Kod 12 hatası-ekran kartı sorunu

ChestLoBy

Yeni üye
6 Ocak 2013
29
1

1-Bilgisayarı başlatırken windows 7'nin simgesi çıkmıyor,

2-Ekran Çözünürlüğü 800x600 değiştiremiyorum.

3-Aygıt Yöneticisinden Görüntü Bağdaştırıcıları'dan NVIDIA GeForce 9500 Gt altında ünlem işareti var ve kod12 hatası var.

Güncellemeleri yaptım ama birşey değişmedi.Ayrıca Ekran Çözünürlüğü dışında renkler çok kötü.Acaba Ekran Kartım'mı yandı?

Not:Bu konularda biraz bilgisizim.

Korfirewarp

Yeni üye
6 Ocak 2013
11
0
Arkadaşım eğer bunlar oluyorsa kesin bilgisayarına virüs inmiştir zaten. Ya bu bilgisayarı Tamirciye ***ürürsün o tamir eder ya da bilgisayarına format atarsın kardeşim.

ShaaDooM

Uzman üye
14 Şub 2012
1,944
2
İstanbul
Biosa giriyorsun.AGP Aperture Size menüsünde 128 var ise onu hemen 256 yapıyorsun.Bir de öyle dene bakalım :)

Kod 12
Bu aygıt, kullanabileceği yeterli boş kaynak bulamıyor. Bu aygıtı kullanmak istiyorsanız, sistemdeki diğer aygıtlardan birini devre dışı bırakmanız gerekiyor. (Kod 12) kod 12 nin açılımı bu sanırım aygıt yöneticisinde gir ekran kartına kod 12 yazıyor mu?

İki farklı aygıta (BIOS, işletim sistemi veya her ikisi tarafından) aynı G/Ç bağlantı noktaları, aynı kesme veya aynı Doğrudan Erişim Belleği kanalı atanmıştır. Bu hata iletisi, BIOS tarafından aygıt için yeterli kaynak ayrılmamışsa (örneğin, bozuk bir Çok İşlemcili Sistem (MPS) tablosu nedeniyle evrensel seri veri yolu (USB) denetleyicisi için BIOS tarafından kesme işlemi uygulanmazsa) da görüntülenebilir.

Çakışmanın yerini belirlemek ve çakışmaya neden olan aygıtı devre dışı bırakmak için Aygıt Yöneticisi'ni kullanabilirsiniz. Aygıtın Genel Özellikler sekmesinde, Sorun Gider'i tıklatarak Sorun Giderme Sihirbazı'nı başlatın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.