laptop yavaş açılıyor

CasPeRAB

Uzman üye
7 Kas 2021
1,146
461
TR❤AZ
Gerekli güncellemeleri yapın büyük ihtimalle ondandır sonra Ctrl+C yapın ilk önce temp yazın onları silin sonra %temp% yazın onları silin sonra geri dönüşüm delileri silin sonra mesela app data yapın onları silin eğer silinmeyenler olursa silmeye kalkmayın onları gereklidir bu kadar benim bildiğim iyi günler

Miznidar

Üye
25 Kas 2021
193
68
Onun gözlerinde
Şimdi windows 10 için söylüyorum diger windows sürümleri için farklı.
İlk olarak temizlikten başlıyalım pc yada leptop güzelce temizle toz kalmasın termal macununu yenile.
İşlemci,Ekran kartı sıcaklıgına bak.
CCleaner indir gereksiz dosya temizleme programıdır.
Rootkit Taraması yaptır Malware Bytes rootkit için tasarladıgı bir programvar.
Güncellemelerini yap.
Harddiskte boş gereksiz dosya olmasın.
Virüs olabilir antivirüs yükleyebilirsin.
Harddisk ise ssd ye geçebilirsin büyük miktarda hız artışı hissediceksin.

crackms

Katılımcı Üye
11 Nis 2021
295
161
cehennem

Bilgisayar Yavaş Açılma sebepleri

Hard Disk Problemleri

Harddiskinizdeki fiziksel ve mantıksal sorunlar sebebiyle bilgisayarınızda geç açılma ve takılma sorunları yaşıyor olabilirsiniz

İşlemci Hızı Düşüklüğü

İşlemci durumunu eski ve hızı düşükse açılırken yaptığı işlemleri fazlalığı sebebiyle sizi bir süre bekletecektir

Ram Yetersizliği

Raminizin yetersiz olması yine açılış hızınızn yavaş olmasına sebep olacaktır

Anakart Problemleri

Anakartınızdaki devrelerdeki sorun kondansatörlerinizdeki şişiklik veya diğer sorunlarda açılış hızınıza etki eden bir diğer sebeptir.

Sizde daha detaylı bir sorun saptaması amacıyla bir bilgisayar firmasıyla irtibat kurabilirsiniz

açılıncada yavaş çalışıyor ise bunları deneyebilirsiniz

• Bilgisayarınızı uyku moduna almayın, kapatın
  • Görev Yöneticisi’ne danışın
  • Arka planda çalışan programları kapatın
  • Başlangıç programlarını azaltın
  • Antivirüs programlarını durdur
  • İnternet tarayıcınızı kontrol e
  • Otomatik senkronizasyonu durdurun
  • Depolama alanını boşaltın
  • Güncellemeleri kontrol edin
  • Virüs taraması yapın
  • Donanımlarınızı kontrol edin
  • Her şeyi silin ve yeniden başlayın

Extazİ

Moderatör
20 Haz 2021
2,657
1,585
Front-End-Teşkilat-ı Mahsusa
Şimdi windows 10 için söylüyorum diger windows sürümleri için farklı.
İlk olarak temizlikten başlıyalım pc yada leptop güzelce temizle toz kalmasın termal macununu yenile.
İşlemci,Ekran kartı sıcaklıgına bak.
CCleaner indir gereksiz dosya temizleme programıdır.
Rootkit Taraması yaptır Malware Bytes rootkit için tasarladıgı bir programvar.
Güncellemelerini yap.
Harddiskte boş gereksiz dosya olmasın.
Virüs olabilir antivirüs yükleyebilirsin.
Harddisk ise ssd ye geçebilirsin büyük miktarda hız artışı hissediceksin.
bilgisayarı yeni aldım ama

misting

Üye
12 Eki 2019
75
11
Neptün
Sana Laptobunu hızlandıracak tavsiyeler verim.
1.) Önce şuna bak görev yöneticisine gir ve başlangıç pencerisinden gereksiz etkinleştirilmiş programları devre dışı bırak. Bu bilgisayarın hızını büyük oranda etkiliyor.
2.)Sisteminde SSD yoksa SSD takmanı tavsiye ederim. Çünkü SSD'nin okuma ve yazma hızı harddiske göre hızlı olduğu için bilgisayarın hem programları açarken daha hızlı açılacak ve yaptığın işlemlerinde hızlanacak. Tabikide bilgisayar açılırkende açılış hızında baya büyük bir fark göreceksin.
3.)Sisteminde çogalan yani worm vb. virüsler olabilir. Bunlar aşırı şekilde bilgisayarını yavaşlatıyor hatta bazen sistemleri çökerttiği bile oluyor. Bunun için kaliteli bir antivirs programlarıyla tarama yap. Ben şahsen hitmon proyu kullanıyorum tek seferlik tarama işlemleri için tavsiyede ederim.
4.)Güncellemelerin son versiyonda olduğuna emin ol. Özellikle driverlerın. Çünkü mantıksız gelebilir ama sistem güncel değilse yavaşlama meydana gelecektir.
5.)Sistemin temizliğine, macunun bitmemiş olmasına dikkat et.
6.)Eğer haberin olmadan otomatik güncelleme vs. yapıyorsa bilgisayarın bunlarıda kontrol et çünkü bu işlem arka planda çalıştığı için işlemciye yük binmiş olacak ve sisteminde yavaşlama meydana gelecek.

Şuan bu verdiğim tavsiyeler yeterli. Eğer bunları uygulayıp sorunun çözülmezse benimle iletişim kur sana yardımcı olmaya çalışırım.

İyi Forumlar.

Rx

Moderatör
12 Ocak 2021
2,312
1,440
(nowhere) in
arkadaşlar merhaba laptopum yavaş açılma başladı neden olabilir acaba
Merhabalar Değerli Üye;

HDD Kullanıyor iseniz bu çok fark eder SSD ye geçmeniz de etkili olacaktır.
Bilgisayarınızı uyku moduna almayın, kapatın.
Görev Yöneticisi’ne danışın.
Arka planda çalışan programları kapatın.
Başlangıç programlarını azaltın.
Antivirüs programlarını durdurun.
İnternet tarayıcınızı kontrol edin.
Otomatik senkronizasyonu durdurun.
Depolama alanını boşaltın.
Güncellemeleri kontrol edin.
Virüs taraması yapın.
Donanımlarınızı kontrol edin.
Her şeyi silin ve yeniden başlayın.
Ve bunları yaptıktan sonra hala düzelmedi ise bilgisayarınıza format atabilirsiniz, İyi Günler.

Extazİ

Moderatör
20 Haz 2021
2,657
1,585
Front-End-Teşkilat-ı Mahsusa
temp dosyasinin icindekilerini sil ssd al driverlarini guncelle
sağol dostum

Merhaba,

Bilgisayarınızın masaüstü arkaplanını düz bir renk yaparsaniz daha hızlı açılır.
İyi forumlar
tamam yapıyorum

Ssd kullanmak gerçekten çok güzel bir şey hardiskte 20 sn de açılan işletim sistemi ssd'de 4 saniyede açılıyor ssd almanı öneririm
ssd var zaten

Merhaba kısaca bakım vakti gelmiş diyebiliriz, fanlarından dolayı olabilir SSD Yoksa taktırmanı öneririm mutlaka.
ssd var hocam bakım yaptıracağım sanırım

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.