Kumarda 180 bin tl kaybettim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Mehmet061923

Yeni üye
28 Mar 2022
6
1
Arkadaşlar online kumar sitelerinde yüklü miktarlar kaybettim işin içincen cıkamıyorum ne yapmam lazım aileme nasıl açılmam lazım şuan beyin tutulması yaşıyorum

rootibo

Kıdemli Üye
13 Mar 2023
2,168
12
1,460
Arkadaşlar online kumar sitelerinde yüklü miktarlar kaybettim işin içincen cıkamıyorum ne yapmam lazım aileme nasıl açılmam lazım şuan beyin tutulması yaşıyorum
Kumar gercekden kotu birseydir zaten icine girdiysen zor cikarsin elinden geldigine zamanini ailene ver kumar sayfasini kafandan sil

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
796
4
301
Matrix
Katlarım diye risk almışsın ama olmamış
Evet kötü olmuş...
aklıma sadece intaar dan başka birşey gelmiyor
Bence ailene açıl onlar anlarlar.
Ama bir daha kumar oynamayacağına tövbe et, Gerisi Allah'ın hikmetine kalmış.
İntihar iyi bir şey değil ve çok büyük günahtır.
Şöyle ilk önce bir ailene söye durumu, pişmanlığını belirt, sonra abdest alıp namaz kıl ondan sonra dua et Allah'a bir daha girmeyeceğim pişmanım diye kalpten.
Genelde din işlerinde yorum yaptım ama hadi bakalım :D

26 May 2023
54
17
şayet kumardan para kazanabileceğini sanıpmı oynadın?
yaptığın işi ailene açık açık anlat illaki ters tepki vereceklerdir ki haklılarda
ve 180 bin kaybetmişsin 10 bin vs.kaybetsen hadi tamam bi türlü kapatılırda bu kadarıda fazla buda sana ders olsun.

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,542
10
721
Kaer Morhen
Merhaba kardeşim şimdi beni iyi dine ve yazılırımı dikatlice oku.

Bela, belayı takip eder. Bir beladan kurtulmak için başka bir belaya tutunma. Para gitti. Gelseydi bile ayrı bir bela açacaktı başına. Çünkü o para en başından haramdı. Rabb'e şükret ki canından çıkmadı ! Giden mal olsun. Şimdi usulca ailene durumu anlat. Ya seni destekleyecekler ya da suçlu olduğun için ne yapıyorsan yap diyecekler. Lakin 2 seçenekte emin ol ki hiç söylememekten, gizlemekten , kendi başına iş yapmaktan çok daha iyidir! Ailene anlat ve bir hal çaresine Allah'ın izni ve yardımıyla bakılır. İntihar vs. düşünme. Zira bu günah ve vebal ile alemlerin Rabb'ine nasıl hesap vereceksin ? vAllahi veremezsin ! Şimdi yapacaklarını sana anlatıyorum. Kısa bir sre otur ve sakinleş. Aileni tanıyorsun az çok değil mi ? Onların sakince karşılayacağı dilden anlat. Her gecenin vardır bir sabahı Allah'ın izniyle. Lakin! bu belayı atlatırsan ve seni bu beladan da kurtaran bu musibetten de kurtaran ve her şerrin altına mutlak bir hayır gizleyen Rabb'i unutursan , şükür etmezsen, O'nu razı etmezsen vAllahi sen hesap veremezsin! Belayı def ettikten sonra namaz kıl ve kalan parandan zekat ver. İhtiyaç sahibi kimselerin karnını gücün kadarı ile doyur. Doyurdum! diye kibirlenme , böbürlenme. Zira malı da canı da veren O'dur. O , Rabb'dir. O ne güzel vekildir! Selametle güzel kardeşim. Kalbini ferah tut.

Floria1

Katılımcı Üye
25 May 2023
900
5
531
en iyi yol intaar gibi
İntihar kurtuluş yolu değildir,hayatta bunun gibi şeyler için pes etme durumu ailene açıkla illaki ters tepki alacaksın bunu ailene açıklayamayıp intihar ettiğin zaman seni yaşatmak için fedakarlık yapan annen,baban senin arkandan ağlayacak bunun olmasını mı istersin?yoksa durumu ailene açıklamakmı?

Mehmet061923

Yeni üye
28 Mar 2022
6
1
o paraları kumar sitelerine gömen ben değilmişim gibi beynimi ele geçirmişler gibi davrandım vallahi ne yapacağımı bilmiyorum 20 saniye ağlıyorum sonra intaar edesim geliyor ailem salonda ben odadayım bacaklarım gitmiyor nutkum tutuldu binanın en üst katında oturuyorum içimden bir ses git camdan atla diyor

green.php

Katılımcı Üye
27 Haz 2021
732
1
874
Kıbrıs kumarhanesine 200 binlik çekle girip, en sonunda kumarhaneye alınmayan bir tanıdığım vardı.
Kağıtlı oyunları yasaklamışlardı bir hafta sonra adama, her akşam çanta dolusu parayla çıkıyordu.
Kısacası adam profesyönel kumarbazdı.
Böyle yerlerin işleyişini anlamışsındır umarım, geçmiş olsun.

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,578
14
768
hata olur önemli olan ders çıkartmak ileride unutamayacağın bir anı olmuş seni için

Yeni Kullanıcıyım Ben

Katılımcı Üye
11 Ara 2022
796
4
301
Matrix
"o paraları kumar sitelerine gömen ben değilmişim gibi beynimi ele geçirmişler gibi davrandım" vallahi ne yapacağımı bilmiyorum 20 saniye ağlıyorum sonra intaar edesim geliyor ailem salonda ben odadayım bacaklarım gitmiyor nutkum tutuldu binanın en üst katında oturuyorum içimden bir ses git camdan atla diyor
"o paraları kumar sitelerine gömen ben değilmişim gibi beynimi ele geçirmişler gibi davrandım"
İlk önce sakin ol, ve doğruları anlat.
Ve şöyle düşün.Sürekli yalan söylersen hep sıkıntı yaşarsın.
Doğruları söylersen neredeyse hiç sıkıntı yaşamazsın.
Şimdi git ve doğruları söyle ailene,
Ters tepki verebilirler normal.Ama intihar durr.Allah korusun intihar ettin ne olacak? eline ne geçti.Bak buradaki çektiğin acı
kesinlikle cehennemdeki acının yanından bile geçmez.Ve arkadaşında dediği gibi, arkanda bıraktığın o gerginlik....
Ailenin acısı, bir düşün ha ailenin seni kaybettiklerindeki o acıyı..
Bak benim kuşum var bir tane, yahu ben onu haraketsiz gördüğüm 1 saniye kalp krizi geçiriyor gibi oluyorum sağlıksal bir kötü durumu yok şükürler olsun.
O zaman düşün ailenin çekeceği acıyı

1- "Sakat kalırsınız. Ölmezsiniz."

2- 130 bine akciğerinizi teslim alabilirim. Profesyonel hizmet veriyorum. Çıkışta da kek ve meyve suyu ikramımız bulunmaktadır.
İntiharın anlamı =
"Sakat kalırsınız. Ölmezsiniz."
Mukemmmell mukemmel

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.