tekrar yardımcı olalım. Sen 10 dil birden öğrenmeye kalkarsan her şeyden az az bilgin olur ve bir yere de varamazsın. Mesela Web Programlama üzerinden çalışmak istesen 4 yıl içinde HTML/CSS/JS/PHP/Mysql öğrenmeni tavsiye ederim ama hem o platform hem bu platform birden zorlamamalısın.
Göreceksin 4 yıl tek dil üzerinde çalışma yapmana rağmen hâlâ bilmediğin şeyler olacak.
Öğrenince Sana Yazacağım Teşekkürler.

10. dilin kesinlike C+ veya J# olmalı.
Teşekkürler Not Aldım.

Ben bir hackerın programlama dili bilmesi gerektiğini düşünmüyorum. Hackerlık geniş bi' kavram...

İşlerin mantığını anlamak yeterlidir bence...
Ama programlama dili de bilirse güzel olur.
Cevabın Için Teşekkür Ederim Evet Her Yazilimcı Hack Bilmez Her Hacker Yazılım Bilmez

Moderatör tarafında düzenlendi:

Pentester

Özel Üye
8 Eyl 2016
1,648
1,013
Aga Ayıp Etmek Gibi Olmasın Ama Okulda Ben Bilgisayar Öğretmeninden Daha Bilgiliyim Diyebilirim Hoca Olsalarda Hala Kurslara Gönderiliyordu Ve Sadece Ardunio Yazabiliyorlar Onlarıda Kitapalardan Bakıyolar Bilgisayar Hocaları Hack Ve Yazılım Bilmezler Yani Ama Algoritma Bilgileri Vardır Code.Org Dosya Uzantıları Ardunio Başka Bildikleri Bilgisayar Format Falan O Tarz Bilgiler Zaten Onlarda Her Sınıfa 10 Yıl Önceki Konuyu Anlattığı İçin Onlarda Ezber Kapitalizminin Kurbanı Yeni Bilgiler Anlatmıyorlar Çoğu Projeyi Hava Atmak İçin Söylemiyorum Ama Okadar Kursa Rağmen Yazamadığı Kodu Biz Öğrenciler Olarak Ardunio Kodlarını Buluyorduk İnternetten
Bizimki Bilgisayara Deneme Olarak Attığımız Keyloggeri Hocayı Denemek İçin Bulduk Ve Kaldırmasını Söyledik Bilmem Demişti Öyle Düşün Yani Onuda Biz Kaldırdık Yani Çok Şey Bildiklerini Söylemem Mümkün Değil Ve Ilk Başlanılan Dil Python Olmali Hem Kullanışlı Ve Kolaylığı Hemde Etkisi Büyüktür Ve Kolaydır.

Bilgisayar öğretmenleri öğretmen olduktan sonra her şeyi bilmiş olmuyor. Yazılımda öğrenilecek konunun sınırı olmaz teknoloji gelişir, trendler değişir kendini güncel tutmak zorundasın. Kitaplardan bakıyor demişsin de oturup bilgisayar karşısına geçip gözünü kırpmadan kod yazma durumunu sizlere dizilerde aşılıyorlar sanırım. Ayrıca bir yazılımcının hack bilme durumuna niye taktın ki, bilmek zorunda değil. Komşusunun wifisini hacklemeyi mi bilsin? ürettiği yazılımın güvenliğini tabii ki sağlayacak, yazılım güvenliğine dikkat edecek o apayrı bir olay.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Programlama dilini bilenler, sana bir yazılımda oluşabilecek açıkları aktarıyor. Bu sayede hack bilgileri çoğalıyor. Anlayacağın birileri senin için oluşabilecek açıkları anlatıyor senin ekstradan keşfetmene gerek kalmasın diye. Programlama dillerini yazılım için kullanacaksan öğrenmeni tavsiye ederim.

