Kredi kartı dolandırıcılıgı

mertoocenkson

Yeni üye
13 Tem 2019
4
1
Arkadaşlar merhaba öncelikle soracagım sorular benim merakımdan ve proje ödevimin konusu oldugu için soruyorum internette bunun la ilgili detaylı bilgi bulamadım bende burası bir siber güvenlik platformu oldugu için burayı terch ettim sonucta nasıl saldıracaklarını bilmiyorsan nereyi savunacagınıda bilemezsin.

1. kredi kartı bilgilerimizi hangi yöntem veya yöntemlerle alabilirler ?

2. kredi kartı bilgilerimizi aldıktan sonra ne gibi işlemler yapabilirler paramızı nasıl kullana biliyorlar ?

3. kendimizi korumak için neler yapabiliriz ?

NOT: konu için konu başlıgı bulamadım yanlış yere açtıysam moderatörler düzeltebilirmi.

XX07

Katılımcı Üye
3 Şub 2022
350
203
We Are Anonymous
Arkadaşlar merhaba öncelikle soracagım sorular benim merakımdan ve proje ödevimin konusu oldugu için soruyorum internette bunun la ilgili detaylı bilgi bulamadım bende burası bir siber güvenlik platformu oldugu için burayı terch ettim sonucta nasıl saldıracaklarını bilmiyorsan nereyi savunacagınıda bilemezsin.

2. kredi kartı bilgilerimizi aldıktan sonra ne gibi işlemler yapabilirler paramızı nasıl kullana biliyorlar ?

NOT: konu için konu başlıgı bulamadım yanlış yere açtıysam moderatörler düzeltebilirmi.
1-Phishing(Oltalama) Yöntemiyle Bir Çok Kredi Kartı Bilgileri-Banka Hesapları Çalınıyor. 2-Bir Çok Alışveriş Yapabilirler Bu Dolar Euro Üzerinde de Olabilir/Deep Web Gibi Her Türlü Legal İşlerin Yapıldığı Yerlerden Kaçak Silah-Kiralık Katil Vs..alınabilir-tutulabilir. 3-Size Gelen Her Linke Her Mesaja Tıklamayın Bunun Bankadan Geldiğine Emin Olmadan Her Kişi Veya Şahıslar İle Banka-Kredi Kartı Bilgilerinizi Kesinlikle Paylaşmayın

Nostral

Üye
22 Ağu 2021
201
49

internette bilgi bulamamanin sebebi turkce aratman olabilir

mertoocenkson

Yeni üye
13 Tem 2019
4
1
1-Phishing(Oltalama) Yöntemiyle Bir Çok Kredi Kartı Bilgileri-Banka Hesapları Çalınıyor. 2-Bir Çok Alışveriş Yapabilirler Bu Dolar Euro Üzerinde de Olabilir/Deep Web Gibi Her Türlü Legal İşlerin Yapıldığı Yerlerden Kaçak Silah-Kiralık Katil Vs..alınabilir-tutulabilir. 3-Size Gelen Her Linke Her Mesaja Tıklamayın Bunun Bankadan Geldiğine Emin Olmadan Her Kişi Veya Şahıslar İle Banka-Kredi Kartı Bilgilerinizi Kesinlikle Paylaşmayın
peki alışveriş yaparken banka onay kodu göndermiyormu telefona mesela ben telefonum yanımda olmadan herhangi bir alışveriş yapamıyorum pos makinesi hariç temassızla drek çekiyor parayı ama onunda limti var diye bliyorum.

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,223
901
22

1 alışveriş kapat
2 paranı 2 hespatan bulundur
3 müşteri hizmetini ariyarak işlem yaptığım icin beni arayin diye bi ses gönderin

Baysal

Y.İ. ve ÜDY Kurulu Başkanı
21 Eki 2012
15,746
1,526
peki alışveriş yaparken banka onay kodu göndermiyormu telefona mesela ben telefonum yanımda olmadan herhangi bir alışveriş yapamıyorum pos makinesi hariç temassızla drek çekiyor parayı ama onunda limti var diye bliyorum.

Cardable siteleri kullanıyorlar bunun için. Maalesef dolandırıcılar için yol bitmiyor.

smoke00

Yeni üye
1 Nis 2022
46
28

Trojan, phishing gibi yöntemlerle senin cart bilgilerini alabilirler

Kendini korumak için kesinlikle anti-virüs kullan ve sanal makine kullan inidirceğin dosyaları oraya indir.

n0rkeyysx

Katılımcı Üye
17 Kas 2021
297
148
peki alışveriş yaparken banka onay kodu göndermiyormu telefona mesela ben telefonum yanımda olmadan herhangi bir alışveriş yapamıyorum pos makinesi hariç temassızla drek çekiyor parayı ama onunda limti var

Cc içindeki parayı tek kalemde onaysız çekerim emin olabilirsin. Bankaların sms onaylarını geçmek oldukça basit.

