Kredi kartımızdan bizden habersiz alışveriş yapılmış

WoqRoot

Yeni üye
13 Nis 2019
22
1
Arkadaşlar merhaba, bugün dayımın kredi kartından retrobilişim üzerinden 11.500 tl lik bi alışveriş yapılmış banka irtibata geçmiş kartı iptal etmişler hemen. Bunu yapan kişi sizce nasıl tespit edilir bulunur. Sizin başınıza gelse nasıl bişeye başvurusunuz. Bu işlerle ilgilenen arkadaşlar yardımcı olursa bilgi verirse çok memnun olurum teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

T3R971S

Üye
22 May 2016
157
0
Bu tür durumlarda banka zararı karşılıyor bankaya söyleyin böyle birşey olmamasi için kartlarinizi internet alisverislerine kapatin internetten alışveriş yapmak icin sanal kart kullanın

hyperduffy

Üye
20 May 2019
190
4
CyBeR
aynı durumu bende yaşadım bankaya gidip kartı iptal ettim yetkililere bildirdim ve paranin cekildigi markete kadar tüm detayli bilgiyi verdi ve kısa sürede durumu düzeltildi

ThePhantom

Katılımcı Üye
13 Şub 2016
394
1
Sence ?
Siber Suçlara şikayet edin.6 ay içinde çözülür.Adam dua et tecrübesizmiş.Kartı 3d ye atmış.Yoksa kartınızın 0 kalması gerekirdi.Eskiden bu işlerle uğraşırdık.Cezamızı çektik.Kimse bu yollara düşmesin inşaallaj

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,577
767
merhaba

banka tarafından alışveris bilgilerinden ip adresini öğrenip yer tespiti yapılabilir ama bunu polis ile yapmalısınız yarıca kullanmadığınız zamanlarda internet alışverisine kapatın kartınızı

31 May 2014
217
0
root$
ship ve drop culuk olayı var 3d fake site kurup kart bilgilerini calıyorlar daha sonra n11 amazon vs vs sitelerden ship gecip nvi proğramı var onunla isim soy isimden sahısı bulup sahte kimlik yapıp kargocuya gidip kimlikle alabiliyorlar . Yani Orjinal Olmayan hiç bir siteye kard bilgilerini girmeyin

HBackeR

Üye
19 May 2018
204
0
rootland
Güvenliğiniz için;
Sanal Kart Kullanın! ve Güvenmediğiniz cihazlarda ve ROOT lu telefonlardan Bankanızın online işlemler uygulamasına giriş yapmayınız..(ROOT güvensiz değildir ama Viruslere ve uygulamalara yüksek yetki verdiği için Keylogger yüklenmişse her tusladıgınız karekter kayıt altına alınır vs..)

Ayrıca Geçmiş Olsun..
Bu konuyu hem bankanızla Hemde Bizzat Savcılığa giderek Suç duyurusunda bulunun bu tür durumlarda bizzat gitmeniz gerekir! ayrıca Avukat'a da gerek kalmaz diye düşünüyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.