Roviend

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
302
8
૨&#945
Web programlama kısmında standart html-css-javascript-php devam et javascript zaten kapsamlı bir dil o diğerlerine nazaran biraz daha uzun sürer ,

Haricinde c dilleri yada python başlangıç olarak seç c dillerinden başlayacaksan sonrasında python en sonuncuya java koy. Java da kapsamlı bir dil başlangıç olarak daha kolaylardan baslarsın sonra javaya geçersin. Benim tavsiyem budur. Sorsan bu kadara gerek var mı gerçekten yok.Web programlama dillerine aşina ol kendi toollarını ve exploitlerini yazmak istersen c++ ve python ekle çık.Çünkü öyle he deyince bir yazılım dilini tam anlamıyla öğrenmiş olmuyosun.

4 sene boyunca 10 tane yazılım dili öğreneceğine (!) lazım olan 3 en fazla 4 tanesini öğren kalan vaktinde kendini her alanda daha çok geliştir ağ protokolleri,internet protokolleri işletim sistemleri vs vs bu bence daha mantıklı olur

Son düzenleme:

S4R3N

Uzman üye
6 Haz 2016
1,038
1
Sinan Sermiyatlı Dostum şidi bir yazılım dilini hiç kimse %100 bilemez çünkü teknoloji yi sonsuz bir döngü diyebilirsin sürekli gelişir sürekli teknolojide yeni kütüphaneler interfaceler apiler çıkar ve bu yüzden 20-30 sene programlama dili ile uğraşan biri bile %100 bile bilemez çünkü programlama sadece konsolla wpf yada form ekranları ile bitmez programlama denildiği zaman birsürü kategorisi vardır en iyisi sen bir algoritma ve akış şemasından başla iyice öğren öğrendikten sonra hangi alana yöneliceğine belirle ve o alana ait konuları ve programlama dillerini öğrenmeye başla

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
Cevap: Kısa Sürede 10 Yazılım Dili Öğrenme !

tüm tuşlara basıp bölüm mü geçmeye çalışıyosun dostum :D .Bana kalırsa python c js html java seni sektörün zirvesine götürecektir.

Python senin için gelecekte olabilir şiddetle tavsiye ederim

Yukarıdaki kardeşlerimiz neye göre Python dedi acaba ? Bence bilgili görünmek için boş konuşmaya gerek yok. Bu adam sizin yüzünüzden belki Python öğrenip iş bulamayacak. Bana göre bir adam sektörde en çok kullanılan dili tercih etmeli. Daha geçen gün Python ile iş ilanların bakıyorum iki elin parmağını geçmez. Dedim bu böyle olmaz boşuna öğrenmeye çalıştık sektörde yeri var ama çok kısıtlı. Başka dile geçelim. Java öğrenmeye koyuldum. şuan Java kullanmayan şirket azdır yani. Herkes kullanır. Webciler kullanır. Androidciler kullanır.Vs.....
Bana sorarsan Python ileriki seviyelerde yani sektöre girdikten sonra kendini geliştirmek için öğrenilecek bir dil.
Bu yazdıklarım Türkiye standartları için geçerli. Python Türkiye hariç her yerde iş yapıyor

"fyska

Üye
26 Haz 2019
182
2
Karışık çerez mi bu dostum 10 tane dili aynı anda öğrenmeyi nasıl hedefliyorsun asıl soru ne için kullanacaksın bunca dili profesyonel bir şekilde öğrenip merak ettim :)

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Bilgisayar öğretmenleri öğretmen olduktan sonra her şeyi bilmiş olmuyor. Yazılımda öğrenilecek konunun sınırı olmaz teknoloji gelişir, trendler değişir kendini güncel tutmak zorundasın. Kitaplardan bakıyor demişsin de oturup bilgisayar karşısına geçip gözünü kırpmadan kod yazma durumunu sizlere dizilerde aşılıyorlar sanırım. Ayrıca bir yazılımcının hack bilme durumuna niye taktın ki, bilmek zorunda değil. Komşusunun wifisini hacklemeyi mi bilsin? ürettiği yazılımın güvenliğini tabii ki sağlayacak, yazılım güvenliğine dikkat edecek o apayrı bir olay.
Aga Ben Onu Onların Bilişim Öğretmenleri Başlayacaksan İlk
C Dili Öğren Dedi Diye Söyledim Yani Bir Bilişim Öğretmeni Bunları Bilmez Onu Anlatmaya Çalıştım.

