Kişisel Veriler ile İlgili Toplum Bilinci

StonehenG

Üye
27 Haz 2022
76
61
Stonehenge
Merhaba, 1. sınıf mühendislik öğrencisiyim kişisel veriler ile ilgili toplumu bilinçlendirme adına bir proje yapmam lazım ne gibi etkinlikler, kampanyalar vs. yapabiliriz sonuç olarak ülke genelinde bu konuda bir vurdumduymazlık söz konusu, "kim ne yapsın benim bilgilerimi" tarzında yorumlar alınıyor bu algıyı yıkmamız için neler yapabiliriz ? Teşekkürler.

StonehenG

Üye
27 Haz 2022
76
61
Stonehenge
Ne tür kişisel verilerden söz ediyorsun bunu biraz daha açabilirsen yardımcı olabilirim
hocam genel olarak tüm verileri içerebilir yani, zamanında Yemeksepeti'ne saldırı gerçekleştirildi onlarca kişinin konumuna erişildi kimlik mevzusu ortaya çıktı yalanlandı ama yani mesele toplumdaki benim bilgilerimi kim ne yapsın ad soyad doğum tarihi alışveriş alışkanlıkları vs gibi bilgiler sosyal mühendislikte kullanılabilecek veriler bunun farkında değil kimse bu konuda bilinçlendirmek adına bir etkinlik farkındalık sağlayacak şeyler yapmak amacım

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
924
2
513
"Kim ne yapsın verilerimi" diyenler, big data içerisine kategorileştirilerek kaydedilen verilerin belirli bir kesimin elinde toplandığını ve buradaki asıl amacın yapay zeka teknolojisiyle ileride "akıllarınca" süper insan,transhümanizm veya insan 2.0 dedikleri bir yapının oluşturulmak istendiğini bilmiyorlar. Öncesinde algılar yönetilerek, kalıcı davranış değişikliklerine gidiliyor ki insan değiştirilirken bunu fark etmesin veya fark etse de sessiz kalsın veya hoşuna giderek koşarak değişime gitsin.. Bu algı yönetimi çok çeşitli ve uzun yıllar isteyen bir şeydir. Tohum genetiği bozularak, gıdaya katkı maddesi eklenerek, tv'lerde ses frekansı veya 25. kare tekniği uygulanarak, kimyasal temizlik ürünlerinde kullanılan malum maddelerin epifiz bezini köreltmesi sağlanarak vs vs. çok fazla yöntem var. Bu konu öyle birkaç cümleyle anlatılacak bir şey değil. İsterseniz, Ray Kurzweil'in İnsanlık 2.0 isimli kitabını önerebilirim. Sormak istediğiniz varsa elimden geldiğince cevaplarım veya başka kaynaklar da verebilirim. Bu konu hepimizi ve gelecek nesillerimizi çok ilgilendirdiğinden benim için hassas bir konu, o yüzden uzun yazmış oldum kusuruma bakmayın. Çalışmanızda başarılar dilerim. Ülkemiz ve Dünya için önemli bir konuda emek veriyorsunuz tebrik ederim

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
13
925
"Kim ne yapsın verilerimi" diyenler, big data içerisine kategorileştirilerek kaydedilen verilerin belirli bir kesimin elinde toplandığını ve buradaki asıl amacın yapay zeka teknolojisiyle ileride "akıllarınca" süper insan,transhümanizm veya insan 2.0 dedikleri bir yapının oluşturulmak istendiğini bilmiyorlar. Öncesinde algılar yönetilerek, kalıcı davranış değişikliklerine gidiliyor ki insan değiştirilirken bunu fark etmesin veya fark etse de sessiz kalsın veya hoşuna giderek koşarak değişime gitsin.. Bu algı yönetimi çok çeşitli ve uzun yıllar isteyen bir şeydir. Tohum genetiği bozularak, gıdaya katkı maddesi eklenerek, tv'lerde ses frekansı veya 25. kare tekniği uygulanarak, kimyasal temizlik ürünlerinde kullanılan malum maddelerin epifiz bezini köreltmesi sağlanarak vs vs. çok fazla yöntem var. Bu konu öyle birkaç cümleyle anlatılacak bir şey değil. İsterseniz, Ray Kurzweil'in İnsanlık 2.0 isimli kitabını önerebilirim. Sormak istediğiniz varsa elimden geldiğince cevaplarım veya başka kaynaklar da verebilirim. Bu konu hepimizi ve gelecek nesillerimizi çok ilgilendirdiğinden benim için hassas bir konu, o yüzden uzun yazmış oldum kusuruma bakmayın. Çalışmanızda başarılar dilerim. Ülkemiz ve Dünya için önemli bir konuda emek veriyorsunuz tebrik ederim
Mükemmel bir yorum, süper gözlenim!

Söylediğin gibi çok hassas ve bir o kadar da derin bir konu bu, ve sen önemli olan tüm detaylara değinmişsin.

BRAVO!

Saygılar,
Rebelkan

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
13
925

StonehenG

Üye
27 Haz 2022
76
61
Stonehenge
teşekkürler hocam

noktalıvirgül

Deneyimli Moderatör
17 Kas 2020
924
2
513
Mükemmel bir yorum, süper gözlenim!

Söylediğin gibi çok hassas ve bir o kadar da derin bir konu bu, ve sen önemli olan tüm detaylara değinmişsin.

BRAVO!

Saygılar,
Rebelkan
Sağolun çok teşekkür ederim. Bu konularda sessiz kalmamalıyız, araştırmalıyız. Bu dünyaya boş boş yaşamaya değil, dolu dolu yaşayıp mücadele etmek çin geldik.
Saygılar..

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.