Yazılım | Programlama kod okuyabiliyorum ama yazamıyorum

Voldemort

Üye
30 Nis 2020
220
1
Merhaba,bunun için daha çok pratik yapmak gerekir ve mantığını anlamalısın onun için de algoritmayı bilsen senin için yararlı olur örnek veriyorum yanın da defter olsun o kodu v.s oraya geçir ama anlayarak mantığını kavrayarak geçir zamanla anladığını ve çok da zorlanmadandığını görürsün zaten,iyi forumlar dilerim

Dolyetyus

Özel Üye
21 Nis 2020
1,208
3
677
Delft
Hahaha, ben de aynı durumdaydım. Yazılım dilleri de aynı normal diller gibidir. Nasıl ki İngilizce anlarsınız konuşamazsınız, aynısı bu diller için de geçerli. İngilizcede bir kaç temel kelimeyi bilirsiniz ve bu sayede cümleden genel bir anlam çıkartırsınız. Fakat grameri bilmeden cümle kuramazsınız, konuşamazsınız.
Aynı olay yazılım dillerinde de geçerli. Bir kaç temel komutu ve fonksiyonu bildiğin için genel olarak rahatça okursun ancak tamamen bilmediğin ve algoritmasını oturtamadığın için kodu yazamazsın. İlk önce algoritmayı oturtman, ardından stackoverflow gibi sitelerden takıldığın yerlerde yardım alman lazım. Zaten çoğu yazılımcı ve yazılımla uğraşan da her şeyi bilmez, sadece temelleri ve bir kaç kütüphane hariç. Bilmediği şeyler için github veya stackoverflow'a bakar.

Son düzenleme:

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
3
323
Merhabalar,
Öncelik olarak algoritma öğrenmeniz lazım algoritmayı öğrendikten sonra bol bol pratik yaparak kod yazmaya kendinizi alıştırın.

MRRE

Üye
1 Tem 2018
156
19
Bunun tek yolu tutorialı açacaksın, öğrenip bir şeyler yapacaksın. Mesela ilk gün ekrana bir şeyler yazdır. İkinci gün değişkenlere giriş yap, onları kullanarak bir şeyler yazdır. Beşinci gün input almayı öğren, bununla ilgili projeler yap...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.