Programlama dilini bilenler, sana bir yazılımda oluşabilecek açıkları aktarıyor. Bu sayede hack bilgileri çoğalıyor. Anlayacağın birileri senin için oluşabilecek açıkları anlatıyor senin ekstradan keşfetmene gerek kalmasın diye. Programlama dillerini yazılım için kullanacaksan öğrenmeni tavsiye ederim.
Evet Yazılım İçin Kullanacağım Tavsiyeniz İçin Teşekkürler.

Piyasada 10 dile hakim bir mühendis yok.
Zaten Ben Programlama Dillerinin Temelini Profosonelce Öğrenmek İstiyorum Tabikide Kütüphane Falan Onlar Araya Girince Zor Olur

Web programlama kısmında standart html-css-javascript-php devam et javascript zaten kapsamlı bir dil o diğerlerine nazaran biraz daha uzun sürer ,

Haricinde c dilleri yada python başlangıç olarak seç c dillerinden başlayacaksan sonrasında python en sonuncuya java koy. Java da kapsamlı bir dil başlangıç olarak daha kolaylardan baslarsın sonra javaya geçersin. Benim tavsiyem budur. Sorsan bu kadara gerek var mı gerçekten yok.Web programlama dillerine aşina ol kendi toollarını ve exploitlerini yazmak istersen c++ ve python ekle çık.Çünkü öyle he deyince bir yazılım dilini tam anlamıyla öğrenmiş olmuyosun.

4 sene boyunca 10 tane yazılım dili öğreneceğine (!) lazım olan 3 en fazla 4 tanesini öğren kalan vaktinde kendini her alanda daha çok geliştir ağ protokolleri,internet protokolleri işletim sistemleri vs vs bu bence daha mantıklı olur
Evet Dediğiniz Mantıklı Zaten Temelini Öğrenmek İstiyorum Öncelikle Hepsinin Sonrasında Kendimin Alanında Uzman Olabiliceğime İnandığım 3 4 Dille Hayatıma Devam Ederim Biri En Azından Sonra Şu Dili Biliyor musun Dediğinde Küçük Bilgi Verebileyim.

Sinan Sermiyatlı Dostum şidi bir yazılım dilini hiç kimse %100 bilemez çünkü teknoloji yi sonsuz bir döngü diyebilirsin sürekli gelişir sürekli teknolojide yeni kütüphaneler interfaceler apiler çıkar ve bu yüzden 20-30 sene programlama dili ile uğraşan biri bile %100 bile bilemez çünkü programlama sadece konsolla wpf yada form ekranları ile bitmez programlama denildiği zaman birsürü kategorisi vardır en iyisi sen bir algoritma ve akış şemasından başla iyice öğren öğrendikten sonra hangi alana yöneliceğine belirle ve o alana ait konuları ve programlama dillerini öğrenmeye başla
Aynen Buda Mantıklı Sonradan Alanına Göre Dillerle İlerliyeceğim.

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
555
selam arkadaşlar python öğreniyorum fakat algoritma öğrenmek için ders bulamadım? bana önerir misiniz bide bana yapılabilcek bir proje önerir misiniz?

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
26
Kardeşim kendini bu kadar zorlamaya çalışma. Şart koyma kendine. Nesne tabanlı diller için konuşuyorum, her hangi bir dili öğrenince zaten diğerini de yazabilirsin. Syntax değişiyor, mantık aynı. Herkes söylemiş bak sana, kendine bir kulvar belirle o yolda ilerle. Zaten belirlediğin kulvarla alakalı bişeyler öğrenmeye başlayınca gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Öyle süper hacker olayım, über hacker olayım 10 tane dil bileyim ile olmuyor. Bak burada kaç tecrübeli kişi var, hepsi aynı şeyi söylemiş sana. Örnek vermek açısından söylüyorum; Java öğrenip, bişeyler geliştirirsen sana çok daha fazla şey katar. Diğer şekilde yüzeysel öğrenip, ya da daha doğru bir deyimle öğrendiğini sanıp geçersin. Hiç bişey elde edemezsin. Ama yine de sen "ben 10 dil öğrenecem, yüzeysel öğrenip geçecem" demek istiyorsan bütün yollar senin.

