Konu Kısıtlaması Kararı

narcotine

Yeni üye
23 Haz 2022
50
42
Bu Gece Dolunayız
Herkese merhabalar ben narc0ticce
Bugün ki konum bir öneri üzerine olucaktır.

Herkesin bildiği gibi türkiyede en iyi foruma sahip olan yer burası ancak burda da forum gereksiz konularla benim fikrimce kirletiliyor.

Örnek verelim yardım merkezi bölümünde fix her gün instagram nasıl çalınıyor diye konu açılıyor, uzun zamandır bu forumdayım ( bu hesabı esas almayalım şimdi ) ama gözlemlerime göre hep aynı konular cevapları olmasına rağmen açılıyor.

Hesap çalma olayını geçelim her gün fix yine nasıl hacker olurum diye konu açılıyorda bununla alakalıda binlerce kaynak var zaten forumda.

Bence bu tarz saçma konulara kısıtlama getirilmesi gerekiyor yardım merkezi bölümü ab nasıl instagram çalarımdan ziyade teknik destek bölümü olması gerekiyor adam mesela web vuln işinde bir yerde takıldı onun için konu açtı anlarımda arkadaşımı trollicem nasıl yaparım diye konu açmakta gereksiz.

Kendi fikirlerimdir bana göre kısıtlama olması lazım ama kişiden kişiye görüş değişir herkese iyi forumlar.

Son düzenleme:

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,653
kısıtlama olması lazım ama kişiden kişiye görüş değişir
Bi ara gereksiz açılan konuya ve kişiye hitaben aynı yazdığı üslupta postun altına o üslupta mesaj yazmıştım. Modun birinin "İnsanlarla uğraşmak" başlıklı uyarıda bana dediği şey şuydu "Bir daha insanları rencide ettiğini görmiyim" demesiydi. Ardından dm yoluyla o moda ulaşıp durumu anlattım ve aynı üstte söylediğin tarzda bir öneri verdim. Verdiğim öneri şuydu; Açılan konular önce modların önüne düşsün ve düzgün yapılmak şartı ile onaylansın. Böylece bütün kullanıcılar bu açılan konuyu öyle görebilsin.
.
.
Demiştim. Sadece bunu demekle kalmamıştım tabii ki içerisinde başka konularda geçiyordu.
Bana dönüt olarak yine bir yazıdan sonra içerisinde "LAN" kelimesi barındıran cümlelerdi. Ve bu mod makale birincisi olarak seçilmişti. Konuşmalar hala duruyor bu arada.
.
.
İnanılır gibi değil....
.
.
Tabii bunların arasında gerçekten moderatör olanlarda var. Onlara saygım sonsuz.
Belirtmek istedim.

fayrtek

Uzman üye
9 Nis 2021
1,173
386
23
İnternetin Derinliklerinde...
Hesap çalma olayını geçelim her gün fix yine nasıl hacker olurum diye konu açılıyorda bununla alakalıda binlerce kaynak var zaten forumda.

Zaten o konular kapatılıyor
Asıl bence bunlarla konular kirleniyor
Moderatör denen şey bunlar için var zaten.

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,045
6,021
[C*]
Bi ara gereksiz açılan konuya ve kişiye hitaben aynı yazdığı üslupta postun altına o üslupta mesaj yazmıştım. Modun birinin "İnsanlarla uğraşmak" başlıklı uyarıda bana dediği şey şuydu "Bir daha insanları rencide ettiğini görmiyim" demesiydi. Ardından dm yoluyla o moda ulaşıp durumu anlattım ve aynı üstte söylediğin tarzda bir öneri verdim. Verdiğim öneri şuydu; Açılan konular önce modların önüne düşsün ve düzgün yapılmak şartı ile onaylansın. Böylece bütün kullanıcılar bu açılan konuyu öyle görebilsin.
.
.
Demiştim. Sadece bunu demekle kalmamıştım tabii ki içerisinde başka konularda geçiyordu.
Bana dönüt olarak yine bir yazıdan sonra içerisinde "LAN" kelimesi barındıran cümlelerdi. Ve bu mod makale birincisi olarak seçilmişti. Konuşmalar hala duruyor bu arada.
.
.
İnanılır gibi değil....
.
.
Tabii bunların arasında gerçekten moderatör olanlarda var. Onlara saygım sonsuz.
Belirtmek istedim.

Verilen öneri şahsımca mantıklı, bu tarz önerilerde özel mesaj ile kimse ile iletişime geçmeye gerek olmaksızın bu bölümde "ÖNERİ" başlığı altında rahatça paylaşılabilir. Ve diğer üyelerin veya yönetim üyelerinin konuyu görerek yapmış olduğu yorumlar artı ve eksileriyle değerlendirmeye alınarak bir sonuca varılabilir.

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,610
3,346
Россия
ufak bir öneride ben sunmak isterim saygı değer büyüklerim Şimdi Bizler kendimizi birşeylerle geliştirmeye calışıyoruz gecen akşam denetime cıktıydım bi yorum görmüştüm yapılan emeğe karşın saygısız ve kalp kırıcı cümleler onlara karşın yaptırım vb gelebilir veyahut Saygısızca Hitap edilen kişilere uyarmaksınız Cezai İşlem Uygulunabilir tabi takdir saygı değer büyüklerimindir veyahutdur ki dün zıt bıt reklam yapan birisi vardır reklam konuları yasaklanmalı veyahut reklam konusu acan kişiye yaptırım uygulanmalıdır... sadece bir öneridir takdir saygı değer büyüklerimindir Kolaylıklar dilerim :)

venom34ed

Katılımcı Üye
6 May 2021
502
106
Herkese merhabalar ben narc0ticce
Bugün ki konum bir öneri üzerine olucaktır.

