-Kodlama Önerisi-

Bangx

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
312
0
Sevgili ailem, yine müthiş bir soruyla/sorunla karşınızdayım.
Java, JavaScript ve HTML dersleri aldım, şuan da CSS derslerine devam ediyorum. (Biraz da Python bilgim var.)
Tabi dersi bitirip bir sertifika almakla öğrenmiş sayılmıyor insan. Teorik olarak bilsem de uygulama konusunda kendimi çok yetersiz görüyorum. Pratik yapmak adına bunları kullanarak başlangıçta neler kodlayabilirim? Aklıma yaratıcı bir fikir gelmiyor. Ne yapacağımı bilmeden boş boş ekrana bakıyorum.

Önerilerinizi bekliyorum...

Not: Genel (üstü kapalı) öneriler vermezseniz sevinirim.

Son düzenleme:

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Html, css, javascript'e ne kadar hakimsiniz ? Güzel bir blog teması yapabilirsiniz. Veya başka bir tema.

Pythona da aynı şekilde hakim iseniz django veya flask frameworklerini kullanarak bu yazdığınız temanın backend ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Eğer blog sitesi yapacaksanız ekleme silme güncelleme gibi (Backendi python önermemin sebebi php veya asp.net bilmiyorsanız yeni bir syntaxa gerek duymadan bildiğiniz dil ile geliştirin yoksa php de yazabilirsiniz).

Javaya da aynı şekilde hakim iseniz bu yazdığınız blog sitesini veya artık neyse onun ile ilgili bir uygulama yapabilirsiniz uygulama size kalmış siteyi responsive yaparım mobil tarayıcıdan girsinler diyorsanız olabilir. Maksat pratik yapmanız ve projeler geliştirmeniz için.

Bana kalırsa tek bir dilde uzmanlaşıp programlama mantığını kavramak ondan sonra istek doğrultusunda uygun dilleri öğrenmektedir.

Bangx

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
312
0
Html, css, javascript'e ne kadar hakimsiniz ? Güzel bir blog teması yapabilirsiniz. Veya başka bir tema.

Pythona da aynı şekilde hakim iseniz django veya flask frameworklerini kullanarak bu yazdığınız temanın backend ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Eğer blog sitesi yapacaksanız ekleme silme güncelleme gibi (Backendi python önermemin sebebi php veya asp.net bilmiyorsanız yeni bir syntaxa gerek duymadan bildiğiniz dil ile geliştirin yoksa php de yazabilirsiniz).

Javaya da aynı şekilde hakim iseniz bu yazdığınız blog sitesini veya artık neyse onun ile ilgili bir uygulama yapabilirsiniz uygulama size kalmış siteyi responsive yaparım mobil tarayıcıdan girsinler diyorsanız olabilir. Maksat pratik yapmanız ve projeler geliştirmeniz için.

Bana kalırsa tek bir dilde uzmanlaşıp programlama mantığını kavramak ondan sonra istek doğrultusunda uygun dilleri öğrenmektedir.

Mesajınız için çok teşekkür ederim. Kodlamaya 11-12 yaşlarımdayken blog temalarıyla başlamıştım zaten. Uzunca bir süre bununla uğraştım, fakat şuanda ilgimi çekmiyor. Blog süreklilik isteyen bir şey, devam edilmediğinde bütün emek boşa gidiyormuş gibi geliyor bana. Bu nedenle kodladıktan sonra sürekli güncelleme yapmak zorunda kalmayacağım bir fikir arıyorum.

Söylediğiniz gibi tek dilde uzmanlaşmak en iyisi ama tam olarak hangisini kullanmak istediğime karar veremiyorum. Bu nedenle belli başlı dillerin temelini öğrenip, denedikten sonra kendime en uygun olanı seçmeyi ve o alanda uzmanlaşmayı düşünüyorum.

Phoique 7

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
505
1
Manisa
Mesajınız için çok teşekkür ederim. Kodlamaya 11-12 yaşlarımdayken blog temalarıyla başlamıştım zaten. Uzunca bir süre bununla uğraştım, fakat şuanda ilgimi çekmiyor. Blog süreklilik isteyen bir şey, devam edilmediğinde bütün emek boşa gidiyormuş gibi geliyor bana. Bu nedenle kodladıktan sonra sürekli güncelleme yapmak zorunda kalmayacağım bir fikir arıyorum.

Söylediğiniz gibi tek dilde uzmanlaşmak en iyisi ama tam olarak hangisini kullanmak istediğime karar veremiyorum. Bu nedenle belli başlı dillerin temelini öğrenip, denedikten sonra kendime en uygun olanı seçmeyi ve o alanda uzmanlaşmayı düşünüyorum.

O zaman şöyle yapabilirsiniz. Hedef belirleyin mobil programlama yapacağım işte yapay zeka üzerinde çalışacağım gibi ve buna en uygun dili seçip o dil ile uğraşın başka diller araya karıştırmadan. Mesela ben pythonu seçtim basit ve hoşuma giden bir dil django ile web uygulamaları geliştiriyorum. Pyqt ile gui arayüz oluşturabiliyorum. Kivy ile mobil programlama yapabiliyorum ama mobilde pek iyi değil. Eğer aklınızda birden fazla dil varsa kağıtlara yazın ve kura çekin :D

Bangx

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
312
0
O zaman şöyle yapabilirsiniz. Hedef belirleyin mobil programlama yapacağım işte yapay zeka üzerinde çalışacağım gibi ve buna en uygun dili seçip o dil ile uğraşın başka diller araya karıştırmadan. Mesela ben pythonu seçtim basit ve hoşuma giden bir dil django ile web uygulamaları geliştiriyorum. Pyqt ile gui arayüz oluşturabiliyorum. Kivy ile mobil programlama yapabiliyorum ama mobilde pek iyi değil. Eğer aklınızda birden fazla dil varsa kağıtlara yazın ve kura çekin :D

Yalnizca örnek olarak veriyorum Böyle bir site yapabilirsiniz: Avatar Maker - Create Your Own Avatar Online

Html+css+js = gelişmiş bir hesap makinesi yapmaya çalış(köklü sayılar, faktoriyel hesabı vs.)

Python da isine yarar kucuk scriptler yazabilirsin mesela aligi argumanlar ile dosyalari sifrelesin veya sifresini cozsun.

Biraz geç oldu ama hepinize teşekkür ederim. Tavsiyelerinizi dikkate alacağım. :)

canuhelpme1827

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
706
0
Dominus
Benim Html ve javascript ve python bilgim var biraz python da id - elif - else -input komutlariyla Yazılı bi oyun yapabilirsin veya Hack amacli kullanabilirsin. Python la kucuk bi oyun kodladim Ama sadece yazı var Story tarzinda birsey oldu . Umarim faydali olmustur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.