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Cevap: Kısa Sürede 10 Yazılım Dili Öğrenme !

Yukarıdaki kardeşlerimiz neye göre Python dedi acaba ? Bence bilgili görünmek için boş konuşmaya gerek yok. Bu adam sizin yüzünüzden belki Python öğrenip iş bulamayacak. Bana göre bir adam sektörde en çok kullanılan dili tercih etmeli. Daha geçen gün Python ile iş ilanların bakıyorum iki elin parmağını geçmez. Dedim bu böyle olmaz boşuna öğrenmeye çalıştık sektörde yeri var ama çok kısıtlı. Başka dile geçelim. Java öğrenmeye koyuldum. şuan Java kullanmayan şirket azdır yani. Herkes kullanır. Webciler kullanır. Androidciler kullanır.Vs.....
Bana sorarsan Python ileriki seviyelerde yani sektöre girdikten sonra kendini geliştirmek için öğrenilecek bir dil.
Bu yazdıklarım Türkiye standartları için geçerli. Python Türkiye hariç her yerde iş yapıyor
Bu Yüzden Çeşitli Dillerin Temelini Öğrenip Girdiğim Biryere Ayak Uydurmak İstiyorum Zaten Python Türkiyede Dediğin Gibi Hack Işlemlerine Yarar Sadece.

'PANDA

Uzman üye
20 Ocak 2019
1,094
555
Kardeşim kendini bu kadar zorlamaya çalışma. Şart koyma kendine. Nesne tabanlı diller için konuşuyorum, her hangi bir dili öğrenince zaten diğerini de yazabilirsin. Syntax değişiyor, mantık aynı. Herkes söylemiş bak sana, kendine bir kulvar belirle o yolda ilerle. Zaten belirlediğin kulvarla alakalı bişeyler öğrenmeye başlayınca gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Öyle süper hacker olayım, über hacker olayım 10 tane dil bileyim ile olmuyor. Bak burada kaç tecrübeli kişi var, hepsi aynı şeyi söylemiş sana. Örnek vermek açısından söylüyorum; Java öğrenip, bişeyler geliştirirsen sana çok daha fazla şey katar. Diğer şekilde yüzeysel öğrenip, ya da daha doğru bir deyimle öğrendiğini sanıp geçersin. Hiç bişey elde edemezsin. Ama yine de sen "ben 10 dil öğrenecem, yüzeysel öğrenip geçecem" demek istiyorsan bütün yollar senin.

dostum ben valla pythondan ilerliyorum daha sonra c# c++ geçicem hayırlısıyla fakat pythonda pek iyi değilim algoritma konusunu biraz geliştirmem gerek daha sonra pythonda araçlar ve programlar yazmayı denicem pythonu öğrendikten sonra ise c# c++ da pythom modülü geliştirmeyi düşünüyorum

https://www.hackerrank.com/
Bu siteden algoritma ve dil bilgini arttırabilirsin

https://www.upgrad.com/blog/python-projects-ideas-topics-beginners/
Burada da örnek projeler varmış birkaç tane bak istersen.

çok sağol dostum teşekkür ederim :)

SinanSermiyatli

Yeni üye
23 May 2020
37
0
Karışık çerez mi bu dostum 10 tane dili aynı anda öğrenmeyi nasıl hedefliyorsun asıl soru ne için kullanacaksın bunca dili profesyonel bir şekilde öğrenip merak ettim :)
Aga 10 Dilden 5 Tanesinin Temelini Profosyonel Şekilde 5 Tanesininde Kutuphanelerini Hack Işlemlerine Yaracak Şekilde Öğrenmek Istiyorum Bunca Dili Merak Yüzünden Öğrenmek İstiyorum Hem En Bilindik Diller Bunlar Ve Her Dilin Farklı Bir Getirisi Var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.