Laptop çalınmasına önlem!

ultrahacker59

Katılımcı Üye
7 May 2013
530
0
Tekirdağ
Benim Laptop Çalınsa da Rahatım. Çünkü Eset NOD32 Smart Security 7.0.104.0 BETA Kullanıyorum. Gelişmiş Anti-Theft vs Özelliklerinden İnternet Üzerinden Eset Hesabıma Giriş Yapıp PC Kamerasına, Ekran Görüntüsüne, IP Adresine, Konumuna Google Maps Destekli Görebiliyorum.

kmc60

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,206
6
Her yer
Onu alt etmeninde yolunu biliyoruz da o burada paylaşılacak bilgi değil ;) ama yinede bir çok hırsıza gerçek bi engel olarak kullanabılırsınız eseti (endpoint) severim :D

gizemlihacker591

Katılımcı Üye
27 Nis 2012
503
0
usta biri leptobu çaldığı anda ya ethernet kartını söker yada hiç açmadan satar şahsen ben çalacak olsam ki (asla) mac adresini değiştiririm (gerçek anlamda değil yani internette sizin değiştirdiğiniz mac adresi görülür ayrıca modem'de biri size mac ban attığı zaman girmenize olanak sağlar)

kmc60

Uzman üye
8 Ocak 2013
1,206
6
Her yer
Mac adresi kalıcı olmasada değişikler oluyor yanı numaratı program dahılınde degıstırebılırsın ama guvenlık acıgı olmadıgını bılemezsın onu burada bahsetmeyecegım cunkı pek az kısının bıldıgı bırseydır sen ethernet kartınıda soksen yakalanırsın... // şimdi bu açıklamadan sonra söyle düşünelim bu tur hırsızların cogu pc kullanım degıl satmak vb ısler ıcın kullanacak parasal yanı o nedenle benım dusuncem ethernet kartı degısımı vb yapmayacagı .. bilgisayar bilgisi üst düzey olması gerek buda bınde bır denk gelır ayrıca laptopdan bahsedıyoruz.. kasa gıbı parcaları yok bılıyorsun

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.