Konu Depom | Forum Hakkında Öneri

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    33
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Merhabalar forum açısından bir önerim olacaktı. Öneri başlıkta da göründüğü üzere Konu Depom. Bu ne işimize yarayacak derseniz şu işimize yarayacak. Kullanıcılar konu oluştururken diyelimki anlık işiniz oldu sizde aşağıdaki resimdeki gibi Konu Depoma Ekle butonuna tıklayarak henüz bitmemiş konunuzu konu deponuza ekleyebilirsiniz.

depoyaekle.png

Daha sonra profilinizden bu konu deponuza erişebilirsiniz aşağıda bir örneğini oluşturdum bunun gibi mesela.

tht.png

Fikirlerinizi yorumda birde ankette bekliyorum. Olacak diye birşey yok tabi yinede bunun son kararını Adminlerimiz verecektir. Sonuçta kaç bin kullanıcı var bu konuları sunucuda tutmakta sistem açısından bir zararı olurmu olmazmı belli değil.

Son düzenleme:

veysel5664

Üye
30 Eyl 2017
205
0
Oldukça mantıklı bazen bir konuyu bir daha kine kolay bulayım diye mesaj atıyorum öyle buluyorum.

Corle0ne

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Haz 2016
9,593
502
StPetersburg
Aslında mantıklı bir fikir birkaç defa başıma geldi, işe yaracak bir özellik olur tabi sisteme uygun ise güzel olur

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
evet güzel düşünmüşsünüz umarım kabul edilir

Teşekkürler.

Tabi bir de şöyle bir sorun olabilir. İnsanların konularını biriktirip art arda paylaşmasını önlemek amacıyla anlık olarak 2 konu paylaştıktan sonra timeout atarak bunun önünede geçebiliriz max. 1,5 saat civarı kadar bir süre.

Jobs

Kadim Üye
15 Eki 2014
5,122
4
-
Konu Depom fikri mantıklı olmuş. Bir makale yazımı oluyor veyahut paylaşım o açıdan kaybolmaması için güzel bir düşünce. Umarım kabul edilir emeğine sağlık :)

Aydogan'

Ticaret Kategori Sorumlusu
13 Tem 2017
3,061
36
441
THT's database
Mantıklı fakat sistemi yorabileceği kanaatindeyim. Sonuç olarak an itibari ile (820.936) üye var. İlk çıktığı zaman üyelerin yaklaşık olarak %50 ve üstü bu işlemi gerçekleştirse, sistemde takılmalar ve yorulmalar olabilir. Ayrıca bu özelliği kötüye kullanarak, suistimal edebilecek üyelerde var. Kontrolünün sağlanması lazım. Yani kısacası hem iyi, hemde kötü yanları var. Eğer "vBulletin" teması böyle bir özelliği destekliyor ise, icraate geçirilebilir. Yinede son karar Sayın Teknik Altyapı Lideri Admin'e kalıyor. Uygun görürse neden olmasın?

hachiman

Uzman üye
8 Eyl 2016
1,362
1
léonαrdo;8338267' Alıntı:
Mantıklı fakat sistemi yorabileceği kanaatindeyim. Sonuç olarak an itibari ile (820.936) üye var. İlk çıktığı zaman üyelerin yaklaşık olarak %50 ve üstü bu işlemi gerçekleştirse, sistemde takılmalar ve yorulmalar olabilir. Ayrıca bu özelliği kötüye kullanarak, suistimal edebilecek üyelerde var. Kontrolünün sağlanması lazım. Yani kısacası hem iyi, hemde kötü yanları var. Eğer "vBulletin" teması böyle bir özelliği destekliyor ise, icraate geçirilebilir. Yinede son karar Sayın Teknik Altyapı Lideri Admin'e kalıyor. Uygun görürse neden olmasın?
820.936 üyenin çoğu pasif ve banlı durumda günlük veya aylık online ortalamasına göre karar verilmeli diye düşünüyorum

Ethical23

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
342
1
Siz sistemi lucky flan mı sanıyorsunuz :D
Sunucu çok yorulur masraflarını karşılarsanız adminlerde hay hay der. Sonuçta masraflar adminlerin cebinden çıkıyor👊

Sessizer

Katılımcı Üye
15 Mar 2017
867
0
000004
Konu Depom fikri mantıklı olmuş. Bir makale yazımı oluyor veyahut paylaşım o açıdan kaybolmaması için güzel bir düşünce. Umarım kabul edilir emeğine sağlık :)

Teşekkürler yorumun için.

léonαrdo;8338267' Alıntı:

Aynen sistemin yavaşlaması kaçınılmaz. Timeout düşünüyorum anlık max. 2 konu sonrasında 1.5 saatlik bir timeout hem sistem stabil çalışır hem de konular panel gibi anlık 30 tane açılan (benim açımdan) gereksiz konuların diğer faydalı konuların üstüne çıkmasını da önleyebiliriz.

mantığını sevdiğim çok iyi olur ama zor olur be olursada güzel olur :D

Zoru severim imkansız zaman alır :trl

Fikir güzel fakat bunu yapabilecek admin yok, anca satın alınır masraf yani. :)

Koskoca adminlerimiz bilgisiz değil herhalde. KeyLo99 reis tek yeter :):

820.936 üyenin çoğu pasif ve banlı durumda günlük veya aylık online ortalamasına göre karar verilmeli diye düşünüyorum

Anlık zaten o kadar üye online olmuyor diye düşünüyorum :):

Siz sistemi lucky flan mı sanıyorsunuz :D
Sunucu çok yorulur masraflarını karşılarsanız adminlerde hay hay der. Sonuçta masraflar adminlerin cebinden çıkıyor👊

O zaman adminler şöyle bir konu alanı niye actı?

Forum hakkında her türlü sorun, öneriler ve yardım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ethical23

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
342
1
O zaman adminler şöyle bir konu alanı niye actı?

Forum hakkında her türlü sorun, öneriler ve yardım.

Sizin önerdiğiniz şey çok kolay değil.
Konu depola demek sunucuyu daha çok yor demek. Son zamanlarda zaten yoğun bir şekilde sunucuyu iyileştirme çalışmaları var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.