Kodlardaki Zafiyeti Bul!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
419
273
Kuvâ-yi Milliye
Merhaba Türk Hack Team Ailesi;

Sizlerle birlikte bilgi güvenliği ve yeteneklerinizi test etme fırsatı sunacak bir etkinlik yapmak istiyorum.

Aşağıda görselini paylaştığım kod bloğunda potansiyel bir XSS zafiyeti var, peki bu zafiyet tam olarak nerede ?

Hadi şimdi kod bloğunu inceleyelim;

Not - Kod bloğundaki zafiyeti tespit ettiğinizde açıklayıcı bir şekilde yazmanızı rica ediyorum.

Bilgi - Zafiyetler çözüldükçe yenileri eklenecektir.

Saygılarımla,
'Herodot

Bunjo

Uzman üye
14 Ara 2020
1,591
1,893
I Won
1y3sfnf.png
hlsj8sp.png

ancients123

Uzman üye
9 Nis 2016
1,723
338
Sadece tahmin ediyorum aklıma takılan bir kaç yer bir tanesi
","
x27t
results ile başlayan bölgede bir gariplik olabileceğini tahmin ediyorum

Son düzenleme:

WHITERUBY

Uzman üye
20 Şub 2023
1,661
1,519
🔱
Results tarafında fazladan çıktı verirse, try yerse doğar bu bir.
BIr ihtimal de results'a birden fazla alt küme tanımlanması olabilir. "string" ve "Result[]" kısmından bahsediyorum.
Gereksiz ayrıntılar da (+q+) triggerlayabilir ancak çok bilgim yok XSS backgronundda.
Başka fikri olanlar net cevaplarla aydınlatırsa seviniriz, herkese kolay gelsin. 💯

alexandre20

Katılımcı Üye
13 Tem 2022
909
715
Sorunun istediği cevap " + q + " kısmı, ama burada XSS olmak zorunda değil.
tarayıcı tarafındaki kodu görmeden birşey denilemez, belki tarayıcıda escape ediyordur karakterleri? veya jquery ile direkt $("#sonuc").text() gibi otomatik escape eden fonksiyonlar ile görüntüleniyordur?

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
419
273
Kuvâ-yi Milliye
Sorunun istediği cevap " + q + " kısmı, ama burada XSS olmak zorunda değil.
tarayıcı tarafındaki kodu görmeden birşey denilemez, belki tarayıcıda escape ediyordur karakterleri? veya jquery ile direkt $("#sonuc").text() gibi otomatik escape eden fonksiyonlar ile görüntüleniyordur?
Kafa karıştırıcı ama mantıklı bir bakışı açısı

'Herodot

Asistan Moderatör
30 Eyl 2017
419
273
Kuvâ-yi Milliye
Çözüm : “q” parametresini biraz kurcalayalım, Son { ' }'den kaçmaya çalışmak işinize yaramayabilir, Örneğin, sorguyu kapatmayı deneyin, Ardından yeni bir kod başlatmak için “;” ekleyin, Geri kalanını yorumlayın, Ardından önce “alert” ekleyin. Bu kodu yürütelim. > ?q=test';alert(1)//test

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.