Herkesin bildiği gibi türkiyede en iyi foruma sahip olan yer burası ancak burda da forum gereksiz konularla benim fikrimce kirletiliyor.

Örnek verelim yardım merkezi bölümünde fix her gün instagram nasıl çalınıyor diye konu açılıyor, uzun zamandır bu forumdayım ( bu hesabı esas almayalım şimdi ) ama gözlemlerime göre hep aynı konular cevapları olmasına rağmen açılıyor.

Bence bu tarz saçma konulara kısıtlama getirilmesi gerekiyor yardım merkezi bölümü ab nasıl instagram çalarımdan ziyade teknik destek bölümü olması gerekiyor adam mesela web vuln işinde bir yerde takıldı onun için konu açtı anlarımda arkadaşımı trollicem nasıl yaparım diye konu açmakta gereksiz.

Kendi fikirlerimdir bana göre kısıtlama olması lazım ama kişiden kişiye görüş değişir herkese iyi forumlar.
Haklısınız. Bu gibi sorunların önüne geçmek için Sık Sorulan Sorular Başlığı altında bir bölüm açılabilir. Ve bu soruların yanıtları orda verilebilir. Israrla aynı konuyu açanı ise 1 ay forumdan uzaklaştırma cezası verilebilir. Daha mantıklı olur. Forumda SSS bölümü olmalı bence.

Helmsys

Ar-Ge Ekibi Kıdemli
16 Mar 2022
1,492
1,653
Sık Sorulan Sorular Başlığı altında bir bölüm açılabilir.
Bu maalesef yeni bir kullanıcı için pek bir anlam ifade etmiyor. Sonuçta işi görülmesi adına bodozlama girip konu açıp yorum bekliyor.
Israrla aynı konuyu açanı ise 1 ay forumdan uzaklaştırma cezası verilebilir.
Bu yeni kullanıcı olmamak şartı ile bence olabilir. Fakat çok ince bir çizgisi var.

narcotine

Yeni üye
23 Haz 2022
50
42
Bu Gece Dolunayız

Zaten o konular kapatılıyor
Asıl bence bunlarla konular kirleniyor
Moderatör denen şey bunlar için var zaten.
Moderatör dediğin kişiler robot değil onlarda insan bir konu açılıyor moderatörün görmesi zaman alıyor.

bu şekilde yüzlerce konu açılınca onlarda artık mültecilerle uğraşmaktan bıkan polislere dönüyorlardır herhalde.

Ondan dolayı sss bölümü yada bir ceza verilmesi işi çözer mesela önceden üyelikler belirli aralıklarla açılıyordu bu tarz sorulara daha az rastlanıyordu.

Ɲémesis

Ar-Ge Ekibi Lider Yardımcısı
17 Haz 2022
982
1,605
Panama
Ne kadar bende sizinle aynı fikirde olsamda , forumu ayakta tutan kısımlardan biri bu konulardır. Çünkü foruma katılmak isteyen bir kişinin çoğunlukla aklındaki ilk düşünce bu konular. Bu konuların engellenmesi foruma zarar verebilir şahsi düşüncem.

narcotine

Yeni üye
23 Haz 2022
50
42
Bu Gece Dolunayız
Ne kadar bende sizinle aynı fikirde olsamda , forumu ayakta tutan kısımlardan biri bu konulardır. Çünkü foruma katılmak isteyen bir kişinin çoğunlukla aklındaki ilk düşünce bu konular. Bu konuların engellenmesi foruma zarar verebilir şahsi düşüncem.
Konular tamamiyle engellesin demiyorum sık sorulan sorular adı altında toplanabilir yada yardım merkezinde sabit konu olarak 1-2 konu tutulabilir.

narcotine

Yeni üye
23 Haz 2022
50
42
Bu Gece Dolunayız
Daha önce böyle bir önerim olmuştu ve onaylanmadı hocam , şimdi ne olur bilemiyorum ÜDY'ye kalmış bir durum
Karar ne çıkar bilmiyorumda en azından böyle şeyler düzenlenirse kalite oranı artar, aktif olarak bir kaç forumda dolanıyorum türk forumu olarak bir tek buraya bakıyorum buranında iyi olmasını isterim

Zaten türkiyede adam akıllı bir forum yok bir tek burası işte

The VODKA

Uzman üye
8 Haz 2022
1,331
920
Çok haklısın fakat TurkHackTeam'i bilmeyen ve daha sonra aramıza katılmış arkadaşlarda birçok konuyu bilmiyor. Bunu soracakları bir kategori olunca aklından geçenleri sormaya başlıyor. Bunun için özel arama filtresi geliştirilebilir. Ama buda çok uğraştıran bir iş olduğu için yapılacağını düşünmüyorum.
Ayrıca formu ayakta tutan şey zaten bu. Bu nedenden ötürü bu kategori kapatılacak olsaydı hjç bilmeyen adam gelip anasayfada konusunu açacaktı. Yani bu olay bitse bile yarın başka biri gelip yine gelip sorusunu soracaktı. Kısır döngü işte... Bunlarla uğraşacak Moderatörün ne yapmasını bekleyebiliriz ki. Adamın konusunu silerse o zaman bu formun düzeni kalmaz ki zaten. form sitelerinin asıl amaçlarından biri sorular sormak için kurulu olması değil mi? Haklısın ama durum böyle.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.