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
519
Righteous Side of Hell
Yöntemler basit, eğer 3d geçmek istiyorsan android banking botnetler ile kart çekip gelen sms ile nay verirsin. Yok hacı ben sanal takılorım epin falan geçerim diyorsan da cardable site bulman gerekli. Üstüne uğraşırsan yapılmayacak iş değil. Ancak unutma, çok büyük olasılıkla yakalanacaksın. Çünkü siber gerçekten işini iyi yapıyor. Bir checker açılır açılmaz peşine düşüp kapatıyorlar. Ship geçmekte de aynı durum söz konusu. Fena yaparlar diyeyim.

ege283

Yeni üye
3 Şub 2022
19
10
1

Yöntemler basit, eğer 3d geçmek istiyorsan android banking botnetler ile kart çekip gelen sms ile nay verirsin. Yok hacı ben sanal takılorım epin falan geçerim diyorsan da cardable site bulman gerekli. Üstüne uğraşırsan yapılmayacak iş değil. Ancak unutma, çok büyük olasılıkla yakalanacaksın. Çünkü siber gerçekten işini iyi yapıyor. Bir checker açılır açılmaz peşine düşüp kapatıyorlar. Ship geçmekte de aynı durum söz konusu. Fena yaparlar diyeyim.
1- kredi kartlari fishing ile yada rat ile ele gecirilir yada sifirdan bir e ticaret sit sitesi açarak bilgiler ele gecirilir .
2-sırf calinti kredi karti kullanilan dark web uzerinde sayfalar var kredi karti uzerindeki kart numarasi son kullanim zamani ve ccv ile kredi kartindaki para kullanilabilir
3/ internet uzerinde. Alisveris yaparken sanal kart kullanin ve bilinen sitelerden alisveris yapin hangi siteden olursa olsun sanal kart kullanilirsaniz herhsngi bir sorun yasamazsin

Endarion

Katılımcı Üye
29 Ağu 2021
890
519
Righteous Side of Hell
1

1- kredi kartlari fishing ile yada rat ile ele gecirilir yada sifirdan bir e ticaret sit sitesi açarak bilgiler ele gecirilir .
2-sırf calinti kredi karti kullanilan dark web uzerinde sayfalar var kredi karti uzerindeki kart numarasi son kullanim zamani ve ccv ile kredi kartindaki para kullanilabilir
3/ internet uzerinde. Alisveris yaparken sanal kart kullanin ve bilinen sitelerden alisveris yapin hangi siteden olursa olsun sanal kart kullanilirsaniz herhsngi bir sorun yasamazsin
Çalıntı kredi kartı kullanılan siteleri bulman için darkweb'e inmene gerek yok. Bir ton forum var illegal iş çeviren. Bu arada benim dediğimle senin dediklerin ne alaka anlayamadım?

smoke00

Yeni üye
1 Nis 2022
46
28
Ödeme yöntemleri hala aynı, illegal bir teknikle çekim yapmıyoruz sonuçta legal tekniklerle çekim yapıyoruz sjfbsjxbsjdb
bebeğim bir kişinin kart bilgisini ele geçirdiğinde saten legal yöntemlerle nerde yapıcaksın. bir kart bilgisini ele geçirdiğinde saten illegal olarak parayı çekmen gerekecek yakalanmamaman açısından. Eskisi gibi artık her sitede kullanılmıyor. Yani öğle yok bir cc bulup iphone 13 pro max getirtemessin artık yani kullanıcının fatura adresi lazım hadi onuda buldun kullanıcı aptal değilse farkedicektir . Küçük küçük paralar çekersin artık anca bankalar güvenliğini arttırdı gerektiği kadar .

n0rkeyysx

Katılımcı Üye
17 Kas 2021
297
148
bebeğim bir kişinin kart bilgisini ele geçirdiğinde saten legal yöntemlerle nerde yapıcaksın. bir kart bilgisini ele geçirdiğinde saten illegal olarak parayı çekmen gerekecek yakalanmamaman açısından. Eskisi gibi artık her sitede kullanılmıyor. Yani öğle yok bir cc bulup iphone 13 pro max getirtemessin artık yani kullanıcının fatura adresi lazım hadi onuda buldun kullanıcı aptal değilse farkedicektir . Küçük küçük paralar çekersin artık anca bankalar güvenliğini arttırdı gerektiği kadar .
Bro olayı anlamadın ben ship geçip dropla vs uğraş demiyorum ki o şekilde direkt patlatırlar adamı o kadar riske değmez, cashout yapıcaksın coin üzerinden geçireceksin para aklandıktan sonra kullan kafana göre.

Zaten bu işi yapacaksan biraz para bayılırsın, yok ben para vermeden yapcam dersen patlaman fazla zaman almaz.

Ödeme yöntemi diye bahsettiğim olay cardeble cc geçmek değil neyse boşver.

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,722
597
Şuradaki 2-3 kişi anladık cc biliyorsunuz, bilgilisiniz ve belli ki o işle ilgileniyorsunuz/ilgilenmişsiniz. Burada bunları göz önüne sokmaya gerek yok. İsterseniz tüm taktiğini bildiğinizi konuya da yazın. allahınız için en çok bilinen türk forumlarından biri burası, gerektiğinde bilgiler ilgili yerlerle paylaşılır. Her şeyinizi anlatmayın. Kaç gün önce açılmış konu, gidin sohbetinizi özelden yapın en azından. Adamın sorduğu soruya cevap verin sadece siz, çok detaya inmeyin. Biri bunları gün gelir nereden biliyorsun diye sorarlarsa ne cevap vereceksiniz? 'Ya abi öyle bir şey hiçbir zaman yapmadım sadece bilgi olsun diye öğrendim' mi diyeceksiniz.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.