Kurban IP Adresiyle Dava Açabilir Mi?

erkrkyn

Yeni üye
31 Tem 2017
23
0
Yakın zamanda bir server üzerinden kurban yakaladım ve gmailine sızmaya çalışırken IP adresimi yakalamış şifresini üst üste yanlış girince motorlar. Dava açacağım deyip duruyor.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Hiç Bişey yapamaz kardesim rahat olabilirsin

Bilmeden konuşma.

Ip adresin surekli degistigi icin birsey yapamaz

Bilmeden konuşma.

modem resetlemesi lazım

Bilmeden konuşma.

Vpn varsa sıkinti yok Site Turk sitesi ise sıkinti var degilse yok

Bilmeden konuşma.

Bal gibi açar, VPN varsa da bulur. Bir VPN'e mesela bilmemkaçıncı Asliye Ceza Mahkemesinden savcı Osman Düdük başvuracak, "bilmemne" nolu dava için kayıtlara ihtiyacı var, heçkırlık yapmış bu delikanlı diyecek, VPN de "yok, biz vermiyoruz" diyecek.

Yok öyle dava, adam senin amca oğlun mu da senin yaptığın halt için kendi başını ağrıtsın. EULA'da var, aynı gün cevap verir. Sonra da Türk Telekom tek bir dilekçeyle senin annenin kızlık soyadına kadar her şeyi savcının önüne döker.

Fiziksel örneğim var benim, Konya'da kuyumcu bir dostumun facebook'unu kıran eleman sanırım hapisten yeni çıkıyor, 4 yıl yemişti.

Neticede dava açmaz, 150 küsür lira harcını vermeye üşenir. Ama sinirlendirme adamı, ortadan kaybol siniri yatışsın, n'olur n'olmaz. Sonra da HALT varmış gibi hiç bir şey bilmeden elalemin - özellikle Türklerin - gmail'i ile de uğraşma.

hallettim. şu an statik ip adresim değişmiş midir?

Hee.. değişmiştir. Zaten bütün internet senin router'ından alıyor adreslerini. IP'ni sana Türk Telekom verir, ona da öyle iki heçkırdım komutuyla emredemezsin. Modemi kapatır açarsın IP adresin değişir ama Türk Telekom sana verdiği her IP'nin kaydını tutar.

@echo off
echo
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
echo
ipconfig /renew
exit bu kodu farklı kaydet yapıp modem.bat olarak kaydet ve aç

Yerel IP adresinin değişmesi ne işe yarayacak? Bir haltı, her ne olursa olsun, paylaşmadan deneyin. Whatismyip.com'a gir, IP adresini gör, sonra bu komutları gir sayfayı yenile bakalım değişiyor muymuş IP adresin?

Moderatör tarafında düzenlendi:

erkrkyn

Yeni üye
31 Tem 2017
23
0
Yerel IP adresinin değişmesi ne işe yarayacak? Bir haltı, her ne olursa olsun, paylaşmadan deneyin. Whatismyip.com'a gir, IP adresini gör, sonra bu komutları gir sayfayı yenile bakalım değişiyor muymuş IP adresin?

hocam sakin olun. yaptığım bir hataydı zaten bunu biliyorum ve bir daha tekrarlamayacağım. whatsmyip.com'a girdiğimde çıkan ip adresine baktım ama adamın elindeki ip adresi ile aynı değil. baştaki ilk 5 sayı doğru ama diğer sayılar tutmuyor. zaten benim ip adresim dinamikmiş, bunu da yeni öğrenen bir lamerım.

exemelation

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
529
1
Bilmeden konuşma.

Bilmeden konuşma.

Bilmeden konuşma.

Bilmeden konuşma.

Bal gibi açar, VPN varsa da bulur. Bir VPN'e mesela bilmemkaçıncı Asliye Ceza Mahkemesinden savcı Osman Düdük başvuracak, "bilmemne" nolu dava için kayıtlara ihtiyacı var, heçkırlık yapmış bu delikanlı diyecek, VPN de "yok, biz vermiyoruz" diyecek.

Yok öyle dava, adam senin amca oğlun mu da senin yaptığın halt için kendi başını ağrıtsın. EULA'da var, aynı gün cevap verir. Sonra da Türk Telekom tek bir dilekçeyle senin annenin kızlık soyadına kadar her şeyi savcının önüne döker.

Fiziksel örneğim var benim, Konya'da kuyumcu bir dostumun facebook'unu kıran eleman sanırım hapisten yeni çıkıyor, 4 yıl yemişti.

Neticede dava açmaz, 150 küsür lira harcını vermeye üşenir. Ama sinirlendirme adamı, ortadan kaybol siniri yatışsın, n'olur n'olmaz. Sonra da HALT varmış gibi hiç bir şey bilmeden elalemin - özellikle Türklerin - gmail'i ile de uğraşma.

Katılıyorum ayrıca dns serverlarında saat kaçta hangi mac adresli bilgisayar hangi ip yi kullanmış gibi bilgilerin tamamını loglar halinde depoladığını düşünüyorum yanlış biliyorsam söyleyin lütfen ,sonuçta yasal bir işlem olduğunda insanların başvuracakları kaynaklar olmalı herhangi bi dava açıldığnda bi bakacaklar şu ip şu saatte şu mac adresli pc den kullanılmış dava da tabi mac adresli pcnin konumunu sahibini hangi isme faturalanmış herşeyi bulacaklar vpn kullanmış bile olsan sonuçta o bağlantı hedefin le senin aranda kurulmuş durumda 20 tane proxy üzerinden geçsede log kayıtlarına eriştiklerinde en son senin bilgisayarına ulaşırlar.Tabi dava açacak kadar bi sorun yaşatmışsan bu sorunlar başına gelebilir ,ama arkadaşın dediği gibi ortadan kaybol bencede.En kötü böyle bi durumda karşılıklı olarak çözmeyi teklif edebilirsin bence.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.