Çözüldü Kodlamaya ilk olarak ne ile başlanmalı ?

asdrepli1

Üye
4 Tem 2014
176
0
Samsun
Herkese merhabalar sevgili forum üyeleri, kodlamaya ve sonrasında hack işlemlerine geri dönmek istiyorum ama seneler geçti her şeyi unuttum sayılır ilk başladığımda direkt hack ile başlamıştım dorklar vb. şimdi programlama dilleri ile başlamak istiyorum. Bilen bir arkadaşım bana hangi programlama dili ile başlamam gerektiğini devamında hangi dilleri devam ettirmem gerektiğini sıralayabilirse çok memnun olurum ve bir programlama dili öğrenmek ne kadar zamanımı alır ? Cevaplarsanız çok memnun olurum. İyi forumlar, teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Herkese merhabalar sevgili forum üyeleri, kodlamaya ve sonrasında hack işlemlerine geri dönmek istiyorum ama seneler geçti her şeyi unuttum sayılır ilk başladığımda direkt hack ile başlamıştım dorklar vb. şimdi programlama dilleri ile başlamak istiyorum. Bilen bir arkadaşım bana hangi programlama dili ile başlamam gerektiğini devamında hangi dilleri devam ettirmem gerektiğini sıralayabilirse çok memnun olurum ve bir programlama dili öğrenmek ne kadar zamanımı alır ? Cevaplarsanız çok memnun olurum. İyi forumlar, teşekkürler.

Merhaba asdrepli1, bana kalırsa Python ile başlanabilir. Ya da web bölümü ile bence en iyi başlangıç bu şekilde olacaktır ama önemli olanın mantığı, algoritmayı öğrenmek olduğunu belirtmek isterim. Temel mantığı öğrendikten sonra birçok dili öğrenmek mümkün olacaktır. İyi forumlar.. :mahcup:

asdrepli1

Üye
4 Tem 2014
176
0
Samsun
Merhaba asdrepli1, bana kalırsa Python ile başlanabilir. Ya da web bölümü ile bence en iyi başlangıç bu şekilde olacaktır ama önemli olanın mantığı, algoritmayı öğrenmek olduğunu belirtmek isterim. Temel mantığı öğrendikten sonra birçok dili öğrenmek mümkün olacaktır. İyi forumlar.. :mahcup:

Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum. Önerinizi dikkate alacağım, sanırım kolay yazılışından ötürü Python'u önerdiniz, algoritmayı ve mantığını öğrenirken anlayabilir miyim ya da farklı bir çalışma disiplini de ona mı ayırmalıyım ?

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Öncelikle değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum. Önerinizi dikkate alacağım, sanırım kolay yazılışından ötürü Python'u önerdiniz, algoritmayı ve mantığını öğrenirken anlayabilir miyim ya da farklı bir çalışma disiplini de ona mı ayırmalıyım ?

Python günümüzde bile okullarda yazılım başlangıcı olarak öğretiliyor genelde kolay yazılıyor çok da zorlamıyor. Bana kalırsa ayrı çaba harcamaya gerek yok. Python ve benzeri dillerde örneğin bir döngü olur bu döngünün mantığı sabittir. Sadece diller arasında kullanımı farklılık gösterebilir. Mesela siz bunu öğrenecek eğtimleri aldığınız zaman size genelde bunu da anlatmaya çalışırlar ancak siz bu mantığı anlarsanız bir sonraki dilde veya dillerde tekrar tekrar mantığını öğrenmeye gerek kalmayacak demek istediğim buydu. :))

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba
Programlamaya öncelikle algoritma ile başlayınız algoritma kategorisindeki derslerime beklerim.
Programlama dili olarak öncelikle ne gibi projeler yapmak istediğinizi belirleyin ve bunun için hangi programlama dili daha uygun geliyorsa ona göre seçim gerçekleştirirsiniz.

