Kişisel Veri Paylaşılması Durumunda Neler Yapılmalı?

18 Kas 2023
52
10
Ateistlerin Discord sunucularında İslam'ı ve şehitlerimizi savundum diye verilerimi bana attılar. "söylediklerini yapmazsam" bilgilerimi yayacaklarını söylediler. Aileme anlattım fakat vilayetimin bu bölgesinde siber suçlar departmanının olmadığını söylediler. Birisi benim için siber suçlara gidebilir mi? Veya baskın vs. düzenleyebilir miyiz? Çok ciddiyim ve çok korkuyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Zwo

Katılımcı Üye
Merhabalar hocam şuan sizinle uğraşanların yaşının en fazla 14 15 olduğunu düşünerek konuşuyorum daha fazlada büyük olamazlar zaten mernis açığından sonra zaten kimsenin bilgileri güvenli değil en iyisi böyle sanal ortamda isim vb. gibi bilgileri paylaşmamaktır sizin bilgilerinizlede birşey yapabiliceklerini zannetmiyorum ama elinizde ss yada ses gibi deliller varsa internettende şikayet başvurusu oluşturabilirsiniz iyi forumlar

18 Kas 2023
52
10
Merhabalar hocam şuan sizinle uğraşanların yaşının en fazla 14 15 olduğunu düşünerek konuşuyorum daha fazlada büyük olamazlar zaten mernis açığından sonra zaten kimsenin bilgileri güvenli değil en iyisi böyle sanal ortamda isim vb. gibi bilgileri paylaşmamaktır sizin bilgilerinizlede birşey yapabiliceklerini zannetmiyorum ama elinizde ss yada ses gibi deliller varsa internettende şikayet başvurusu oluşturabilirsiniz iyi forumlar
Sesleri vardı 20 yaşlarında. Deliller var. Nereye yazacağım

Sen onlara, Ailemle birlikte siber suçlara ifade verdik discord sunucusundan ss ler alarak şikayette bulunduğu söyle.
Engelledim bile çok geç. Onlar şikayet ettim dava fln diyenleri şaka olarak görüyorlar.

BayWhit3

Üye
13 Kas 2023
129
59
20
Osmanlı İmparatorluğu
Ateistlerin Discord sunucularında İslam'ı ve şehitlerimizi savundum diye verilerimi bana attılar. Parmağımı mabadıma sokmazsam bilgilerimi yayacaklarını söylediler. Aileme anlattım fakat vilayetimin bu bölgesinde siber suçlar departmanının olmadığını söylediler. Birisi benim için siber suçlara gidebilir mi? Veya baskın vs. düzenleyebilir miyiz? Çok ciddiyim ve çok korkuyorum.
En Fazla Korkuturlar.

BayWhit3

Üye
13 Kas 2023
129
59
20
Osmanlı İmparatorluğu
Bir keresinde panelcilerin datalarını alıp ihbarwebe atmıştım ama nafile.
dediğim gibi, elindeki kanıtları topla eğer 18 yaş üstüysen asayiş şubeye eğer değilsen ailenden 18 yaş üstü bir bireyle git kanıtları A4 formatında renkli bir şekilde tarih, saat yer ve zaman belli olacak şekilde çıkart suç duyurusunda bulunç

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.