Kontör Bayileri & Teleroncular HK.

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
Şimdi Turkcell'in bayiisi var, onlar komisyon ücreti almaz. Ama normal telefoncular alır. çünkü telefoncu gider 500 TL'ye kontorcuden 500 TL'lik kontor alır. onu müşteriye satar. E peki bu adam 500'e alıp 500'e satarsa ne kazanacak? her kontör yükleyişinde 1 TL fark alıyor. Her 20 TL'den 1 TL fark alsa 500 TL'den sadece 25TL kar ediyor. Zamanında telefoncuda çalıştım oradan biliyorum.

LastShot05

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,075
1
Türkiye
Şimdi Turkcell'in bayiisi var, onlar komisyon ücreti almaz. Ama normal telefoncular alır. çünkü telefoncu gider 500 TL'ye kontorcuden 500 TL'lik kontor alır. onu müşteriye satar. E peki bu adam 500'e alıp 500'e satarsa ne kazanacak? her kontör yükleyişinde 1 TL fark alıyor. Her 20 TL'den 1 TL fark alsa 500 TL'den sadece 25TL kar ediyor. Zamanında telefoncuda çalıştım oradan biliyorum.
Ama Ben Kontör Attigimda Adam Bir siteden Yükledi dediğin gibi bakiye yüklemiştir ama o siteye gelip evde girdiğimde bayi için kayıt ol diyordu site ismini unuttum

ByMuratTr

Kıdemli Üye
19 May 2016
2,234
1
Anadolu
Yani bunlar sadece telefon satarken kazanç sağlıyor

Ben uzun süredir uzağım piyasadan. Zamanında en büyük kazancı ikinci el telefonlardan kazanıyorduk. 50tlye aldığın telefonu 150tlye satabiliyordun ama sıfır telefonlarda kar bırakmıyordu. mesela iphone9 çıktı turkcell yoluyla sana ulaştı. fiyatı sen koyamıyorsun.
2009 TL dediyse 2009 Tlye satıyorsun. 2000 tl ise 10-20 tl karın oluyor. geri kalanlar tamir,kılıf,şarj vs.

LastShot05

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,075
1
Türkiye
Ben uzun süredir uzağım piyasadan. Zamanında en büyük kazancı ikinci el telefonlardan kazanıyorduk. 50tlye aldığın telefonu 150tlye satabiliyordun ama sıfır telefonlarda kar bırakmıyordu. mesela iphone9 çıktı turkcell yoluyla sana ulaştı. fiyatı sen koyamıyorsun.
2009 TL dediyse 2009 Tlye satıyorsun. 2000 tl ise 10-20 tl karın oluyor. geri kalanlar tamir,kılıf,şarj vs.

2. El telefonda is var o zaman

XSPEEDX

Uzman üye
22 Haz 2015
1,037
1
TSK
Bir Ara Kontör Atmaya gittim bayiye bir siteden attı ve 20 tllik kontör yollayıp 21 TL aldı bu adamların kazancı nedir ?

Kendi sistemimden bir kaç bilgi vereyim size. Normal telefoncular bayi değilse bu sistemlerden kullanırlar.

AyQaOQ.png

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.