Laptoplarda ekran kartı arızası değişimi [SORU]

FinishMoruk

Yeni üye
23 Nis 2015
7
0
Merhaba arkadaşlar aslında herkesin en çok merak ettiği bir soru veya sorundur bu ve umarım bana bize yararlı ve doğru bir bilgi vermenizi umuyorum :) Bildiğiniz üzere Laptoplarda ekran kartları anakarta gömülü olarak geliyor ve bu nedenle ekran kartı değişiminin mümkün olmadığı Söyleniyor. Ancak burada sizlere sormak istediğim birkaç soru açığa çıkıyor ve izninizle başlıyorum..

1- Ekran kartımda fiziksel bir sorun var.. Bir oyun içerisinde grafik zorlaması yaptığım zaman ''AMD EKRAN KARTI GRAFİK BAĞDAŞTIRICISI ÇALIŞMAYI DURDURDU'' hatası alıyorum 1-2 saniyelik bir siyah ekran sonra windows ekranıma dönüyorum oyundan atıyor . Ancak ben bu oyunu daha önce oynarken bir sıkıntı olmuyordu ne zamanki Laptop üzerinde klavye değişimi yaptım ondan sonra oldu sizce sorun nedir..

2- Ekran kartım anakarta gömülü ve değiştirilemiyor yorumu gerçekmidir. Eğerki ekran kartımda bir donanımsal sorun var ise. Aynı ekran kartını sipariş edip ana kart üzerinden değiştirebilirmiyim ? (AYNI MARKA VE AYNI MODEL)

3- Laptop üzerinde Bulunan ekran kartımı yükseltebilirmiyim. Nereye baktıysam doğru bir bilgiye ulaşamadım bazıları evet bazılar hayır (Kuzey Kutup yıldızı uyuşmazlığı olur anakartla uyuşmaz stabil çalışmaz vb.) şeklinde yorumlar okudum.

4- Yazılımsal bir sorun olmadğına eminim ve ekran kartı ısı değerim kesinlikle bilgisayarımın 3-4 ay önceki haline görede yukarıdaki sorunları da katarsak aşırı derecede ısınıyor.. Lütfen beni bilgilendirirmisiniz

BİLGİSAYARIMIN ÖZELLİKLERİ AŞŞAĞIDAKİ ŞEKİLDEDİR.

Marka : LENOVO
Model : G500
İşlemci : İntel core i3 3110m 2.40 GHZ
RAM : 4GB 1600MHZ
HARD DİSK : 540 GB SAMSUNG
Onboard ekran kartı : İntel HD 4000
Switable ekran kartı : AMD Radeon HD 8570M

WİNDOWS 7 X86 PROFESSİONAL

ŞİMDİDEN HEPİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR..

Reyz

Uzman üye
14 Eyl 2012
1,002
0
benim bildiğime göre değişimi oluyor yani ve klavyeyi değiştirdikten sonra ya yapan yer bişeyler yapmıştır yada bi hasar görmüştür

xdebron

Kıdemli Üye
29 Ocak 2015
2,441
1
.
bilgisayarin fanini cikartip ****l kismini yikayip fanini da fircayla temizledikten sonra termal macunu yenileyip geri takmalisin aciklayici olmamissa bir suru video var youtube da bakabilirsin

mobxd

Üye
3 Nis 2012
71
0
bi video bios güncellemesi ve anakart bios güncellemesi yap . eğer düzelmiyor ise garantiye gönder , garantin yok ise klavye değiştirdiğin tere git konuş adamlar ile kurumsal bi yer ise hatalarını anlar masrafı öder veya sorunu düzeltirler . laptopta aynı model ekran kartı ile değiştirebilirsin diye biliyorum ama en sağlıklısı lenova servise aç bi telefon sor zor bişey edğil

FinishMoruk

Yeni üye
23 Nis 2015
7
0
bilgisayarin fanini cikartip ****l kismini yikayip fanini da fircayla temizledikten sonra termal macunu yenileyip geri takmalisin aciklayici olmamissa bir suru video var youtube da bakabilirsin

Fan temizliği ile alakalı bir sorun değil. Kesinlikle eminim ben ayda 1 kere bilgisayar fanını temizleyen biriyim bir donanımsal hata var ama sorunu bir türlü bulamıyorum

FinishMoruk

Yeni üye
23 Nis 2015
7
0
bi video bios güncellemesi ve anakart bios güncellemesi yap . eğer düzelmiyor ise garantiye gönder , garantin yok ise klavye değiştirdiğin tere git konuş adamlar ile kurumsal bi yer ise hatalarını anlar masrafı öder veya sorunu düzeltirler . laptopta aynı model ekran kartı ile değiştirebilirsin diye biliyorum ama en sağlıklısı lenova servise aç bi telefon sor zor bişey edğil

anakart bios güncellemesi ve video bios güncellemesi hakkında bana biraz bilgi verebilirmisiniz ?
Ben lenovvo nun sitesinden biosu güncelledim üstüne baska bir sürüm gözükmüyor ancak tek bir bios dosyası vardı. anakar için ayrı video kart için ayrı bir bios guncellemesimi olmalı sorun bundan kaynaklanıyor olabilir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.