Yazılım | Programlama Kod yazmaya başlamam Gerek

Legt

Üye
16 Eki 2020
211
14
J A V A
Selam THT ailesi artık bişeylere başlamak istiyorum hani böyle saçma sapan küçük şeyler değilde değer görülecek kodlar yazmak istiyorum ne yapmam lazım çünkü canım sıkılmaya başladı ve bunu eğlenceli şekilde yapmak istiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

hackishack

Katılımcı Üye
20 Haz 2020
837
160
Liverpool UK
Cevap: Başlamam Gerek

Web developer olmak gerçekten zevkli olabilir. Önce front-end , daha sonra back-end öğrenebilirsin. Kendini geliştirdiğinde para kazanmaya da başlayabilirsin. Ama gerçekten çok uzun bir süreçtir.

Voldemort

Üye
30 Nis 2020
220
1
Merhaba,öncelikle bildiğin yazılım dilleri üzerinden gitmeni tavsiye ederim bunun için kendini geliştirmen gerekiyor daima pratik yapmalısın olayın mantığını anladığın zaman zaten gerisi bir şekil de gelir merak etme dil öğrenmekten önce algoritma öğren mesela yazacağın dil e hem daha çabuk alışırsın hem de mantıgını anlamış olursun,iyi forumlar dilerim

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Cevap: Başlamam Gerek

API'lar ile uğraş. Telegram, Twitter, Instagram (unofficial API bul veya kendin yap Instagram için) bot yap

[FONT=Comic Sans MS"]Haritazilla'ya katılmaktayım. API'ler ile yapacağınız programlar bence en iyisi olacaktır. Sadece terminalden platforma giriş yapıp orada bir şeyler değiştirebilirsiniz. Gönderi paylaşıp silebilirsiniz. İyi forumlar geçirmeniz dileğiyle. :drunk [/FONT]

Ego1st

Uzman üye
15 Mar 2018
1,109
25
Merhaba,

Geliştireceğiniz yazılımlar sizin ilgi alanınıza göre belirlenecektir, hangi tarafa ilgili olduğunuzu bulmak için https://www.turkhackteam.org/diger-...-hangi-programlama-dilinden-baslamaliyim.html şu konuyu inceleyebilirsiniz, çoğu popüler dil ve alan kullanımlarına göre anlatılmış. Hangi alanı sevdiyseniz onunla ilgili forumda ve web'de yüzlerce kaynak var, kaliteli bir eğitime başlayarak yazılıma adım atabilirsiniz.

İyi forumlar :))

SinyorProfesorS

Kıdemli Üye
3 Nis 2020
2,265
288
Londra
od yazarak yapmak istediğin şeyleri buraya yazarsan daha iyi anlatabiliriz. Diyorsan ki, ben web üzerinde bir şeyler yazarak bir şeyler yapmak istiyorum, o zaman PHP öğrenebilirsin. Tabii PHP'den önce HTML bilgisi gereklidir. İsterseniz ASP.NET e de bakabilirsiniz.

Eğer ki kod yazarak Android'e ve iOS'a uygulama yazacaksan, Xamarin Studio/Platform kullanarak C# ile yapabilirsin.

Ben Windows'a yapacağım, Linux'a yapacağım Mac'e yapacağım diyorsan yine C# kullanabilirsin. Veya Java'da sağlam bir seçim olacaktır.

Ben daha geniş bir alan istiyorum diyorsan C++'a da bakabilirsin. Aslında C++'a fazla gerek yok böyle çok derin programlar yapmayacaksan.

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
Merhaba, web üzerinde çalışma yapabilirsiniz . PHP, CSS, HTML5 gibi yazılım dillerine yönelin. İsterseniz de C#, java, Ruby, bash script gibi dillere de yönelebilirsiniz. C#, Java ve Bash Script'e ayrıca bakabilirsiniz. Ben keyifli olduklarını düşünüyorum.

AKTUĞ1

Kıdemli Üye
23 Haz 2015
2,376
378
Hoşunuza giden şeyleri aklınızda tasarlayın. Tasarladığınız şeyleri programlama dili aracılığıyla yazılıma dökün. Gün geçtikte yaptığınız projeye eklemeler yapın. Sonra yaptığınız şeylerden keyif almaya başlıcaksınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.