asdrepli1

Üye
4 Tem 2014
176
0
Samsun
Python günümüzde bile okullarda yazılım başlangıcı olarak öğretiliyor genelde kolay yazılıyor çok da zorlamıyor. Bana kalırsa ayrı çaba harcamaya gerek yok. Python ve benzeri dillerde örneğin bir döngü olur bu döngünün mantığı sabittir. Sadece diller arasında kullanımı farklılık gösterebilir. Mesela siz bunu öğrenecek eğtimleri aldığınız zaman size genelde bunu da anlatmaya çalışırlar ancak siz bu mantığı anlarsanız bir sonraki dilde veya dillerde tekrar tekrar mantığını öğrenmeye gerek kalmayacak demek istediğim buydu. :))

Teşekkürler hocam dediğinizi anladım.

asdrepli1

Üye
4 Tem 2014
176
0
Samsun
merhaba
Programlamaya öncelikle algoritma ile başlayınız algoritma kategorisindeki derslerime beklerim.
Programlama dili olarak öncelikle ne gibi projeler yapmak istediğinizi belirleyin ve bunun için hangi programlama dili daha uygun geliyorsa ona göre seçim gerçekleştirirsiniz.

Hocam öncelikle teşekkür ederim, algoritma derslerinize katılmak isterim, biraz ütopik gelebilir fakat ben kodlamayı kendimi geliştirmek ve daha iyi hack işlemleri için istiyorum yani meslek olarak kullanmayı düşünmüyorum ,şimdilik. Biraz da Mr. Robot'un gazına geldim aslında ama çok uzun yıllardır bu aklımdaydı ne zaman başlasam diye artık başlama vaktimin geldiğini düşünüyorum. Sadece bir yol gösterecek göz lazım.

Web ile giriş yapabilirsin ama temelin yoksa biraz algoritma çalışmalısın sonrasında gerisi gelecektir.

Teşekkür ederim sevgili dostum, önerini dikkate alacağım.

Coeus17

Üye
12 May 2020
224
0
Kıbrıs
Algoritma mantığını öğrenmen daha önemli . Öğrendikten sonra C++ ile başlayıp python ile devam etmen benim için daha kolay olmuştu sana da öneririm.

asdrepli1

Üye
4 Tem 2014
176
0
Samsun
Python öneririm, siber güvenlik alanında yaygın olarak kullanılan bir dil. En büyük avantajları ise okuması da yazması da çok kolay

Değerli yorumun için teşekkür ederim sevgili dostum, sanırım Algoritma öğrenip devamında ise Python ile başlayacağım ardından da C++ ya geçmeyi planlıyorum.

Algoritma mantığını öğrenmen daha önemli . Öğrendikten sonra C++ ile başlayıp python ile devam etmen benim için daha kolay olmuştu sana da öneririm.

Verdiğin özen için teşekkür ederim sevgili dostum , Algoritma mantığını öğrenip Python ardından C++ ile devam edeceğim sanırım. Ne kadar sürede öğrendin bu dediklerini belirtebilir misin acaba?

Fractran veyahut Malbolge, başlangıç için iyidir.

Araştırmalarım arasına aldım hocam teşekkür ederim değer verdiğiniz için.

Rozz

Uzman üye
19 Ağu 2019
1,386
47
Kesinlikle en baş tarafa algoritmayı koymalısın sonra diğer görüs belirtenlerin biraz aksine olacak ama c# ile başlayabilirsin zaten zor olanda kod yazdıktan sonra kolay sana daha kolay gelecektir

asdrepli1

Üye
4 Tem 2014
176
0
Samsun
Kesinlikle en baş tarafa algoritmayı koymalısın sonra diğer görüs belirtenlerin biraz aksine olacak ama c# ile başlayabilirsin zaten zor olanda kod yazdıktan sonra kolay sana daha kolay gelecektir

Teşekkür ederim hocam değerli görüşün için, söylediğin mantıklı çünkü bende de öyle bir düşünce aklıma geldi :D kendi kendime zoru öğrenirsen kolayı zaten çatur çutur öğrenirsin dedim. Şu algoritma derslerine başlayacağım yarından tezi yok.

Peki dostlar bu konuda eğitim veren önerebileceğiniz bir hoca var mı Algoritma olsun gerek Python gerek C#

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.