Donanım Klavye ile Fare'ye Işık geliyor fakat çalışmıyorlar ?

bipolaremo

Yeni üye
19 Nis 2019
40
0
USB Port Çoğaltıcı Kullanıyorum, ve soğutucum vb şeyler çalışıyor fakat ne ses kartım ne farem ne klavyem sadece ışık var fakat çalışmıyorlar ?

Son düzenleme:

38fatih

Uzman üye
25 Ara 2015
1,147
0
Bohm Kenti
windows + R yapın daha sonra devmgmt.msc yazıp girin burada klavye mouse, gibi kısımlara göz atın ünlem işareti var mı yok mu ünlem işareti varsa ünlem işaretine sağ tıklayıp driverları güncelleyin veya internet üzerinden markasını yazarak güncel driverları kurabilirsiniz .

Gerek ses gerek mouse vb.

Ünlem işareti yoksa bilgisayarınızın markasına göre chipset indirip kurun bilgisayara yeniden başlatıp tekrar deneyin.

Çıkarıp tekrar takmayı deneyin bazen denemediğimiz kolay çözümler hayat kurtarıcı olabiliyor :)

'POLY

Katılımcı Üye
14 Eyl 2012
644
12
USB Port Çoğaltıcı Kullanıyorum, ve soğutucum vb şeyler çalışıyor fakat ne ses kartım ne farem ne klavyem sadece ışık var fakat çalışmıyorlar ?

External usb çoklayıcılar 1 porttan aldıkları gücü 2ye, 3 e yada dörde bölerek çalışır. Dolayısıyla güçlü cihazları bölücüyle çalıştırdığımızda güç yetersiz gelir ve bazı usb aygıtları tanınamaz.. pci usb kart almanızı tavsiye ederim..

bipolaremo

Yeni üye
19 Nis 2019
40
0
External usb çoklayıcılar 1 porttan aldıkları gücü 2ye, 3 e yada dörde bölerek çalışır. Dolayısıyla güçlü cihazları bölücüyle çalıştırdığımızda güç yetersiz gelir ve bazı usb aygıtları tanınamaz.. pci usb kart almanızı tavsiye ederim..
Ne yazıkki bilgisayarım dizüstü 😑

Chipset driverlarım güncel yuzbinlerce kez takip çıkartım gene sonuç yok

Moderatör tarafında düzenlendi:

closx

Katılımcı Üye
19 Eyl 2015
413
9
Önce kontrollü bi deney yap, sonuçları da bizimle paylaş ki ne yapılabileceğine bakalım.

1- USB port çoğaltıcı kullanmadığın zaman aygıtlar ayrı ayrı çalışıyor mu?
2- USB port çoğaltıcısına aygıtları teker teker taktığında hangileri çalışıyor?
3- Eskiden çoğaltıcı kullanmadığın zaman çalışan bir aygıtın kullandığın zaman çalışmadığı oldu mu?

Driver sorunu olacağını sanmıyorum. Sistem yeni değilse, ve cihazlarda sorun olmadığına eminsen, aynı tarihte hem ses kartı, hem mouse hem de klavye driverları bozulmuş olamaz .d

bipolaremo

Yeni üye
19 Nis 2019
40
0
Önce kontrollü bi deney yap, sonuçları da bizimle paylaş ki ne yapılabileceğine bakalım.

1- USB port çoğaltıcı kullanmadığın zaman aygıtlar ayrı ayrı çalışıyor mu?
2- USB port çoğaltıcısına aygıtları teker teker taktığında hangileri çalışıyor?
3- Eskiden çoğaltıcı kullanmadığın zaman çalışan bir aygıtın kullandığın zaman çalışmadığı oldu mu?

Driver sorunu olacağını sanmıyorum. Sistem yeni değilse, ve cihazlarda sorun olmadığına eminsen, aynı tarihte hem ses kartı, hem mouse hem de klavye driverları bozulmuş olamaz .d

1-Aygıtlar çalışıyor.
2-Birisi Bi Portta Birisi Diğer Portta Çalışıyor.
3-2 Cevap

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
92
22
Usb yataklarında arıza olduğunu sanmıyorum çünkü donanımlara elektrik geliyor. Büyük ihtimalle bilgisayarınız aygıtları tanımıyor, önceden usbleri başka yere takıyorsanız tekrardan oraya takıp deneyin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.