Laptop Mikrofon sorunu

zfc

Üye
26 May 2020
54
0
Lenovo laptop kullanıyorum. Video çekmem gerekiyor ancak ses kalitesi sorunlu. Mikrofon ses kalitesi de ayarlarda düşük gözüküyor. Her türlü Driver'ı yükledim ancak düzelmedi. Update güncellemelerini de defalarca kontrol ettim. Sorun mikrofonda da değil başka bilgisayarda denedim.
Sorun videoda ikide bir ses kısılıp kalitesizleşiyor. Bazı harfleri söylerken ses değişik çıkıyor veya kesiliyor.

E4V4uq.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

MekoR

Katılımcı Üye
6 Şub 2010
660
6
Merhaba kanal ve biti düşük bir mikrofon kullanmaktasın. Düzeyler sekmesine geçip mikrofonu 100'e ve Mikrofon Güçlendirme'yi + 12.0 dB'ye ayarla ve Sinyal Geliştirmeleri kısmındaki Ses Geliştiştirmeleri yazan yerdeki tiki kaldırıp tekrar denemeni öneririm.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.