Laptop alacağım yardım!

rightime

Üye
20 Kas 2015
200
0
Arkadaşlar herekese iyi akşamlar laptop almaya karar verdim fakat çok kararsız kaldım. Nedeni ise bilgisayar mühendisliği okuyorum ve programlar çok ağır değil diye biliyorum. Limitim 3 bin lira ama 3 bin liraya iyi bir laptop mu alsam yoksa daha düşük bir laptop mu alsam. Oynadığım oyunlar cs go, lol, ets2 gibi oyunlar bu oyunları rahatça oyayabileceğim ve programlama yapabileceğim bir bilgisayar almayı düşünüyorum. Fikirlerinizi ve varsa bulduğunuz sıfır laptop lar atabilirseniz sevinirim. Yardımcı olan arkadaşlarlara şimdiden teşekkürler :RpS_thumbup:

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
26
Merhabalar mobil olduğum için link atamayacağım ancak minimum özellikleri söyliyeyim size. Sizi bu özellikler uzun yıllar idare edecektir diye düşünüyorum.
İntel i5 işlemci
2 gb 128 bit ekran kartı
8 gb ram.

Oyunlarınızı ve gerekli programları çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ve aslında çokta minimum değil ama ileride bilgisayar değiştirmek zorunda kalmazsınız. 300-400 liradan kaçmayın yani.

rightime

Üye
20 Kas 2015
200
0
Merhabalar mobil olduğum için link atamayacağım ancak minimum özellikleri söyliyeyim size. Sizi bu özellikler uzun yıllar idare edecektir diye düşünüyorum.
İntel i5 işlemci
2 gb 128 bit ekran kartı
8 gb ram.

Oyunlarınızı ve gerekli programları çok rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ve aslında çokta minimum değil ama ileride bilgisayar değiştirmek zorunda kalmazsınız. 300-400 liradan kaçmayın yani.

Masaüstü değil ama laptop istiyorum. 128 bit ekran kartı olunca fiyat zaten direk 2800 oluyor. Sizce gerek var mı o kadar iyi bir laptop a?

Ceys

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Nis 2016
7,658
4,965
Orhun Nehri
merhaba kardeşim bende bilg müh okuyorum bence güzel bir bilgisayar al kendine oyunlar için değil
ileride muhtemelen sağlam programlar kullanacaksın o yüzden iyi bir bilgisayar işini görür.
marka olarak ASUS HP yada MSI tercih ederim ben ama sana kalmış yinede.

Cold-Shadow

Kıdemli Üye
8 Şub 2015
3,423
1
26
Masaüstü değil ama laptop istiyorum. 128 bit ekran kartı olunca fiyat zaten direk 2800 oluyor. Sizce gerek var mı o kadar iyi bir laptop a?

Daha düşük bit ekran kartında oyun performansı beklemeyin o zaman. Laptop alacaksınız evet. Bir daha ekran kartı değiştirme şansınız yok. Beğenmezseniz daha iyi bir bilgisayar almak zorunda kalırsınız. Sizi uzun süre idare edecektir bu özelliklerde ki bir cihaz.

trt12345

Üye
26 Şub 2016
140
1
kardeş i7 yada i5 işlemcili
2.5 turbo ile 3.1 veya üstü Ghz
hdd min 1 tb 7200 rpm önerim ek olarak 128 veya 250 gb ssd de olsun bilgisayrında
2 ve ya 4 adet 3.0 usb girişi bulunsun
ekran kartı nvidia 790-760-740 sürümleri önerilerim yalnız ekran kartını 'paylaşımsız' 2 veya 4 gb al
ram' i min 8gb olsun

(MSI-MONSTER-ASUS-TOSHİBA önerim özelliklede MSI )

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.