Laptopda ki Dahili Wifi Yeterli mi ?

lettis

Yeni üye
28 Tem 2023
7
1
Merhabalar ben pcye kali linux kurdum (sanal makine değil) şu evil twin gibi saldırılar için ikincil bir wifi adaptörü şart mı ? yoksa dahili wifi yeterli mi?

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
916
139
Merhabalar ben pcye kali linux kurdum (sanal makine değil) şu evil twin gibi saldırılar için ikincil bir wifi adaptörü şart mı ? yoksa dahili wifi yeterli mi?
Tam aradığım konu. Dün de Ben kuruyordum bilgisayara. WIFI kartı şart diyorlar ama neden onu Ben de anlamıyorum.

By.Mrx

Katılımcı Üye
22 Haz 2021
280
50
32
Wifi cart wifi ağını izlemek ve yönlendirmek için kullanılır. dahili wifi ile evil twin gibi attack'ları yapamazssın

WHITERUBY

Uzman üye
20 Şub 2023
1,677
1,572
🔱
Anlatıyorum, çözüldü olarak işaretlersin.
o konular hakkında tam bilgim yok ama sanırım wifi adaptörü şart diye biliyorum bilgili biri baksa iyi olur
Tam aradığım konu. Dün de Ben kuruyordum bilgisayara. WIFI kartı şart diyorlar ama neden onu Ben de anlamıyorum.

Normalde benim laptop'da Wi-Fi var. Ve ewil twin gibi ağ saldırıları için monitör mod desteği bile var. Fakat neden bu saldırılar için ek USB Wi-Fi kartı almanız gerektiğini açıklayayım.

Normal dahili Wi-Fi monitör modu destekleyebilir fakat USB çıkışlı olmadığı için VirtualBox gibi sanal makine sağlayıcıları bu ağ kartını monitör moda geçiremez.
Destekli bir laptop ağ kartınız olsa dahi sanal makineler bunu Ethernet (kablolu ağ) olarak algılar.
Fakat bir USB Wi-Fi kartı kullanırsanız sanki normal Wi-Fİ ağı kullanıyormuşsunuz gibi olur.

Anlatıyorum, çözüldü olarak işaretlersin.

Normalde benim laptop'da Wi-Fi var. Ve ewil twin gibi ağ saldırıları için monitör mod desteği bile var. Fakat neden bu saldırılar için ek USB Wi-Fi kartı almanız gerektiğini açıklayayım.

Normal dahili Wi-Fi monitör modu destekleyebilir fakat USB çıkışlı olmadığı için VirtualBox gibi sanal makine sağlayıcıları bu ağ kartını monitör moda geçiremez.
Destekli bir laptop ağ kartınız olsa dahi sanal makineler bunu Ethernet (kablolu ağ) olarak algılar.
Fakat bir USB Wi-Fi kartı kullanırsanız sanki normal Wi-Fİ ağı kullanıyormuşsunuz gibi olur.

Genişletmek için tıkla ...
Ayrıca ek bilgi. Ewil twin gibi saldırıları yapabilmek için her türlü 2 ağ kartına ihtiyacınız vardır nedeni ise iki ayrı Wi-Fi ağının aynı anda yayınlanabilmesi için ikincil bir Wi-Fi adaptörüne ihtiyacınız olacaktır. Bu direkt ewil twin'in mantığında vardır.

Moderatör tarafında düzenlendi:

DijitalMaraşal

Yeni üye
28 Tem 2023
14
1
Kendi bilgisayarımdan, yerel ağımda işlemlerimi yapabiliyorum ve bu işlemler için dahili wifi adaptörü yeterli geliyor.

