Laptopta hdd yerine ssd takabilir miyim?

sametghack68

Katılımcı Üye
14 Tem 2023
275
73
Tek Başına
Arkadaşlar şimdi kafam karıştı normalde bilgisayarla çok uğraşırım ama bu tarz bir şey hiç yapmadığımdan bilmiyorum şimdi benim laptop harddiskli
fgDWCR.jpg

Bu tarz bir harddiski var ben şimdi bunu nasıl upgrade edeceğim harddiskmi almam gerekiyor ssd'mi internete harddisk değişimi yazdığımda karşıma bu çıkıyor
fgDDPn.webp

Harddisk yerine bunu takıyorlar ama bunun üzerinde SSD yazıyor şimdi bunu takabiliyormuyuz harddisk yerine

aslnbkr27

Black Hat Junior
24 Eyl 2023
214
136
Konuma gerek yok dardayım
HDD ve SSD farkı şudur birisinde cd birisinde chip kullanılır.SSD chip kullandığı için HDD'den daha yüksek performanslıdır.Bu nedenle SSD performans arttırmak için birebirdir.Bilgisayarının modelini internete yazıp özelliklerinden hangi hdd türünü kullanıyor ise ona göre alman gerekiyor.Ve evet aynı yere takabilirsin(eğer aynı tür alırsan örneğin SATA).Aklına takıla yer olursa sormaktan çekinme.İyi forumlar:)

sametghack68

Katılımcı Üye
14 Tem 2023
275
73
Tek Başına
HDD ve SSD farkı şudur birisinde cd birisinde chip kullanılır.SSD chip kullandığı için HDD'den daha yüksek performanslıdır.Bu nedenle SSD performans arttırmak için birebirdir.Bilgisayarının modelini internete yazıp özelliklerinden hangi hdd türünü kullanıyor ise ona göre alman gerekiyor.Ve evet aynı yere takabilirsin(eğer aynı tür alırsan örneğin SATA).Aklına takıla yer olursa sormaktan çekinme.İyi forumlar:)
Yani hangi hdd türünü kullanıyor derken anlamadım tür dediğin boyutu falanmı

Çokgen

Katılımcı Üye
4 Eyl 2023
412
196
Evet hdd'nin olduğu yere ssd takabiliyorsunuz. hdd'den bir başka çıkıyor genellikle bağlantı çin onu ssd ile nin giriş kısmına koyabilirsiniz. Şuan bir ssd alıcaksanız laptopunuza uygun bir ssd alırsanız daha kaliteli çalışır. Yaşanan sorunlar genellikle:

BIOS ekranı açılmaması
Beklenen Hızda yazmama ve okumaması

Sorunuzu pek anlamasamda ssd takıcaksanız ilk önce ssd laptopunuza uyumlumu bakabilirsiniz. Birde eski hdd'deki dosyaları yeni ssd takınca ssd'ye veremezsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.