Yukarda bazıları klon ağ yapamazsınvs demiş yanılıyorlar yapılabiliyor hemde oldukça başarılı

Moderatör tarafında düzenlendi:

WHITERUBY

Uzman üye
20 Şub 2023
1,677
1,572
🔱
Kendi bilgisayarımdan, yerel ağımda işlemlerimi yapabiliyorum ve bu işlemler için dahili wifi adaptörü yeterli geliyor.
Konu default işlemler değil. Ewil twin saldırısı yapmak. Ayrıca ewil ağı oluşturmak için USB'ye ağa düşenleri hacklemek için ise normal internete bağlanabilen dahili veya 2nci USB kartı olması gerekir. Bu dediğin 2 türlü yanlış:

1- Ewil twin yapmak için her türlü 2 ağ kartına veya 1 ethernet 1 ağ kartına ihtiyacın var. Birinde sahte(Ewil) ağını oluşturursun. Diğerinde ise avlayacağın kişilerin datalarını çekmek için.
2- Konu normal ağ'a bağlanmak değil burada saldırı yapılıyor. Bazı ağ saldırılarında dediğin gibi 1 kart yeterli. Fakat burada bunu söylemen çok yanlış.

DijitalMaraşal

Yeni üye
28 Tem 2023
14
1
Konu default işlemler değil. Ewil twin saldırısı yapmak. Ayrıca ewil ağı oluşturmak için USB'ye ağa düşenleri hacklemek için ise normal internete bağlanabilen dahili veya 2nci USB kartı olması gerekir. Bu dediğin 2 türlü yanlış:

1- Ewil twin yapmak için her türlü 2 ağ kartına veya 1 ethernet 1 ağ kartına ihtiyacın var. Birinde sahte(Ewil) ağını oluşturursun. Diğerinde ise avlayacağın kişilerin datalarını çekmek için.
2- Konu normal ağ'a bağlanmak değil burada saldırı yapılıyor. Bazı ağ saldırılarında dediğin gibi 1 kart yeterli. Fakat burada bunu söylemen çok yanlış.
evet saldırı ya da ağ oluşturabilirsin ve bunu dahili kartınla yapabilirsin ben zaten bunu dedim

DijitalMaraşal

Yeni üye
28 Tem 2023
14
1
Tek başına yeterli mi, değil tabiki. Sadece oluşturabilir. Yani sadece izleyebilir. Hiçbir veri çekemez. Dolayısıyla saldırıyı gerçekleştiremez.
hayır tek başına yeterli olmayabileceğini düşünebilirsin fakat ellinde biraz sabır ve biraz da şans varsa ağdakileri darlayıp ağdan çıkmasını sağlayabilirsin daha sonra da şanslıysan darlama işlemin bittikten sonra fake oluşturduğun ağ ile oltalayabilirsin

lettis

Yeni üye
28 Tem 2023
7
1
Ayrıca ek bilgi. Ewil twin gibi saldırıları yapabilmek için her türlü 2 ağ kartına ihtiyacınız vardır nedeni ise iki ayrı Wi-Fi ağının aynı anda yayınlanabilmesi için ikincil bir Wi-Fi adaptörüne ihtiyacınız olacaktır. Bu direkt ewil twin'in mantığında vardır

Ayrıca ek bilgi. Ewil twin gibi saldırıları yapabilmek için her türlü 2 ağ kartına ihtiyacınız vardır nedeni ise iki ayrı Wi-Fi ağının aynı anda yayınlanabilmesi için ikincil bir Wi-Fi adaptörüne ihtiyacınız olacaktır. Bu direkt ewil twin'in mantığında vardır.
Ben evil twin gibi şeylere çok aşina değilim ama dün laptopumda ki dahili kartla evil twin çalıştırdım bir sıkıntısı yoktu (airgeddon kullandım)

DijitalMaraşal

Yeni üye
28 Tem 2023
14
1
Ben evil twin gibi şeylere çok aşina değilim ama dün laptopumda ki dahili kartla evil twin çalıştırdım bir sıkıntısı yoktu (airgeddon kullandım)
evil twin yapabilirsin ama sorun şu oluyor sen hem ağladakileri düşürüp hemde bir fake ağ oluşturmak istiyorsan iki adaptore ihtiyacın var

UTQ-Lİ15101

Katılımcı Üye
26 Ağu 2022
270
42
Hocam wifi kartı şart fakat en önemli husus monitör modu olması. Paylaşılmıştır zaten burada. Monitör mod girişleri çıkışları kontrol ettiğinden dolayı gerekiyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.